Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Efsane yarış 3 Ocak'ta başlıyor ama Türk sporcu yok, BMC Fatih ve Ford Cargo'da yok!

Dünyanın en zorlu yarışı Dakar Rallisi, 2021 yılın ilk günlerinde start alacak.Uzun 
yıllardır Afrika çöllerinde yapılan ralli, son zamanlarında Güney Amerika'da gerçekleştirilmişti.Yeni etkinlik, geçen seneki gibi Ortadoğu'nun sıcak ve tehlikeli parkurlarında geçecek.




Yarışta; otomobiller, kamyonlar, ATV,SUV, bugy ve motosikletler (7 farklı  sınıfta) birbirini geçmeye çalışacak.Araçların çoğunluğu dört tekerden çekiş özelliğine sahip.




12 etaptan oluşan organizasyon 15 Ocak tarihinde son bulacak.Yarışta her yıl gördüğümüz isimler yine yer alacak;  SAINZ CARLOS,  KARGINOV ANDREY, AL-ATTIYAH NASSER, PETERHANSEL STÉPHANE, LOEB SEBASTIEN, ROMA NANI, DESPRES CYRIL, PRICE TOBY ve markalar arasında  Toyota, Kamaz, Mini, Iveco, Hino, KTM, Yamaha, Honda en çok rastlanılanlardan bir kaçı..




2020 Dakar'da ilk sıralar şu şekilde oluşmuştu;  Carlos Sainz, Nasser El-Attiyah
 ve Stephene Peterhansel.




1990'lardan sonra Türkiye'den zamana zaman bu yarışa katılımlar olmuştu; bunlardan en çok akıllarda kalanlar ise rahmetli Renç Koçibey ve  Kemal Merkit  ile Kutlu Torunlar idi. Türkiye'de imal edilen araç olarakta BMC Fatih ve bir önceki yıl katılan Otosan imzalı ( VDR Truck Racing beraberliğiyle)   Ford Cargo'yu görmüştük.En başarılı yarışçımız  ise motosiklet kategorisinde  yarışan Kemal Merkit olmuştu.


Yarışa, katılan pilot, takım ve araçların listesi aşağıda yer alıyor;

OTOMOBİL SINIFI
(No- Pilot-co Pilot- Marka- Takım)
300 SAINZ CARLOS ESP CRUZ LUCAS ESP MINI X-RAID MINI JCW TEAM
301 AL-ATTIYAH NASSER QAT BAUMEL MATTHIEU FRA TOYOTA TOYOTA GAZOO RACING
302 PETERHANSEL STÉPHANE FRA BOULANGER EDOUARD FRA MINI X-RAID MINI JCW TEAM




303 AL RAJHI YAZEED SAU VON ZITZEWITZ DIRK DEU TOYOTA OVERDRIVE TOYOTA
304 DE VILLIERS GINIEL ZAF HARO BRAVO ALEX ESP TOYOTA TOYOTA GAZOO RACING
305 LOEB SEBASTIEN FRA ELENA DANIEL MCO HUNTER BAHRAIN RAID XTREME
306 TEN BRINKE BERNHARD NLD COLSOUL TOM BEL TOYOTA OVERDRIVE TOYOTA
307 PRZYGONSKI JAKUB POL GOTTSCHALK TIMO DEU TOYOTA OVERDRIVE TOYOTA
308 SERRADORI MATHIEU FRA LURQUIN FABIAN BEL CENTURY SRT RACING
309 TERRANOVA ORLANDO ARG GRAUE BERNARDO ARG MINI X-RAID MINI JCW RALLY TEAM
310 AL QASSIMI SHEIKH KHALID ARE PANSERI XAVIER FRA PEUGEOT ABU DHABI RACING
311 ROMA NANI ESP OLIVERAS CARRERAS DANIEL ESP HUNTER BAHRAIN RAID XTREME
312 PROKOP MARTIN CZE CHYTKA VIKTOR CZE FORD ORLEN BENZINA TEAM
313 VAN LOON ERIK NLD DELAUNAY SÉBASTIEN FRA TOYOTA OVERDRIVE TOYOTA
314 DESPRES CYRIL FRA HORN MIKE PEUGEOT ABU DHABI RACING
315 DUMAS ROMAIN FRA DE TURCKHEIM GILLES FRA REBELLION MOTORS REBELLION MOTORS
316 SEAIDAN YASIR SAU KUZMICH ALEXEY RUS CENTURY SRT RACING
317 VASILYEV VLADIMIR RUS TSYRO DMITRO UKR BMW X-RAID MINI JCW RALLY TEAM
318 HAN WEI CHN LIAO MIN CHN 2WD QUZHOU MOTORSPORT CITY TEAM
319 PÉLICHET JÉRÔME FRA LARROQUE PASCAL FRA OPTIMUS RAIDLYNX
320 VANAGAS BENEDIKTAS LTU PALMEIRO FILIPE PRT TOYOTA INBANK TOYOTA GAZOO RACING BALTICS




