Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yerli otomobil Togg, Gemlik Tesisi'nin pistine çıktı

 Homologasyon testlerinin tamamlanmasının ardından 2023 yılının ilk çeyreği sonunda           C segmentindeki ilk araç olan Togg SUV yollara çıkacak.Togg’un ‘Yeniliğe Yolculuk’ hedefinin çekirdeği olan Gemlik Tesisi’nde inşa edilen 1.6 kilometrelik test pisti tamamlandı. Togg’un, 18 Temmuz 2020 tarihinde başladığı Gemlik Tesisleri’ndeki inşaat çalışmalarında hızla sona yaklaşılıyor. Aynı çatı altında topladığı fonksiyonları, akıllı ve çevreci özellikleriyle “Bir Fabrikadan Daha Fazlası” olarak tanımlanan Togg Gemlik Tesisi’nde 1.6 kilometrelik test pisti tamamlandı. 

ZY Elektrikli Traktör'den yeni görüntü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile aylık Yönetim Kurulu toplantısını Gemlik’te gerçekleştiren Togg Yönetim Kurulu üyeleri, pistteki ilk deneme sürüşünü gerçekleştirdi. ‘Yüksek hız pisti’, ‘bozuk yol pisti’, ‘özel manevra alanı’ gibi farklı ihtiyaçlara göre tasarlanan pistte, Togg prototipleri test edilecek. Ürün geliştirme ve kalite süreçlerinin test edileceği pistin yapımı 3 aylık sürede tamamlandı. 

Rakamlarla Togg Gemlik Tesisi

    Toplam 1 milyon 200 bin metrekare açık alan üzerine inşa edilen Gemlik Tesisi’nde üretim birimlerine ilişkin çalışmalar Mayıs 2022’de tamamlanacak.
    Yüzde 86’sı tamamlanan gövde tesisinde 185 robot parçasız provalara başladı.

    Boya tankları ve fırınlarının kurulumu yapılan boya tesisinin yüzde 92’si tamamlandı. 

    Montaj tesisinin yüzde 84’ü bitti.

    Togg, 2022 yılının son çeyreğinde seri üretime hazır olacak. 


    

Homologasyon testlerinin tamamlanmasının ardından 2023 yılının ilk çeyreği sonunda C segmentindeki ilk araç olan SUV pazara çıkacak. Ardından C segmentindeki Sedan ve Hatchback modelleri üretim sırasına girecek. Takip eden yıllarda B-SUV ve C-MPV’nin de aileye katılmasıyla, aynı DNA’yı taşıyan ve 5 modelden oluşan ürün gamı tamamlanacak. 

C-SUV prototipiyle Eko İklim Zirvesi’nde ilgi odağı olan Togg, ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri’ listesinde 

    Togg, 2030’a kadar tek bir platformdan 5 farklı model üretimiyle toplam 1 milyon adet araç üretmeyi planlıyor.

Yerli Tank Altay için Güney Kore'den gelen motorlar test ediliyor


Kaynak; https://www.togg.com.tr/
https://twitter.com/TOGG2022
https://www.sanayi.gov.tr/anasayfa

4 yorum:

 1. Hepimizin gurur duyması gereken bişey tam zamanında elektrikli olamasi çağı yakalamak anlamına geliyor inşallah halkın belli bir küçük kısmı değil herkesin ulaşabileceği bir fiyattan satılır

  YanıtlaSil
 2. Bu aracın fiyatı şimdi piyasadaki araçlara yakın olursa hayran olanlar elin yabancısına para vereceğime buna veririm daha iyi der seçim oyunu..

  YanıtlaSil
 3. Su arabayi gidip kendine vatandaşına 500e satamazsin ya. Yerli mali halkina uygun olan demek. Halkin alamadiktan sonra ne anlami var

  YanıtlaSil
 4. Marka bir ortaya çıksın seri üretim başlasın devlet kredilerde veya alımda kolaylıklar da yapacaktır bence. Togg un arkasında aslında devlet var. Satılsın diye elbette bir şeyler yapacaktır.

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..