Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

ROLLS-ROYCE'un imal ettiği ilk özel ısmarlama; Phantom Extended

Genellikle toplu tüketim için tasarlanmış lüks malların hakim olduğu bir dünyada, Bespoke Rolls-Royce Phantom Extended'in komisyonu gerçek lüks kavramını örneklendiriyor. Müşteri ve Rolls-Royce Bespoke Tasarım ekibi arasındaki bir işbirliği, en iyi malzemelerle usta işçiliğin birleşmesine yol açarak derin bir kişisel mirasın oluşmasına yol açar. Nihai otomobil tutkunu Jack Boyd Smith,

Jr. için bu kişisel miras, nadir bulunan bir Koa ahşap türünün sıra dışı bir örneğini içeren bir Bespoke Phantom Extended'tır.


Tasarımcılar, mühendisler ve zanaatkarlardan oluşan Rolls-Royce Bespoke Collective ile üç yıllık yoğun işbirliğinin ardından Bay Smith'in vizyonu gerçekleşti. Bespoke komisyon, hem kişiliğini hem de benzersiz eski model motorlu arabalara olan sevgisini ve tutkusunu yansıtıyor. Türünün tek örneği olan eser, JBS Koleksiyon Müzesi'ndeki 60'tan fazla benzersiz motorlu arabadan oluşan kişisel koleksiyonuna katılıyor. Büyük bir zaman yatırımı, Bay Smith'in gerçekten benzersiz bir komisyon yaratmasını sağladı ve bu hiç şüphesiz gelecekteki bir klasik olacak.

Koa Phantom, yalnızca Hawaii topraklarında yetişen nadir bir ağaç türü olan Koa ahşabı içeren ilk Rolls-Royce Phantom'dur. İlham, Bay Smith ve eşi Laura’nın Hawaii, Maui’de önemli miktarda zaman geçiren Koa Wood'un sıcaklığına ve karakterine olan sevgisinden geliyor. Koa türü sallanan sandalye, uzun yıllardır evlerinin merkezinde yer aldığından, Koa türleriyle devam eden bağlantısı ailesinin derinliklerine dayanıyor. Bay Smith, bu sıcak ve tanıdık atmosferi Rolls-Royce komisyonunun iç mekanlarına taşımaya kararlıydı.
Üretime başlarken, Bay Smith, pazarlık konusu olmayan tasarımının zanaatkarlara sanatlarını mükemmelleştirmeleri için zaman tanınması gerektiğini çabucak öğrendi. Eşsiz Koa ağacı sadece Hawaii'de yetişir ve Hawai Eyaleti ve Milli parklarda korunur. Koa Ağacı yalnızca özel tarım arazisinden hasat edilebilir ve gereken çok özel yetiştirme koşulları nedeniyle, bu son derece sınırlı kaynaktan böylesine eşsiz bir kütük bulmak gerçekten nadirdir. Bir Rolls-Royce Ahşap Uzmanı, keşfi "milyonda bir şans" olarak nitelendirdi, Bay ve Bayan Smith, mükemmel cilaları için üç yıl sabırla beklediler. Bu örnek, nadiren görülen benzersiz bir karakter derinliği sergiliyor, tahılda kadife etkisi yaratan bir figür var. Rolls-Royce Bespoke Woodshop'taki zanaatkarlar ve kadınlar, bu zengin dokusal kaplamayı değerli bir Rolls-Royce Phantom Extended'da koruma zorluğunu benimsedi.

Koa Phantom'un dış cephesi gündüzleri koyu mavi parlıyor, ancak gece karanlıkta gizleniyor. Özel üretilen "Packard Blue" tonu, Bay Smith’in kişisel koleksiyonunda nadir bulunan bir motorlu araba olan 1934 Packard Twelve Coupe ile renk uyumludur. 80 yıllık bir bitişe tam bir eşleşme yaratmak küçük bir başarı değildi ve hatta eski arabalardan Goodwood'a parça nakliyesini içeriyordu. 40'tan fazla test panelinde test ettikten sonra formül nihayet mükemmel bir eşleşme olarak kabul edildi. Dove Grey rengindeki zarif, elle boyanmış otobüs hattı, derin, koyu mavi Phantom boyunca, tekerlek merkezindeki ince çizgilerle uyumludur. Sürücü kapısında kişiselleştirilmiş "JBS Jr" harfleri bulunurken, yolcu kapısında Bayan Smith'in baş harfleri olan "LAS" bulunur.