321 HOUSIEAUX DOMINIQUE FRA VITSE SIMON FRA OPTIMUS MD RALLYE SPORT
322 CHABOT RONAN FRA PILLOT GILLES FRA TOYOTA OVERDRIVE TOYOTA
323 KROTOV DENIS RUS ZHILTSOV KONSTANTIN RUS MINI MSK RALLY TEAM
325 ZALA VAIDOTAS LTU JURGELENAS SAULIUS LTU MINI AGRORODEO
326 LAVIEILLE CHRISTIAN FRA GARCIN JEAN-PIERRE FRA OPTIMUS MD RALLYE SPORT
327 ESTEVE PUJOL ISIDRE ESP VILLALOBOS TXEMA ESP TOYOTA REPSOL RALLY TEAM
328 ZAPLETAL MIROSLAV CZE SÝKORA MAREK SVK FORD OFFROADSPORT
329 JUKNEVICIUS ANTANAS LTU VAICIULIS DARIUS LTU TOYOTA KREDA
330 VARIAWA SHAMEER ZAF MURPHY DENNIS ZAF TOYOTA TOYOTA GAZOO SOUTH AFRICA
331 KHOROSHAVSEV VICTOR RUS NIKOLAEV ANTON RUS MINI X-RAID MINI JCW RALLY TEAM
332 LATEGAN HENK ZAF CUMMINGS BRETT ZAF TOYOTA TOYOTA GAZOO RACING
333 CORBETT MARK ZAF BURKE RODNEY ZAF CENTURY CENTURY RACING
334 POREM RICARDO PRT POREM MANUEL PRT BORGWARD BORGWARD RALLY TEAM
335 SPINELLI GUILHERME BRA HADDAD YOUSSEF BRA MINI X-RAID MINI JCW RALLY TEAM
336 STRUGO JEAN PIERRE FRA BORSOTTO FRANÇOIS FRA PEUGEOT PH-SPORT
337 YACOPINI JUAN CRUZ ARG YACOPINI ALEJANDRO MIGUEL ARG TOYOTA OVERDRIVE TOYOTA
338 OUREDNICEK TOMAS CZE KRIPAL DAVID CZE TOYOTA ULTIMATE DAKAR
339 BARAGWANATH BRIAN ZAF PERRY TAYE ZAF CENTURY CENTURY RACING
340 MIURA AKIRA JPN LICHTLEUCHTER LAURENT FRA TOYOTA TOYOTA AUTO BODY
341 PISANO MICHAEL FRA DELFINO MAX FRA OPTIMUS MD RALLYE SPORT
342 PETRUS GINTAS LTU VALAITIS POVILAS LTU OPTIMUS PETRUS KOMBUCHA TEAM
343 LIU YANGUI CHN PAN HONGYU CHN BAIC BAIC ORV
344 BOUTRON PHILIPPE FRA BARBET MAYEUL FRA SODICARS SODICARS RACING
LEGEND ROOKIE 2021 En date du 20/11 / as of 20/11 / a fecha del 20/11 / نوفمبر ١٣ من ابتداءً
LISTE DES INSCRITS / ENTRY LIST
LISTA DE LOS INSCRITOS / املشاركني الئحة
Liste provisoire en date du 20 novembre - Estimated list as of November 20th
Previsional lista a fecha 20 de noviembre - نوفمرب 20 لغاية املشاركني بأسامء األولية الالئحة
345 BASSO RONALD FRA POLATO JEAN MICHEL FRA TOYOTA TOYOTA AUTO BODY
346 ALJAFLA KHALID ARE MIRZA ALI ARE TOYOTA KHALID ALJAFLA
347 CORONEL TIM NLD CORONEL TOM NLD JEFFERIES DAKAR RALLY MAXXIS DAKAR TEAM POWERED BY EUROL




348 LEROY ALEXANDRE BEL DELANGUE NICOLAS FRA BUGGY SRT RACING
349 PLAZA PEREZ MANUEL ESP PLAZA MONICA ESP CHEVROLET SODICARS RACING
350 TOSCANO HERVE FRA GAMBILLON PASCAL FRA RENAULT TEAM SSP
351 PESCI ALEXANDRE CHE KUHNI STEPHAN CHE REBELLION MOTORS REBELLION MOTORS
352 ZHANG GUOYU CHN SHA HE CHN BAIC BAIC ORV
353 SZALAY BALAZS HUN BUNKOCZI LASZLO HUN OPEL OPEL DAKAR TEAM
356 JUSKAUSKAS EDVINAS LTU PALIUKENAS AISVYDAS LTU TOYOTA TEAM PITLANE
357 TITOV ALEXEY RUS PAVLOV DMITRY RUS FORD OFFROADSPORT
358 GASTALDI MARCELO TIGLIA BRA ROLDAN LOURIVAL BRA CENTURY CENTURY RACING
359 ALYAEESH ABDULAZIZ SAU FTYH FAISAL MOHAMMED SAU ISUZU NAIZK
360 ALTWIJRI MOHAMAD SAU ALTOAIGRI WALEED SAU TOYOTA ALTUWAIJRI RACING TEAM
361 LU BINGLONG CHN MA WENKE CHN BAIC BAIC ORV
363 RODRIGUEZ BORJA ESP RODRIGUEZ RUBEN ESP TOYOTA FN SPEED - AUTOMOTOR 4X4
364 IMSCHOOT ERWIN BEL IMSCHOOT OLIVIER BEL OPTIMUS MD RALLYE SPORT
365 MOILET HUGUES FRA GALLAND ANTOINE FRA FOUQUET CHEVROLET OFF ROAD CONCEPT
366 BRAVO MIGUEL ESP BANDERAS MARIANO ESP TOYOTA FN SPEED - URANO 4X4
367 HALABARODZKA ANDREI BLR RUDNITSKI ANDREI BLR TOYOTA TEAM PITLANE
368 FONT JOAN ESP BRUGUE SERGI ESP TOYOTA FN SPEED TEAM
369 PIANA MARCO FRA GIOVANETTI DAVID ITA TOYOTA XTREMEPLUS POLARIS FACTORY TEAM
373 AUDAS ROGER FRA MALDONADO FRANCK FRA BUGGY SODICARS RACING

