Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Tuareg 660 Dört Farklı Sürüş Modu ve Çekiş Kontrol Sistemiyle Türkiye'de

Dünyanın ikonik İtalyan motosiklet ve scooter imalatçısı Piaggio Grubu’nun markalarından olan Aprilia, yeni modeli Tuareg 660’ı Doğan Trend Otomotiv güvencesiyle Türkiye pazarında satışa sundu. Aprilia Tuareg, ikisi tamamen kişiselleştirilebilir 4 farklı sürüş modu, hız sabitleyici veçekiş kontrol sistemi, devre dışı bırakılabilen ve kişiselleştirilebilen ABS modları, özelleştirilebilir motor haritaları ile motor freni modları ve 240 mm hareket mesafeli süspansiyonları ile asfalt kullanımında muazzam bir performans sunarken, yüksek ve sağlam yapısıyla maceracı kimliğini de ortaya koyarak en zorlu koşulları dize getiriyor. Doğan Trend Otomotiv güvencesiyle satışa sunulan Tuareg 660, özel donanımları ile 259.900 TL’den başlayan fiyatı ile motosiklet severlerle buluştu.Türkiye’de Doğan Trend Otomotiv güvencesiyle satışı gerçekleşen İtalyan motosiklet devi Aprilia, yepyeni modelleriyle göz doldurmaya devam ediyor. Aprilia, Türkiye pazarında satışını gerçekleştirdiği gözde modellerinin yanına 660 ailesinin yepyeni arazi modeli Tuareg’i de ekledi. Avrupa pazarında da büyük ilgi gören üç farklı renk seçeneği sunan Tuareg 660’ın, Türkiye’de 259.900 TL’lik başlangıç fiyatı ile satışına başlandı. Türkiye pazarına Tuareg 660 ve Tuareg 660 Evocative olarak iki farklı renk versiyonu ile giren 660 ailesinin adventure sınıfındaki üyesi, üstün sürüş özellikleri sunuyor.Off-road lastikler, 240mm hareket mesafeli tam ayarlanabilir süspansiyon

Tuareg 660, tek silindirli Enduro motosikletler ile orta boy Adventure motosikletlerin özelliklerini harmanlayacak şekilde tasarlandı, geliştirildi ve üretildi. Gelişmiş off-road Adventure motosiklet sürüş özellikleri sunan Tuareg 660 çıtayı yükseltirken, gelişmiş teknik altyapısı, cruise control, 80 HP’lik çift silindirli motorun performansı ve 187 kg kuru ağırlığı ile mükemmel asfalt sürüş özellikleri sunuyor. Bunun yanı sıra, performans ve güvenlik için kalibre edilen özel bir APRC elektronik kontrol sistemi ile donatılan Aprilia Tuareg 660, alt devirlerden itibaren hassas bir gaz kontrolü için çok haritalı elektronik gaz koluna sahip. Bu kusursuz model, yolda güvenli ve heyecan verici bir sürüş sunmasının yanı sıra safkan ve filtresiz bir off-road sürüşü için özel ayarlara sahip.


Aprilia, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Alberto Beggio tarafından İtalya'nın Noale kentinde bir bisiklet üretim fabrikası olarak kuruldu ve 1968'de oğlu Ivano'nun şirketi devralmasıyla motosiklet üretimine başladı. 1970 yılında şirket kaderini ilk motosikleti olan 50cc Scarabeo motokros motosikletiyle belirleyecekti. 50cc ile 125cc arasında değişen formatlardaki bu model, Aprilia'nın üreteceği sonraki yarış motosikletleri için zemin hazırladı. 1970 yılında bile Beggio, şirketin motosikletlerini rekabetçi yarış pistine taşımayı hayal etti. Bu hayal, Aprilia, 1974'te RC 125'i ürettiğinde gerçek oldu. 1975 yılında, şirketin rekabetçi yapısı, ilk motokros yarış motosikletlerinin piyasaya sürülmesiyle ortaya çıktı. Sadece iki yıl sonra, 1977'de başarı, hem 125 hem de 250 sınıfı için İtalyan Motokros Şampiyonası ünvanlarıyla geldi. Bugün Aprilia; 294 Grand Prix yarışını kazanarak, Avrupa'daki tüm üreticiler arasında en fazla galibiyet rekorunu kıran ilk motosiklet markası oldu ve dünya çapında farklı parkurlarda yarışan birinci sınıf motosikletler üreten motosiklet yarış endüstrisinin lideridir.


Kaynak; www.aprilia.com.tr  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..