Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yerli mikro elektrikli araç, Pilotcar P1000'e sipariş yağıyor

Kendi sınıfında Türkiye pazarı kadar en başta Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa olmak üzere bir çok yere elektrikli küçük araçlar satan Pilotcar, yeni aracı  mini elektrikli pikap P1000'in yeni üretim bandını geçtiğimiz günlerde hizmete aldı.Yüksek yerlilik oranına sahip olan P1000, önümüzdeki yıldan itibaren yeni kıta Amerika'ya da satılacak. Az sayıda da olsa Pilotcar P1000'ler, PTT ve benzeri bir kaç firmada geçen yıldan beri çalışıyor.Kasko listelerinde 2020 yılı itibarıyla Pilotcar P1000'in (araç kodu 5831001)  fiyatı 315 282.00 TL olarak görünüyor. 2021 ve 2022 yılı liste fiyatlarına baktığım internet sitelerinde rastlayamadım.

Yeni Yerli Motor; eCapraSiparişlerin çoğu Avrupa ülkelerinden olurken yine bu kıtada şimdilik en az 10 ülkeyle satış anlaşması yapılmış..P1000;  Kargo, Şasi, Açık Kasa  ve Çöp Toplama gibi şehir içi, fabrika, şantiye, site, park gibi alanlar için çok faydalı bir araç. Azami aracın yüklü ağırlığı (şasi) 1870 kiloya kadar çıkarken azami hız ise 55 kilometre/saat.Pilotcar P1000 Şasi Teknik Özellikleri

Yolcu Kapasitesi 1+1 Kişi

Standart Araç Boş Ağırlık (UVW)

(Kurşun Asit 14.4 kWh) 1110 kg

Standart Araç Boş Ağırlık (UVW)

(Lityum-İyon 13 kWh) 858 kg

GP Kompozit'ten % 100 Yerli Uçan Motosiklet

Standart Araç Boş Ağırlık (UVW)

(Lityum-İyon 26 kWh) 998 kg

Araç Azami Yüklü Ağırlığı 1870 kgMaksimum Şasi Yük Kapasitesi (GVW-UVW) (Kurşun Asit 14.4 kWh) 760 kg

Maksimum Şasi Yük Kapasitesi (GVW-UVW) (Lityum-İyon 13 kWh) 1012 kg

Yeni BMC TGR 4x4 Çift Kabin

Maksimum Şasi Yük Kapasitesi (GVW-UVW) (Lityum-İyon 26 kWh) 872 kg

Çekme Kapasitesi (On-Road / Off-Road) 250 / 2000 kg " Dünyanın ilk Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi/Fuarı ile yeşil bir geleceğe ev sahipliği yapan #EkoİklimZirvesi’nde PTT'ye verdiğimiz araçlarla Pilotcar olarak yerimizi almanın ve iklim dayanışmasına ortak olmanın gururunu yaşıyoruz. "

Kamyon, greyder, 4x4 gibi bir çok araç imal eden Pi Makina 50 yaşında

Pilotcar'ın Ege ve Akdeniz Bölgesi satış - servis hizmetleri de küçük elektrikli araçlar imal eden RECAR tarafından sağlanıyor.

Yerli Elektrikli Traktör, Edirne'deydi
Kaynak; https://pilotcar.com.tr/
https://twitter.com/pilotcar_carts
https://twitter.com/PTTKurumsal
https://re-car.com.tr
https://twitter.com/Recar_EV
https://www.tsb.org.tr/tr/kasko-deger-listesi
https://tr.wikipedia.org/wiki/Pilotcar

4 yorum:

 1. Sevindirici bir haber. Bu aracın Doblo gibi tek kabin versiyonu da yapılabilir. Daha yakışıklı olur. Umarım şehirlerde kullanılmak üzere küçük elektrikli otomobiller de yaparlar. Citroen Ami gibi mesela.
  Getir, iste gelsin gibi şirketler için biçilmiş kaftan bir araç.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. MPV veya otomobil gibi imal edilirse çok iyi bir seçenek olur.Bir de menzili uzarsa rakipleri uluslararası rakiplerinini geride bırakır..

   Sil
  2. Toyota Roomy gibi küçük bir MPV ye çevrilebilir. Bu platformda arka ister kasalı yapılır ister MPV gibi aile aracı olur.

   Sil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..