Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Evija hiper otomobil prototipi, Hethel, Norfolk'taki ikonik Lotus test pistinde test edildi. BBC Top Gear Electric...

Lotus Evija, Top Gear’ın ikinci Elektrik Ödüllerinde "İzlenecek Olan" seçildi.Tamamen elektrikli hiper otomobil kısa süre önce Top Gear dergisi editörü Jack Rix tarafından Hethel, Norfolk'taki Lotus HQ'daki test pistinde test edildi ve makalesi Mayıs sayısında sekiz sayfadan fazla yayınlandı.Rix, Evija'yı Lotus için sadece "şirketin geleceği için bir işaret tabelası" olarak adlandırmıyor, aynı zamanda onu "bir bütün olarak gerçekten hızlı elektrikli araçlar için bir bayrak taşıyıcısı" olarak nitelendiriyor.Bu yıl içinde üretime geçecek olan Evija, tamamen elektrikli ve dünyanın en güçlü arabası. Dört tekerlekten çekişli güç aktarım mekanizmasından 2.000 PS'nin üzerinde bir çıkış gücüne sahip. Rix, bir Bugatti Chiron'un aynısını yapması için geçen sürenin yarısı kadar, sadece üç saniyede 124 mil/saatten 186 mil/saate (200 km/sa-300km/sa.) hızlanabileceğini belirtiyor.

Rix, 1.600 PS ile sınırlı bir Evija prototipi için; “Proje geliştirme ekibinin çalışmaları için övgüyle bahsediyorum. Lotus DNA'sının ilk köşeden itibaren apaçık ortada olduğunu hissediyorsunuz. Direksiyon süper ve hafif, tekerlek açısına ve hıza göre kendini ayarlıyor. Lotus özel bir şeyin eşiğinde." düşüncelerini belirtiyor.


Lotus Cars Genel Müdürü Matt Windle da: "Dünya çapında geliştirilmekte olan tüm EV'ler arasında, Top Gear ekibi tarafından "İzlenecek Olan" olarak tanınmak bir onurdur. Araç üzerinde doğrulama çalışmaları hızla devam ediyor ve geçen ay araba ile dünya turumuza devam ettik. Önümüzdeki haftalarda bunu fiziksel dünyada daha fazla insana göstermeyi umuyoruz."

3 yorum:

 1. Lotus yeni modelleriyle otomobil piyasasına damga vuracak. Ne zamanki Proton Lotus'u satın aldı Lotus yeniden hayata döndü Lotus'un yeni modellerinin hepsi birbirinden başarılı modeller başarılı olacaklarına inanıyorum (Evora,Exige, Elise, Eleven. Evija, Emira). Lotus ülkemizde de nadir ve ender markalardan biridir Türkiye'de distribütörlüğünü Royal Motors yapmaktadır

  YanıtlaSil
 2. Lotus E harfiyle başlayan modellere devam ediyor..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Editör bey aynen öyle. Lotus'un durumunu Lamborghini'nin durumuna benzetebiliriz. Lamborghini, yakın zamana kadar yok olmaya yüz tutmuş bir markaydı. Ne zamanki Volkswagen grubu tarafından satın alındı kafayı kaldırdı. Şimdilerde kendini kanıtlamaya çalışıyor. Lotus'uda bununla özleştirebiliriz

   Sil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..