Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni Volkswagen ID. AERO, 620 km menzile sahip

Volkswagen, ID ailesinin yeni üyesi ID. AERO konsept modelini tanıttı.  Dinamik, güçlü ve gelişmiş aerodinamik yapısıyla ID. ailesinin sedan konsept modeli, AERO, yüzünü gösterdi. Volkswagen, ID. ailesinin amiral gemisi AERO ile markanın ilk tamamen elektrikli sedanının ön gösterimini gerçekleştirdi.


 


Üst orta sınıf sedan pazarında yer alacak yeni model; ilerici, şık ve aerodinamik tasarımının yanısıra, içeride sunduğu geniş ve ferah alan ile öne çıkıyor. Çin pazarı için 2023’ün ikinci yarısında pazara sunulması planlanan modelin, 2023 yılında Emden'de Avrupa pazarı için seri üretime başlaması hedefleniyor. Tanıtımda araç ile ilgili bilgiler veren Volkswagen Binek Araç CEO’su Ralf Brandstätter, yeni modelin duyguları harekete geçiren, son derece aerodinamik bir tasarıma sahip olduğunu vurguladı. 600 kilometreden fazla menzile sahip olacak model ayrıca son derece geniş bir yaşam alanı ve kaliteli bir iç mekanı sunuyor.  Brandstätter : “ACCELERATE stratejimiz kapsamında, ürün gamımızla elektrikliye geçiş sürecini bütün hızıyla sürdürüyoruz. ID.4'ün ardından bu model, Avrupa, Çin ve ABD bölgelerine yönelik bir sonraki global otomobilimiz olacak.” dedi.Konsept araç, neredeyse beş metre uzunluğa sahip. Zarif eğimli coupe tarzında tavan çizgisi, 0,23'lük mükemmel bir sürtünme katsayısı elde edilmesine yardımcı oluyor. Volkswagen'in modüler elektrikli platformu (MEB), uzun bir aks mesafesi ve dolayısıyla sıradışı geniş bir iç mekan sağlıyor. ID. AERO, 77 kWsa’lik güce sahip bir lityum iyon batarya ile donatılıyor. Verimli güç-aktarma sistemi ve gelişmiş aerodinamik özelliklerin etkileşimi sayesinde ID. AERO, 620 kilometreye (WLTP) kadar menzil sunuyor.


 


Çin’de elektrikli hamlesi hızlanıyor 


Volkswagen, ACCELERATE stratejisinin bir parçası olarak Çin'de elektrikliye geçiş hamlesini hızlandırıyor. ID.3, ID.4 ve ID.6’dan sonra ID. AERO’nun seri üretim versiyonu, 2023’ün ikinci yarısında tamamen elektrikli dördüncü model olarak, Volkswagen’in Çin’deki ürün ailesine katılacak. Bölgesel stratejiye uygun olarak Volkswagen, Çin'de sürdürülebilir araçların lider tedarikçisi olmayı hedefliyor. 2030 yılına kadar, Çin'de satılan en az her iki araçtan birinin elektrikli olması öngörülüyor.


 


Aerodinamik yapısı, geniş ışık şeritleri ile özgün ve zarif tasarım


ID. AERO'nun tasarımı, ID. ailesinin tasarım dilini ilk kez üst orta sınıf bir sedana aktarıyor. Rüzgar, aerodinamik olarak tasarlanan ön cephe ve tavan boyunca akıyor. Türbin tasarımına sahip çift renkli sportif 22 inçlik jantlar, neredeyse aynı hizada olacak şekilde çamurluklara entegre ediliyor. Klasik kapı kolları yerini hava direncini daha da azaltan aydınlatmalı dokunmatik yüzeylere bırakıyor. Otomobilin aerodinamik siluetinin temelini arkaya doğru eğimli tavan çizgisi oluşturuyor. Güçlü omuz çizgisi ve tavan çizgisi sedanın daha dinamik görünmesini sağlıyor.


