Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Paylaşımlı mobilite girişimi GO Sharing, İstanbul’da faaliyet göstermeye hazırlanıyor

 Çevre dostu elektrikli mobilite çözümleri ile şehir içi mobilitenin, geleneksel araç sahipliğinden paylaşımlı sistemlerle ortak kullanıma doğru evrilmesini misyon edinen GO Sharing, aynı zamanda saatte 45 kilometre hıza çıkabilen e-mopedleri ile global genişleme planları arasındaki İstanbul’un trafik ve park sorununa da alternatif bir çözüm sunmayı amaçlıyor.8.000’den fazla elektrikli mopedi ile 30 Avrupa şehrinde faaliyet gösteren Hollanda merkezli paylaşımlı mobilite girişimi GO Sharing, İstanbul’da da faaliyet göstermeye hazırlanıyor. GO Sharing’in yeşil renkli mopedleri, Hollanda, Avusturya, Belçika ve Almanya’dan sonra rotayı Türkiye’ye çevirdi. Paylaşımlı e-moped uygulaması GO Sharing, şehir içinde saatte maksimum 45 kilometre hızla seyahat etme olanağı sağlarken bu sistemi, geçerli bir sürücü ehliyetine (M, A veya B sınıfı) sahip olan herkes, kolaylıkla kullanabiliyor. Paylaşımlı e-mopedler, kayıt ve açılış ücreti olmadan dakikada başına ücretlendirilerek 7/24 kiralanabilecek.
Mobiliteyi Herkes İçin Erişilebilir Hale Getiriyor

Geçtiğimiz aylarda Avusturya'nın Viyana ve Belçika’nın Antwerp, Almanya’nın Köln, Düsseldorf ve Saarbrücken kentlerinde elektrikli mopedleri ile hizmet vermeye başlayan GO Sharing, dünyanın trafikte en çok zaman geçirilen şehirlerinden olan İstanbul’da trafik ve park derdi olmadan keyifli bir yolculuk deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Daha yaşanabilir ve sürdürülebilir yeşil bir dünya yaratmayı amaçlayan GO Sharing, paylaşımlı mobiliteyi herkes için erişilebilir hale getirmek istiyor ve mobiliteye yönelik küresel tutumu; araç sahipliğinden kullandığın kadar öde modeline doğru değiştirmeyi hedefliyor.


GO Sharing Hakkında:

GO Sharing, 2019 yılında kurulan Hollandalı bir mobilite girişimidir. Geleceğin atıksız şehirlerinin şekillenmesinde mikromobilitenin önemli bir rol oynadığına inanan Go Sharing, geleneksel ulaşım çözümlerine alternatif olarak sunduğu çevre dostu elektrikli ve paylaşımlı araçlar ile daha yaşanabilir yeşil bir dünyaya katkı sağlamayı misyon edinmektedir. Bu doğrultuda küresel olarak, şehir içi mobilitenin geleneksel araç sahipliğinden paylaşımlı sistemlerle ortak kullanıma doğru evrilmesi için çalışmaktadır.

GO Sharing şu anda Hollanda, Avusturya (Viyana), Belçika (Antwerp) ve Almanya’da (Köln, Düsseldorf ve Saarbrücken) 8.000’den fazla paylaşımlı e-mopedi ile faaliyet göstermektedir. Araçlar %100 elektriklidir ve sürdürülebilir elektrikle çalışmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..