Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Otokar'dan yeni bir araç mı geliyor?

Toplu ulaşım, hafif kamyon, tekerlekli ve paletli askeri araç konusunda Türkiye'nin ve Avrupa'nın önemli isimlerinden Sakaryalı Otokar, şehir içi ulaşımdaki en büyük silahlarından Kent'in yeni neslini mi yollara çıkarıyor; Kent C'mi, Kent X'mi?    2021 yılının beşinci ayında, şehir içi ulaşıma yönelik bir aracın tasarımını tescil ettirmiş Otokar. Bu aracın ön tarafta, tavandan tamponun altına kadar bir eğik düzlemde yapısı dikkat çekiyor. Bu durum daha çekici bir görüntü sunarken hava direnci açısından ve yakıt sarfiyatı konusunda olumlu  sonuçlar sağlayacak.Ancak, farklı olmakla beraber aracın ana hatları Bozankaya Sileo ve Karsan e-Ata'ya çok yakın! Diğer taraftan, bu iki farklı araç, elektrikli motora sahipken Otokar'ın en yenisi ise gücünü dizel bir motordan alıyor.

Yeni Kent'in, ulaşım ve otomotiv konusunda haber (ve forum) leriyle dikkat çeken Magazinulasim.com; İsrail'de yolcu taşıdığını haber yaptı.. 2009 yılında ilk kez yollara çıkan aracın rakipleri yenilenirken Kent'in kayıtsız kalması

Kent'li, Atlas'lı, Arma'lı, Tulpar'lı Otokar; 58 yaşında

 düşünülemez(di). Muhtemelen, 2022'de İstanbul'da gerçekleştirilecek olan uluslararası otobüs fuarı (Busworld) nda bir tanıtıma şahit olabiliriz.
Belki, İstanbul yollarına çıkmaya hazırlanan Kent XL, yeni bir tasarımla göreve başlayabilir...


Kaynak; Türk Patent ve Marka Kurumu
 https://www.otokar.com.tr/
https://haber.magazinulasim.com/
https://magazinulasim.com/index.php
https://haber.magazinulasim.com/otokar-yeni-kent-12609.html
https://www.facebook.com/magazinulasimcom/
https://twitter.com/magazinulasim
https://www.instagram.com/magazinulasim

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..