Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni Toyota GR 86 Tanıtıldı

Toyota, GR ürün gamının en yeni üyesi spor otomobil GR 86’nın dünya lansmanını gerçekleştirdi. Yeni GR 86, ilk kez 2012’de tanıtılan ve 200 bin adedin üzerinde satış performansı yakalayan GT86’nın eğlenceli sürüş karakteristiğini yansıtmaya devam ediyor. Önden motorlu ve arkadan itişli GR 86’nın global bir model olarak Avrupa’da da satışa sunulması planlanıyor.

Toyota GR 86’nın alüminyum tavanı ve gövde panelleri gibi bir dizi ağırlık azaltma çalışmaları sayesinde 1.270 kg olmasıyla segmentinin en hafif dört koltuklu coupe aracı olarak dikkat çekiyor.


 


GR 86’da yer alan yeni hafif dört silindirli motorun hacmi 2,4 litreye yükseltildi ve böylece performansı da selefine göre arttı.


 


Yeni GR 86,  4.265 mm uzunluk, 1.775 mm genişlik, 1.310 mm yükseklik ve 2.575 mm dingil mesafesine sahip. Bu ölçüler hemen hemen GT86 ile aynı kalırken, çevikliği artıracak şekilde ağırlık merkezi alçakta tutuldu. GT86’ya göre gövde sertliği yüzde 50 civarında artırılan yeni araç daha keskin yol tutuşa ve daha iyi yönlendirme kabiliyetine sahip olacak.


 


TOYOTA GAZOO Racing’in motorsporları deneyiminden faydalanarak geliştirilen araçtaki ön hava kanalları ve yan paneller gibi fonksiyonel aerodinamik parçalar ile birlikte, GR 86’nın sınıfının en iyi yol tutuşa ve dengeye sahip olması hedefleniyor.

4 yorum:

 1. Tam bir Japon tasarımı. 86 ailesine sadık kalacak şekilde belirlenmiş atmosferik motor ve manuel şanzıman. 235 beygir ve hafif, rijit bir şasi. Tr de yaşamıyor olsam kesinlikle garajımda olacak arabalardan olurdu.

  YanıtlaSil
 2. Atmosferiğin tadı başka olur kabul ama örnek olarak Megane rs trophy 1.8 TCe motordan 300 hp güç alıyor mercedes 2.0 motordan hybrid le 600 küsur beygir güç alıyor turbo kullansalar çok mu zor ?

  YanıtlaSil
 3. Bu tarz araçlar artık elektrikli üretilse daha hoş olur kanaatindeyim.

  YanıtlaSil
 4. Toyota neden spor arabalarında platform kardeşliği yapıyor.(supra MK 5 - BMW z4, gr 86 - brz) Hadi gr 86 okey ama supra o neden özgün bir platform değil. Gerçekten üzücü bir şey. (Bu arada tasarım önden iyi ama arka pek de hoş gelmedi bana)

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..