Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni Yerli Elektrikli Araç, Altınboğa'dan

Altınboğa adı Türk Otomotiv Tarihi'nde önemli bir isimdir. Uzun yıllar önce yerli araç için çalışmalar yapmış bir kısmını hayata geçirmiş, güncel olarak farklı amaçlar için jeneratör ve gaz ile ekipmanlar imal eden firma, otomotiv sahasına tekrar dönüş yapmış durumda.. Yeni araçlar, WIN Eurasia 2023 Fuarı'nda ziyaretçilerin karşısına çıktı..Altınboğa'yı kuran kişi;rahmetli, Oktay Demirağ'dır. Türkiye'nin ilk yıllarında demiryolu yapımında büyük emeklileri olan, yol ve köprülerde imzası yer alan, Türkiye'nin ilk uçak fabrikasını kuran ve ihraç eden Nuri Demirağ ile sadece soy adı benzerliği var.Farklı otomobil projeleri üzerinde çalışıp prototipleri hazırlamış ama başına gelmeyen kalmamıştır. Yeni elektrikli araçların tanıtıldığı video da  imal ettikleri araçlardan bazılarını da görebiliyoruz; triportör, mini cip, hafif ticari araç..Yeni araçlara gelince, gündemdeki ve çağın gereklerinden biri olan elektrikli motorlara sahipler. Çevreyi- doğayı seven araçlar, şu an endüstriyel alanlara, park - hava alanı gibi geniş alanlarda kullanmaya yönelik. Belki yakın zamanda  şehir içi kullanıma yönelik yeni bir araç veya araç serisi de görebiliriz! Bu işler belli olmaz..Araçlar; turuncu - kırmız renklere sahip, yolcu ve yük taşıma seçenekleri bulunuyor. 

Otomobilde bilinmeyen ayrıntılar!

Marka ve model ismi; Altınboğa'nın kurucusu OKTAY DEMİRAĞ'dan yani diğer adıyla OKtay USTa'dan esinlenilmiş. Model numarası  ise doğum tarihiyle ilgili.
Mevcut araçlar, OD-932/C, OD-937/T, OD-936/P, OD-938/P, OD-935/C ve OD-937/TT.TEKNiK ÖZELLiKLER

AC Elektronik Hız Kontrolü
8X6V 350Ah
10kW AC
60 km (menzil)
16 km
1100 kg (kapasite)

Araçlar, Kırklareli'nin Kızılcıkdere Köyü Mevkii nde yer alan Kırklareli OSB / Organize Sanayi Bölgesi'nde imal ediliyor.

25-28 Temmuz 2023 tarihlerinde   İstanbul Beylikdüzü Tüyap Fuar ve Kongre merkezi^nde yapılacak 16.ıncı Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı 'nda Altınboğa Firması Okust markalı elektrikli araçlarıyla yer alacak
Kaynak; https://www.altinboga.com/
https://www.altinboga.com.tr/
https://www.okust.com.tr
https://www.youtube.com/@altinbogagaz8335/featured
https://www.linkedin.com/company/altinboga-makina/about/
https://idef.com.tr/
https://idef.com.tr/katilimci-listesi?page=3
https://www.otometre.com/search?q=altınboğa
https://www.otometre.com/search/label/Alt%C4%B1nbo%C4%9Fa
https://www.otometre.com/2013/02/1974te-bir-babayigit-yerli-otomobil.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..