KAMYON SINIFI
500 KARGINOV ANDREY RUS MOKEEV ANDREY RUS LEONOV IGOR RUS KAMAZ KAMAZ - MASTER
501 SHIBALOV ANTON RUS NIKITIN DMITRII RUS TATARINOV IVAN RUS KAMAZ KAMAZ - MASTER
502 VIAZOVICH SIARHEI BLR HARANIN PAVEL BLR ZAPAROSHCHANKA ANTON BLR MAZ MAZ-SPORTAUTO
503 MACIK MARTIN CZE TOMASEK FRANTISEK CZE SVANDA DAVID CZE IVECO BIG SHOCK RACING
504 LOPRAIS ALES CZE POKORA PETR CZE ALKENDI KHALID ARE PRAGA INSTAFOREX LOPRAIS PRAGA
505 VISHNEUSKI ALIAKSEI BLR NOVIKAU MAKSIM BLR SACHUK SIARHEI BLR MAZ MAZ-SPORTAUTO
506 VAN DEN BRINK MARTIN NLD DE GRAAFF WOUTER NLD KOZLOVSKY DANIEL CZE RENAULT TRUCKS MAMMOET RALLYSPORT
507 SOTNIKOV DMITRY RUS AKHMADEEV RUSLAN RUS AKHMETZIANOV ILGIZ RUS KAMAZ KAMAZ - MASTER
508 SUGAWARA TERUHITO JPN SOMEMIYA HIROKAZU JPN MOCHIZUKI YUJI JPN HINO HINO TEAM SUGAWARA
509 MARDEEV AIRAT RUS SVISTUNOV DMITRIY RUS GALIAUTDINOV AKHMET RUS KAMAZ KAMAZ - MASTER
511 HUZINK GERT NLD BUURSEN ROB NLD ROESINK MARTIN NLD RENAULT RIWALD DAKAR TEAM
514 SOLTYS MARTIN CZE SCHOVANEK DAVID CZE ŠIKOLA TOMÁŠ CZE TATRA TATRA BUGGYRA RACING
515 DE BAAR PASCAL NLD VAN DER VAET JAN BEL SLOOTJES STEFAN NLD RENAULT RIWALD DAKAR TEAM
517 CASALE IGNACIO CHL LEON ALVARO CHL CAPKA PETR CZE TATRA TATRA BUGGYRA RACING
518 VALTR JAROSLAV CZE KAPLANEK RADIM CZE MISKOLCI JAROSLAV SVK IVECO VALTR RACING TEAM
519 VAN DEN HEUVEL MAURIK NLD VAN OORT WILKO NLD VAN ROOIJ MARTIJN NLD INTERNATIONAL DAKARSPEED
520 TOMANEK JAN CZE KASPAREK TOMAS CZE STROSS JIRI CZE TATRA INSTAFOREX LOPRAIS PRAGA
521 HERRERO ALBERTO ESP GRASMICK TONY USA NUNO FOJO PRT MAN POLARIS RZR FACTORY RACING


