Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

PSA/DS TECHEETAH Takımı, Monako E-Prix’inde Antonio Felix da Costa ile Zafere Ulaştı!

ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nın 7. turu, Monako’da DS TECHEETAH takımının zaferiyle tamamlandı. DS Automobiles’in desteklediği takımın pilotu António Félix da Costa, heyecan dolu ve çekişmeli geçen mücadelenin ardından etabın kazananı oldu. En iyi süper pol zamanlamasına da imza atan Portekizli pilot, genel pilotlar sıralamasında da dördüncülüğe yükseldi. António Félix da Costa birincilik ödülünü ise piste DS 9 E-TENSE 4x4 360 model otomobille giriş yapan Monako Prensi 2. Albert’in elinden aldı. Yarışın en hızlı turunu gerçekleştirme başarısını gösteren takımın diğer pilotu Jean-Éric Vergne, turu 4. sırada tamamladı. Monako’daki heyecan dolu mücadeleden başarıyla dönen DS TECHEETAH, ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nın 8. turunda ise 19-20 Haziran tarihlerinde Meksika'nın Puebla kentinde pistteki yerini alacak.  Lüks otomobil kavramını çağdaş yaklaşımıyla yeniden tanımlayan DS Automobiles’in destek verdiği yarış takımı DS TECHEETAH, ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası'nın 7. turu olan Monako E-Prix’yi zaferle tamamladı. 8 Mayıs Cumartesi günü Monako’da düzenlenen ve oldukça çekişmeli geçen mücadelede, takım pilotu António Félix da Costa en iyi süper pol zamanını gerçekleştirdi ve ardından turun kazananı oldu. Costa, bu başarısının ardından genel pilotlar sıralamasında ise dördüncülüğe yükseldi. DS TECHEETAH takımının diğer pilotu Jean-Éric Vergne ise DS E-TENSE FE21'in direksiyonunda en hızlı yarış turunu gerçekleştirdi ve mücadeleyi dördüncü tamamladı. Sezonun ikinci başarısı geldi 

Şampiyonanın bir önceki etabı olan Valencia’da zorlu bir yarışı tamamlayan António Félix da Costa, Monako'da zafere imzasını atarken DS TECHEETAH'a da sezonun ikinci başarısını kazandırdı. Başlangıcından bitimine kadar heyecan dolu geçen mücadeleye avantajlı başlayan da Costa, ardından Frijns ve Evans ile kıyasıya bir liderlik mücadelesine girdi. Son turda gerçekleştirdiği atakla tekrar liderliği ele geçiren Portekizli pilot zafere ulaştı. Zaferin ardından ödülünü, günün başında pistte DS 9 E-TENSE 4x4 360 ile bir kaç tur atan Monako Prensi 2. Albert’in elinden alan pilot, “Bu yarışta hararetli mücadeleler gördük. Böyle olduğunda yarışmayı seviyorum! Liderliğin bu kadar çok değiştiği bir seri daha olduğunu sanmıyorum. Kendi adıma, son turda her şeyimi ortaya koydum ve karşılığını aldım” açıklamalarında bulundu. Sürücüler sıralamasında 7. sırada bulunan DS TECHEETAH’ın Fransız pilotu Jean-Éric Vergne ise “Takımın en üst seviyede performans sergileyebileceğini bugün kanıtladık. Ne yazık ki ikinci 'atak modumu' etkinleştirmeye çalışırken yoldan çıktım. Sonrasında birkaç pozisyon kaybettim ama mücadele edip yarışı podyuma çok yakın bir sıralamada bitirebildim. Antonio'yu zaferi için tebrik ediyorum ve Meksika Puebla’da yola devam diyorum!" 


Monako’da yarışmanın her zaman özel olduğunu dile getiren DS Performance Direktörü Thomas Chevaucher; "Monako'da pol pozisyonundan başlamak aracın, sürücünün ve ekibin performansını kanıtlamanın en iyi yoludur! Birkaç zor andan sonra, ekibin verdiği olağanüstü tepkiyle gurur duyuyorum. İki şampiyonada da yine sıralamadayız ve gücümüzden de, aracımız olan DS E-TENSE FE21'in özelliklerinden de eminiz" ifadelerini kullandı. Elde edilen sonuçlardan duyduğu memnuniyeti dile getiren DS TECHEETAH Takım Müdürü Mark Preston ise, “Takımımız bu başarıyı ilk kez 2019'da Jean-Éric Vergne ile ve şimdi de António ile üst üste kazandı. Vergne yarışı 4. bitirerek ve turu en hızlı geçerek son derece başarılı oldu. Hem kendisi hem de takım için önemli puanlar aldık. Monako'ya gelirken, tekrar canlanmak için bir zafere ihtiyacımız vardı ve bu görev tamamlandı” şeklinde konuştu. Bu zaferin çok özel bir anlam taşıdığını da sözlerine ekleyen Preston, “Bu yıl Paris'te yarış yok. Dolayısıyla burasının kısmen de olsa evimiz olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca DS Automobiles Genel Müdürü Béatrice Foucher'yi takımın kupasını elinde tutarak podyumda görmek harikaydı. Tüm DS ekibinden aldığımız muazzam destek için kendisine teşekkür etmeyi istiyorum" dedi.  


ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası, Monako'da gerçekleşen yarışın ardından tarihinde ilk kez Meksika'nın Puebla kentindeki Autodromo Miguel E. Abed pistinde gerçekleşecek. DS TECHEETAH pilotları, elde ettikleri başarıyı 19 ve 20 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan yarış ile devam ettirmeyi hedefliyor. DS AUTOMOBILES hakkında

Avant-garde ruhuyla 1955 DS’in olağanüstü mirasına dayanan ve 2014 yılında kurulan DS Automobiles, Fransız lüks bilgi birikimini otomotiv endüstrisine uygulamayı hedefliyor. Kişiliğini dışa vurmayı amaçlayan ve en son teknolojiler konusunda istekli olan müşteriler için tasarlanan ikinci nesil DS modelleri, zarafet ve ileri teknolojiyi bir araya getiriyor. DS markası; DS 3 CROSSBACK, DS 7 CROSSBACK, DS 4 ve DS 9 ile küresel bir ürün yelpazesini piyasaya sürüyor. 2019 ve 2020’de çifte Formula E Şampiyonluğu başarılarına sahip olan DS Automobiles, tüm modellerini elektrikli versiyonda sunarak elektrifikasyonun en ileri noktasında yer alıyor. E-TENSE etiketi altında DS Automobiles, hem %100 elektrikli hem de şarj edilebilir hibriti 360 beygir gücüne kadar 4x4 teknolojisiyle sunuyor. DS Automobiles, müşterileri için benzersiz marka deneyimine yönelik özel hizmet programı olan “ONLY YOU, DS Deneyimi" programını yarattı. 41 ülkede bulunan DS markası, dünya genelinde 400 DS satış noktasından oluşan ve sürekli gelişen özel bir dağıtım ağı oluşturdu.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..