 


ID. AERO konsept otomobili, metalik buzul mavi renkle tanıtıldı. Bu renk, renk pigmentleri üzerine ışık düştüğünde altın bir ışıltı oluşturuyor. Tavan ise gövde ile kontrast oluşturacak şekilde siyah renkte tasarlanmış.


 


Ön cephe ID. ailesine özgü petek doku ile dikkat çekiyor. Petek dokuya sahip tampon bölgesi, ID. AERO tasarımına uygun olarak yatay bir şekilde ikiye bölünmüş durumda. Aydınlatmalı Volkswagen logosunun solu ile sağı, yenilikçi IQ.LIGHT - LED matrix farlar, çamurluklar ve yan kısımlarda bulunan ışık şeritleri, ID. AERO'yu benzersiz kılıyor. Işık şeridi, arka kısımda da kesintilerle görsel olarak devam ediyor. Arka tasarım, koyu ışık şeridi ve seçkin petek dokulu LED arka stop lambalarına sahip. 


 


ID. AERO, MEB platformunun çok yönlülüğünü ortaya koyuyor


ID. AERO, Volkswagen'in farklı tasarım ve büyüklükteki araçlara uyarlanabilen tamamen elektrikli MEB platformunun esnekliğini gösteriyor. MEB platformu, kompakt crossover'dan SUV'lara, minibüsten büyük hacimli sedana kadar farklı model tiplerinde kullanılabiliyor. MEB, ID. AERO ile ID. ailesinin orta sınıf sedan segmentine girişini müjdeliyor. 


 


Avrupa versiyonu Emden'de üretilecek


ID. AERO’nun Avrupa versiyonunun 2023'te Emden fabrikasındaki montaj hattından çıkması bekleniyor. Emden fabrikası, markanın model yelpazesinin elektrikliye geçişi ve yeni araç filosunun CO2 emisyonlarının azaltılmasına önemli katkı sağlayacak.

7 yorum:

 1. Araç elektrikli olunca tasarım neden fütüristik oluyor. Normal passata tak pilleri işte.

  YanıtlaSil
 2. Gövde olarak realist bir değişim üretileceğı yıl baz alınacak olursa mesafe olarak rakiplerinin gerisinde kalacak bir veriye sahip bence tabi fiyat performans bazlı bakıldığı zaman o sene için daha iddalı rakiplerinin olucağını düşünüyorum.

  YanıtlaSil
 3. Passatın yaklaşık 20 senelik ikonlaşan tasarımına şahsen gözüm alışmıştı bunu biraz yadırgadım, ülkemizde tıpkı, tofaş, broadway gibi passatta efsane bir model olmuştu kaderi de onlar gibi oldu ve tarihe karışıyor artık, elveda passat, hoşgeldin aero b

  YanıtlaSil
 4. Tesla tek atışta alır bunu

  YanıtlaSil
 5. Elektrikli araçların açıklanan menzili ikiye böleceksiniz çıkan sonuç gerçek menzildir. Hala çok düşük.

  YanıtlaSil
 6. Otohaber kanalını izleyene kadar elektrik li otomobiller ilgimi çekiyordu herkes bi izlesin 8 farklı arabanın menzil testini asla para verip alınmaz hepsi kagıt üzerindeki verilerin yarısı kadar gidiyor pistte, bide yüklü şekilde rampa lı yol olsa yandık

  YanıtlaSil
 7. Yaş falan değil,Farasis - Togg işbirliğı ile,Gemlikte,Togg içın,4.nesil piller üretilecek,bataryanın!%80 nini ,8 dk.gibi kısa bir zamanda doldurarak,300 km.menzilli bi batRyayı,250 km.menzil yapacak hale getirecek,1.500.000 km.ömür veriliyor ve bunlar artık gelecek değıl,2025 de Togg modellerinde kullanılacak,bu dalink,.pil

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..