522 BEHRINGER MATHIAS DEU HENKEN STEFAN DEU RETTIG PHILIP DEU MAN SOUTH RACING
523 DE GROOT WILLIAM NLD VAN DE LANGENBERG EDWIN NLD GLOUDEMANS BART NLD DAF TEAM DE GROOT
524 ESTER FERNANDEZ FRANCESC ESP JACOSTE JAVIER ESP ROSA OLIVERA JOSÉ ESP MAN TEAM BOUCOU
525 DE GROOT RICHARD NLD HULSEBOSCH JAN NLD LAAN MARKUS J NLD IVECO FIREMEN DAKAR TEAM
526 JUVANTENY JORDI ESP CRIADO JOSE LUIS ESP BALLBE JORGE ESP MAN KH7 EPSILON
527 CALABRIA PAOLO ITA CALUBINI LORIS ITA GREZZINI MAURO ITA MAN OROBICA RAID
528 KOOT PIETER ALEXANDER NLD AANGEENBRUG REMCO ARJEN NLD VAN GRONINGEN WESLEY NLD DAF DUST WARRIORS
529 VAN DEN BRINK MITCHEL NLD MOUW RIJK NLD SCHUURMAN WILFRED NLD VOLVO MAMMOET RALLYSPORT
530 FAZEKAS KAROLY HUN HORN ALBERT PÉTER HUN CSAKANY PETER HUN SCANIA FAZEKAS MOTORSPORT RACING
532 ESTEVE ORO JORDI ESP TIBAU MAYNOU RAFAEL ESP BASTIDA ARNALD ESP MAN BAHRAIN RAID XTREME
535 VERZELETTI GIULIO ITA FORTUNA GIUSEPPE ITA MERCEDES OROBICA RAID
537 VAN GRONINGEN WILLIAM NLD DE WIT CORNELIS MARTEN NLD VAN GRONINGEN JACO NLD IVECO DUST WARRIORS
538 TOMECEK TOMAS CZE LALA LADISLAV CZE TBA TATRA SOUTH RACING
539 DARZSI ZSOLT HUN PACQUELET THIERRY FRA THALGOTT GEOFFREY FRA MAN PH-SPORT
540 ALMUHNA IBRAHM SAU ALSANAD OSAMA SAU ABO THEEB RAED SAU MERCEDES IBRAHIM ALMUHNA
541 BERGHMANS DAVE BEL LORENZATO LUCA ITA GEENS BOB BEL IVECO OVERDRIVE TOYOTA
542 MARTINS JOSE PRT CAZERES JEAN-FRANCOIS FRA NAQUART JEROME FRA IVECO TEAM BOUCOU
543 BENBEKHTI AHMED L DZA SEILLET BRUNO FRA TBA TBA MAN STA COMPETITION
544 PATUREAU PASCAL FRA GONZALEZ RICHARD FRA PLAINDOUX MARC FRA DAF SODICARS RACING
547 GINESTA JORDI AND DARDAILLON MARC FRA LOUREIRO ARMANDO PRT MAN TEAM BOUCOU
548 SALISI FRANCESC ESP AGUIRREGAVIRIA ALEX ESP NAVARRO PAU ESP MERCEDES FN SPEED - EPSILON TEAM
549 BESNARD SYLVAIN FRA LALICHE SYLVAIN FRA BESNARD TOM FRA MAN TEAM SSP
550 RANDYSEK DUSAN CZE REGNIER FRANCOIS FRA MARTIN JULIEN FRA MAN PH-SPORT
551 ROBINEAU THOMAS FRA TBA TBA DAF TEAM BOUCOU

MOTOSİKLET SINIFI
1 BRABEC RICKY USA HONDA MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021
2 QUINTANILLA PABLO CHL HUSQVARNA ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING
3 PRICE TOBY AUS KTM RED BULL KTM FACTORY TEAM
4 CORNEJO FLORIMO JOSE IGNACIO CHL HONDA MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021
5 SUNDERLAND SAM GBR KTM RED BULL KTM FACTORY TEAM
6 CAIMI FRANCO ARG YAMAHA MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM
7 SHORT ANDREW USA YAMAHA MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM
9 HOWES SKYLER USA KTM BAS DAKAR KTM RACING TEAM
11 SVITKO STEFAN SVK KTM SLOVNAFT RALLY TEAM