Otomobil kapılarını açarken, kişiselleştirilmiş bir eşik plakası, 'Laura ve Jack Boyd Smith, Jr. için Goodwood, İngiltere'de El Yapımı' yazıyor Phantom'un ön panosunun karşısında, müşterilerin arkasında benzersiz sanat eserleri sipariş edebileceği kesintisiz bir cam parçası olan Galeri yatıyor. Koa Phantom için ahşabın kendisi ön plana çıkıyor, korunuyor ve otomobilin kalbinde sergileniyor ve doğal güzelliğini sergiliyor.

Yukarıda, lacivert deri üzerine 1.420 fiber optik ışıktan oluşan el yapımı bir Starlight tavan döşemesi, Bay Smith'in doğum tarihinde Cleveland, Ohio üzerindeki gece gökyüzünün takımyıldızını gösteriyor.

El yapımı bir Koa ahşabı Piknik Sepeti bu eşsiz görevi tamamlar. Koa ahşabı, eyer derisi ve paslanmaz çelik, tamamlanması 500 saatten fazla süren bir süreçte titizlikle üretilir. Eyer derisi döşeme ve iç deri, türünün tek örneği Bespoke Phantom'un iç tasarımıyla eşleşen Dove Grey rengindedir. Sepetin hem içinde hem de dışında paslanmaz çelik özellikler; "Laura ve Jack Boyd Smith, Jr." yazan plaketlerle Sepet, geleneksel teknikleriyle ünlü Macaristan'daki Ajka Crystal fabrikasından el yapımı şarap kadehleri ve sürahileri içeriyor. Paslanmaz çelik çatal bıçak takımı İngiltere'de el yapımıdır. Wedgwood porselen tabaklar sepete son bir güzelleşme katıyor.

Jack Boyd Smith, Jr.'a en son Rolls-Royce Phantom'unu takdim etmekten onur duyuyoruz. Bu Ismarlama kreasyon, gerçekten dikkate değer ve tarihi motorlu otomobiller koleksiyonuna katılıyor. Koa Phantom, Rolls-Royce Bespoke Collective'in olağanüstü becerisini sergiliyor. Değerli ve nadir bir doğal kaynaklı malzeme olan Koa ahşabı, Phantom'un çağdaş iç mekanına ustaca bir şekilde dahil edilmiş. Bu komisyonun hayata geçmesi üç yıldan fazla sürdü ve JBS Collection of Jack Boyd Smith, Jr'de önemli bir yer almasından mutluluk duyuyoruz. "

Torsten Müller-Ötvös, Chief Executive, Rolls-Royce Motor Cars

 

-The Koa Phantom joins four other Rolls-Royce motor cars in The JBS Collection.

1923 Rolls-Royce Silver Ghost

2001 Rolls-Royce Corniche

2011 Rolls-Royce Phantom VII Drophead Coupé

2015 Rolls-Royce Phantom

 

TEKNIK DETAYLAR


Phantom Extended
NEDCcorr (combined) CO2 emission: 330-328g/km; Fuel consumption: 19.5mpg/14.5 l/100km
WLTP (combined) CO2 emission: 361-344g/km; Fuel consumption: 17.8-18.6mpg/15.9-15.2 l/100km

4 yorum:

 1. Rolls-Royce bir otomobilden çok daha fazlası. Ghost ABD'de 400 birim bizde ise aynı araç 13 milyonun üstünde maalesef Türkiye baskısı diyebiliriz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Araç fiyatları çok deriin bir konu.. :)

   Sil
  2. Editör bey bizde olmuş Corolla-Dustur-Egea 300 bin Passat olmuş 400 bin. Fiyatlara girersen çıkamayız işin içinden

   Sil
  3. Editör bey tüm dünyada ülkeler elektrikli araçların yaygınlaşması için teşvik verirken bizde ne yazık ki vergi üstüne vergi zam üstüne yaz. Durum böyle olunca haliyle ülkemizde ne elektrikli nede hibrit araçlar yaygınlaşamıyor.

   Not: Avustralya 3 bin euro, Hırvatistan 9 bin euro, Finlandiya 2 bin euro, Fransa 5 bin euro, Almanya 9 bin euro, Yunanistan 7,500 euro kadar teşvik primi veriyor

   Sil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..