12 DE SOULTRAIT XAVIER FRA HUSQVARNA HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING
15 SANTOLINO LORENZO ESP SHERCO TVS SHERCO TVS RALLY FACTORY
17 PEDRERO GARCIA JUAN ESP KTM FN SPEED - RIEJU TEAM
18 BRANCH ROSS BWA YAMAHA MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM
19 GONCALVES DIAS RUI JORGE PRT SHERCO TVS SHERCO TVS RALLY FACTORY
20 TOMICZEK ADAM POL HUSQVARNA ORLEN TEAM
21 SANDERS DANIEL AUS KTM KTM FACTORY TEAM
22 GIEMZA MACIEJ POL HUSQVARNA ORLEN TEAM
23 JAKES IVAN SVK KTM JAKES DAKAR TEAM
24 BÜHLER SEBASTIAN DEU HERO HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY
25 SPIERINGS PAUL NLD HUSQVARNA HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING
26 ENGEL MILAN CZE KTM MOTO RACING GROUP (MRG)
27 RODRIGUES JOAQUIM PRT HERO HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY
29 GYENES EMANUEL ROU KTM AUTONET MOTORCYCLE TEAM
30 GELAZNINKAS ARUNAS LTU KTM ZIGMAS DAKAR TEAM
31 MICHEK MARTIN CZE KTM MOTO RACING GROUP (MRG)
32 SCHAREINA TOSHA ESP KTM FN SPEED - KTM TEAM
33 KOITHA VEETTIL HARITH NOAH IND SHERCO SHERCO TVS RALLY FACTORY
34 PATRAO MARIO PRT KTM CREDIT AGRICOLA - MARIO PATRAO MOTOSPORT
35 GUILLEN RIVERA JUAN PABLO MEX KTM NOMADAS ADVENTURE
36 BRABEC JAN CZE KTM STROJRENT RACING
37 PABISKA DAVID CZE KTM JANTAR TEAM
39 MELOT BENJAMIN FRA KTM BENJAMIN MELOT
41 YAKP ZAKER CHN KTM WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM
42 VAN BEVEREN ADRIEN FRA YAMAHA MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM
44 SANZ LAIA ESP GAS GAS GAS GAS FACTORY TEAM
45 MIN ZHANG CHN KTM WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM
46 MARCIC SIMON SVN HUSQVARNA MARCIC
47 BENAVIDES KEVIN ARG HONDA MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021
48 DOVEZE MATHIEU FRA KTM NOMADE RACING ASSISTANCE
50 C. S. SANTOSH IND HERO HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY
51 AL-LAL LAHADIL RACHID ESP KTM MELILLA SPORT CAPITAL
52 WALKNER MATTHIAS AUT KTM RED BULL KTM FACTORY TEAM
53 PODMOL LIBOR CZE HUSQVARNA PODMOL DAKAR TEAM
54 CHAPELIERE CAMILLE FRA KTM TEAM BAINES RALLY
55 HONGYI ZHAO CHN KTM WU PU DA HAI DAO DAKAR RALLY TEAM
56 PACHECO GIORDANO COL KTM CALIDOSO RACING TEAM
58 IGLESIAS SANCHEZ EDUARDO ESP KTM FN SPEED - TEAM MONFORTE RALLY
59 INTERNO TIZIANO ITA BETA RALLY POV
60 DARQUES STÉPHANE FRA YAMAHA M.O.R.AL
61 DUBOIS NORBERT FRA KTM AVENTURE MOTO 61
LEGEND ROOKIE 2021 ORIGINAL BY MOTUL
LISTE DES INSCRITS / ENTRY LIST
LISTA DE LOS INSCRITOS / املشاركني الئحة
En date du 20/11 / as of 20/11 / a fecha del 20/11 / نوفمبر ١٣ من ابتداءً
Liste provisoire en date du 20 novembre - Estimated list as of November 20th
Previsional lista a fecha 20 de noviembre - نوفمرب 20 لغاية املشاركني بأسامء األولية الالئحة
62 HOULIHAN ANDREW JOSEPH AUS KTM NOMADAS ADVENTURE
63 DABROWSKI KONRAD POL KTM DUUST RALLY TEAM
65 PICCO FRANCO ITA HUSQVARNA TEAM FRANCO PICCO
66 BOUCHET PASCAL FRA KTM TEAM BAINES RALLY
67 LHOTSKY RUDOLF CZE HUSQVARNA JANTAR TEAM
68 MCCANNEY JAMIE GBR YAMAHA MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM
69 ROELANTS WALTER BEL HUSQVARNA HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING
70 ALGHUNEIM MISHAL SAU KTM MISHAL ALGHUNEIM
71 FARHAN SALMAN MOHAMED HUMOOD FARHAN BHR HUSQVARNA HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING
72 RAUBER PASCAL FRA KTM TEAM 2RM
73 JAFFAR MOHAMMED KWT KTM DUUST RALLY TEAM
74 BETRIU JAUME ESP KTM FN SPEED - KTM TEAM
76 KREJCI ROMAN CZE KTM BO!BETON TEAM
77 BENAVIDES LUCIANO ARG HUSQVARNA ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING


78 ZACCHETTI CESARE ITA KTM CESARE ZACCHETTI
79 BARATIN AMAURY FRA KTM HORIZON MOTO 95
80 BURGESS MICHAEL AUS KTM BAS DAKAR KTM RACING TEAM
81 VLCAK ERIK SVK HUSQVARNA SLOVNAFT RALLY TEAM
82 RAORANE ASHISH IND KTM ASHISH RAORANE
83 CHAVEZ DAVID PER KTM CLUB AVENTURA TOUAREG
84 HAWKER NEIL GBR HUSQVARNA NEIL HAWKER
85 AZINHAIS ALEXANDRE PRT KTM CLUB AVENTURA TOUAREG
86 HERBST CHARLIE FRA KTM TEAM CHARLIE HERBST
87 MENA ORIOL ESP RIEJU FN SPEED - RIEJU TEAM
88 BARREDA BORT JOAN ESP HONDA MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2021
89 SAGHMEISTER GABOR SRB KTM SAGHMEISTER TEAM
90 CATANESE FRANCESCO ITA YAMAHA TUTTOGRU
92 MARTINEZ ERIC FRA HUSQVARNA ERIC MARTINEZ
93 LORENZO PIOLINI ITA KTM CARAVANSERRAGLIO RALLY RACING TEAM
94 SUSSET OLIVIER FRA HUSQVARNA XTREME GARAGE
95 FLICK XAVIER FRA HUSQVARNA XTREM RACING
96 ALBERO PUIG DANIEL ESP KTM TEAM UN DIABETICO EN EL DAKAR
97 BENKO MARTIN SVK KTM NORWIT RACING
98 GARCIA SARA ESP YAMAHA PONT GRUP YAMAHA
99 VEGA PUERTA JAVIER ESP YAMAHA PONT GRUP YAMAHA
100 ROSSAT AUDREY FRA KTM ROSSAT AUDREY
101 KNIGHT DAVID GBR HUSQVARNA HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING
102 JUGLA SARA FRA KTM TEAM BAINES RALLY
104 ALTOAIMI FAWAZ SAU YAMAHA FAWAZ RACING
105 DOMINGUEZ FERNANDO ESP KTM CLUB AVENTURA TOUAREG
107 STIGLIANO GIOVANNI ITA YAMAHA TEAM JBRALLY
108 CALMET MARC ESP KTM FN SPEED - RIEJU TEAM
110 BARTOSZEK JACEK POL KTM DUUST RALLY TEAM
111 CHERPIN PIERRE FRA HUSQVARNA PIERRE CHERPIN
112 CAMPDERA JUAN ESP KTM JUAN CAMPDERA
114 CARBONELL MENDEZ ELADIO ESP KTM PIKAERAS TEAM
115 HARMSEN OLAF NLD KTM BAS DAKAR KTM RACING TEAM
116 BLANDIN ERICK FRA KTM TEAM BAINES RALLY
117 ALEXANDER JAMES BWA YAMAHA THE KALAHARI MADALA
118 BISPO ALEXANDRE ESP KTM EXPRESSO RACING
120 TREJOS JHON COL KTM JHON TREJOS
121 BARTHELEMY GUILLAUME FRA KTM TEAM RS CONCEPT
123 PEDEMONTE ANGELO ITA KTM PEDEMONTE ANGELO
125 BARLERIN FRÉDÉRIC FRA KTM RALLYE FRED
126 LLANOS DIEGO GAMALIEL ESP KTM DIEGO GAMALIEL LLANOS
127 JOBARD WILLY FRA GARNATI GARNATI RACING
133 DAVIDE COMINARDI ITA HONDA COMINARDI
142 GERINI MAURIZIO ITA HUSQVARNA SOLARYS RACING


KLASİK SINIF
200 CORCUERA IGNACIO ESP IKER SAN VICENTE LAURENT ESP VOLKSWAGEN EQUIPO EUSKADI 4X4
201 EGGERMONT EMMANUEL BEL DE BRAEKELEER EDOUARD BEL VOLKSWAGEN RACING WINGS
202 LERNER AMY USA BOSSAERT SARA CARMEN BEL PORSCHE AL RALLY
204 CALLEWAERT BENOIT BEL MOREL GHISLAIN BEL VOLKSWAGEN RACING WINGS
205 BIGOU CHRISTIAN FRA TBA PEUGEOT TEAM BIMOTO
206 KLYMCIW ONDREJ CZE VLCEK PETR CZE 2WD KLYMCIW RACING
207 CAMPORESE ROBERTO ITA FIORI UMBERTO ITA PEUGEOT CAMPORESE FIORI
209 DONATIU JUAN ESP TBA MITSUBISHI DORIA RACING
210 GUTIERREZ ANTONIO ESP HERAS RODRIGUEZ LUIS ESP MERCEDES RUMBO ZERO
211 VENTO SANCHEZ CARLOS ESP RAMIREZ MOURE JUAN CARLOS ESP MERCEDES RUMBO ZERO
212 LAMARRE STEPHAN FRA LAROCHE BENJAMIN FRA MITSUBISHI RACING WINGS
213 VERDAGUER FRÉDÉRIC FRA VERDAGUER JULIE FRA BUGGY TEAM SUNHILL
214 VIDAL ANDRES ESP MAIMI CODINA PERE ESP LAND-ROVER CLASSICS COMPETICIO
215 LLOPIS JUAN ESP GUILLEM COROMINES FRANCESC
XAVIER ESP LAND-ROVER CLASSICS COMPETICIO
216 REVUELTA KILIAN ESP SANCHEZ HERNANDEZ OSCAR ESP TOYOTA NATURHOUSE
217 BARRIOS STURLESE PERE ESP TARRUELL TIBAU MARIA HELENA ESP TOYOTA TH-TRUCKS


219 LACARRAU MAXIME FRA QUEMIN PIERRE LOUIS FRA TOYOTA LACARRAU/QUEMIN
220 BENAVENTE FRANCISCO J ESP BENAVENTE DEL RIO RAFAEL ESP NISSAN RECINSA SPORT
221 MAJED HOMOOD SAU TBA NISSAN JUBBAH KNIGHTS
223 GARCIA MERINO ALBERTO ESP GARCIA MERINO JULIAN ESP TOYOTA MERINOTEAM
225 CARCHERI LUCIANO ITA MUSI ROBERTO ITA NISSAN CARCHERI LUCIANO
227 ROURA IGLESIAS JUAN ESP GONÇALVES GOMEZ OSCAR AND TOYOTA ROURA LIGHTING TEAM
229 DOUTON MARC FRA ETIENNE EMILIEN FRA BUGGY TEAM SUNHILL
251 MONSEU DIDIER BEL LESCOT NIELS BEL FRAIPONT EDOUARD BEL MAN RACING WINGS
252 BOET MIQUEL ANGEL ESP ALEXANDRE RABELL ESP MERCEDES CLASSICS COMPETICIO
253 HARICHOURY LILIAN FRA COUDERT SERGE FRA CORREIA LAURENT FRA RENAULT TRUCKS TEAM BOUCOU

T3 SINIFI
380 MEEKE KRIS GBR ROSEGAAR WOUTER NLD PH-SPORT PH-SPORT
381 GUTHRIE MITCHELL USA FLOENE OLA NOR OT3 RED BULL OFF-ROAD TEAM USA
382 KARIAKIN SERGEI RUS VLASIUK ANTON RUS CAN - AM SNAG RACING TEAM
383 QUINTERO SETH USA ZENZ DENNIS DEU OT3 RED BULL OFF-ROAD TEAM USA
384 BERGOUNHE JEAN REMY FRA BRUCY JEAN FRA PH-SPORT PH-SPORT
386 AL HELEI MANSOUR ARE ORR MICHAEL GBR PH-SPORT ABU DHABI RACING
388 BESSON JEAN - PASCAL FRA ROISSAC PATRICE FRA PINCH RACING RALLY RAID COMCEPT
390 COSTA CARNEIRO RUI MIGUEL PRT SERRA FILIPE PRT MMP MMP
391 LIPAROTI CAMELIA ITA FISCHER ANNETT DEU YAMAHA X-RAID YAMAHA RACING RALLY SUPPORTED TEAM
392 PINCHEDEZ PHILIPPE FRA FERRI VINCENT FRA PINCH RACING PINCH RACING
393 BAUD LIONEL FRA MINAUDIER LOIC FRA PH-SPORT PH-SPORT
394 MOREAU GEOFFREY FRA MOREAU HENRI FRA MMP MMP
397 PISSON JEAN-LUC FRA SARREAUD VALENTIN FRA PH-SPORT JLT RACING

T4 SINIFI
401 LOPEZ CONTARDO FRANCISCO CHL LATRACH VINAGRE JUAN PABLO CHL CAN - AM SOUTH RACING CAN-AM
403 HINOJO LOPEZ JOSE ANTONIO ESP ORTEGA GIL DIEGO ESP CAN - AM HIBOR RAID
404 VARELA REINALDO BRA TBA CAN - AM MONSTER ENERGY CAN-AM
405 FARRES GUELL GERARD ESP MONLEON ARMAND ESP CAN - AM MONSTER ENERGY CAN-AM
406 DOMZALA ARON POL MARTON MACIEJ POL CAN - AM MONSTER ENERGY CAN-AM
408 JONES AUSTIN USA GUGELMIN GUSTAVO BRA CAN - AM MONSTER ENERGY CAN-AM
409 MATLOCK KRISTEN USA EDDY JR. MAX USA POLARIS POLARIS RZR FACTORY RACING
410 NAVARRO SANTIAGO ESP SOLA TERRADELLAS MARC ESP CAN - AM FN SPEED TEAM
411 WARNIA JEREMIE FRA GRIENER STEVEN CHE POLARIS CST / POLARIS FRANCE
412 ALSAIF SALEH SAU CAN - AM BLACK HORSE
414 FIDEL MEDERO JUAN MIGUEL ESP GONZALEZ VICTOR ESP CAN - AM FN SPEED TEAM
416 KOOLEN KEES NLD VAN DEN GOORBERGH JURGEN NLD CAN - AM SOUTH RACING CAN-AM
417 MACHACEK JOSEF CZE VYORAL PAVEL CZE CAN - AM BUGGYRA ZERO MILEAGE RACING
418 ABEL ERIC FRA MANEZ CHRISTIAN FRA CAN - AM BBR/MERCIER
419 ALVAREZ FERNANDO ESP GIMENO GARCÍA ANTONIO ESP CAN - AM SOUTH RACING CAN-AM
420 MATLOCK WAYNE USA HAYES SAM USA POLARIS POLARIS RZR FACTORY RACING
421 GONZALEZ VINCENT CHE NIVEAU RENAUD FRA BRP EL BLANCO ROSSO RACING TEAM


422 AL ATTIYAH NASSER KHALIFA QAT TBA CAN - AM SOUTH RACING CAN-AM
423 CINOTTO MICHELE ITA ZINI FULVIO ITA POLARIS XTREMEPLUS POLARIS FACTORY TEAM
424 GOCZAL MICHAL POL GOSPODARCZYK SZYMON POL CAN - AM ENERGYLANDIA RALLY TEAM
425 SCANLON CRAIG USA REDSROM KEITH USA POLARIS POLARIS RZR FACTORY RACING
426 KNIGHT GRAHAM GBR WATSON DAVID GBR POLARIS XTREMEPLUS POLARIS FACTORY TEAM
427 CROQUELOIS ERIC FRA TBA CAN - AM DRAGON RALLY TEAM
428 GUAYASAMIN SEBASTIAN ECU TORLASCHI RICARDO ADRIAN ARG POLARIS XTREMEPLUS POLARIS FACTORY TEAM
429 ENGE TOMAS CZE SKACELOVA MARKETA CZE CAN - AM BUGGYRA ZERO MILEAGE RACING
430 GOCZAL MAREK POL MARTON RAFAL POL CAN - AM ENERGYLANDIA RALLY TEAM
431 ALKUWARI FAHAD AHMED QAT LUCCHESE MANUEL ITA YAMAHA FN SPEED
433 LARDON FABRICE FRA SOUVIGNET ROMAIN FRA CAN - AM TEAM CASTEU
436 LEPIETRE BENOIT FRA SIFFERLEN AURELIE FRA CAN - AM MYX RACING
437 BRABECK-LETMATHE NICOLAS AUT BONY BRUNO FRA CAN - AM TEAM CASTEU
438 RAMILO SUAREZ RICARDO ESP BLANCO GARCIA XAVIER ESP CAN - AM BUGGY MASTERS TEAM & VEHILSXTREM
439 MARGAILLAN MATTHIEU FRA ROUX-DECIMA AXELLE FRA CAN - AM MARGAILLAN
440 BECQUART PATRICK FRA BECQUART ROMAIN FRA CAN - AM BBR/MERCIER
441 BRACHETTI PERETTI FERDINANDO ITA TORNABELL CORDOBA RAFAEL ESP POLARIS XTREMEPLUS POLARIS FACTORY TEAM
442 ROSA LOURENÇO PRT DIAS JOAQUIM PRT CAN - AM SOUTH RACING CAN-AM
443 QUERALT GAEL ESP SILVA JUAN ARG CAN - AM FN SPEED TEAM
444 CHESNEAU FREDERIC FRA CHESNEAU STEPHANE FRA CAN - AM FS 21
445 ALMOURI SAEED SAU LAFUENTE SERGIO URU CAN - AM SOUTH RACING CAN-AM
446 FADEL MICHEL LBN TYSON CRAIG GBR POLARIS PANDA CARS RACING
447 FERRANDO EMILIO ESP EDUARDO ARAGON ILLIANA ESP CAN - AM GRAPHENANO RACING TEAM
448 OLIVAS PABLO ESP ORTIZ RAUL ESP CAN - AM FN SPEED - AUTOMOTOR 4X4
449 PRADO LOSADA SANTIAGO ESP RODRIGUEZSANS ALVARO ESP YAMAHA VAN ORTON
450 VELEZ JAVIER COL MORENO KRISTIANSEN MATEO COL CAN - AM FN SPEED TEAM
452 BARBU CLAUDIU ROU LUPU MARIUS ROU POLARIS TRANSCARPATIC RALLY TEAM
454 VAN DER VALK GERT-JAN NLD DE LANGE BRANCO NLD CAN - AM TEAM VALK EVENTS

QUAD SINIFI
150 CAVIGLIASSO NICOLAS ARG YAMAHA DRAGON RALLY TEAM
151 SONIK RAFAL POL YAMAHA SONIK TEAM
152 GIROUD ALEXANDRE FRA YAMAHA TEAM GIROUD
153 KUBIENA TOMÁŠ CZE YAMAHA STORY RACING S.R.O.
154 ANDUJAR MANUEL ARG YAMAHA 7240 TEAM
155 WISNIEWSKI KAMIL POL YAMAHA ORLEN TEAM
156 SOUDAY SEBASTIEN FRA YAMAHA TEAM ALL TRACKS
157 DUTU ROMAIN FRA YAMAHA SMX RACING
159 ENRICO GIOVANNI CHL YAMAHA ENRICO RACING TEAM
160 VERZA CARLOS ALEJANDRO ARG YAMAHA VERZA RALLY TEAM
162 ROBLEDO SERNA NICOLAS COL CAN-AM COLOMBIA X RAID
163 COPETTI PABLO USA YAMAHA MX DEVESA BY BERTA
164 HANSEN SANTIAGO ARG YAMAHA MX DEVESA BY BERTA
168 PEDEMONTE ITALO CHL YAMAHA ENRICO RACING TEAM
169 CARRIZO TOBIAS JUAN ARG YAMAHA M.E.D. RACING TEAM
170 LINDNER ARKADIUSZ POL CAN-AM LINDNER 91 TEAM
171 AAKHULAIFI ABDULMAJED SAU YAMAHA BROS KSA
174 VINGUT TONI ESP YAMAHA VISIT SANT ANTONI - IBIZA
175 MARTINEZ LEONARDO BOL CAN-AM TEAM CAN AM MARTINEZ
176 KANCIUS LAISVYDAS LTU YAMAHA STORY RACING S.R.O.
177 MARTINEZ SUANY BOL CAN-AM TEAM CAN AM MARTINEZ




Kaynak; https://www.dakar.com
https://newsroom.toyota.eu/
https://www.otometre.com/2018/01/dakar-rallisine-katlan-ilk-turk-arac.html
https://www.otometre.com/2018/09/otosan-ford-dunyann-en-zorlu-yars.html
https://www.otometre.com/2017/01/dakarda-peterhansel-peugeot-ktm-kamaz.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..

TRT Spor Haberler