Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Elektrikli otobüs imal eden Temsa, elektrikli kamyon Fuso eCanter'i Türkiye'ye getiriyor

Sekiz farklı araç modeliyle, elektrikli otobüs alanında dünyanın sayılı imalatçılarından biri olan TEMSA, hafif kamyon segmentinin simge modellerinden Fuso Canter’in de elektrikli versiyonunu da Türkiye’de satışa sunacak.30 yılı aşkın süredir TEMSA distribütörlüğünde Türkiye pazarında önemli başarılara imza atan Fuso Canter, şimdi de elektrikli versiyonuyla yurt içinde yollara çıkmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl yenilenen yüzüyle dikkatleri üzerine çeken Fuso Canter ailesinin yeni elektrikli üyesi Fuso eCanter’in Türkiye’deki satış ve pazarlama faaliyetlerine ilişkin imza töreni TEMSA’nın İstanbul Altunizade merkezinde gerçekleştirildi. 
Daimler Truck Asya Yönetim Kurulu Üyesi Andreas Deuschle ve TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu arasında imzalanan lisans anlaşması kapsamında, Fuso eCanter’in Türkiye’deki satış ve pazarlama faaliyetleri TEMSA tarafından yürütülecek. İlk aşamada 2 farklı modelde müşterilerin beğenisine sunulacak Fuso eCanter’in, 2024 yılının başından itibaren yurt içinde satışa sunulması planlanıyor. Bugün itibarıyla, Fuso Canter’in kamyon ve kamyonet segmentlerinde toplam 8 farklı modeli bulunuyor. Fuso eCanter’in de ürün gamına dahil olmasıyla birlikte model sayısı da 10’a ulaşacak. 

Yeni konsept; UFO veya FUSO! Acil durumlar için

“BÜYÜME ADIMLARIMIZA BİR YENİSİNİ EKLİYORUZ”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu, sürdürülebilirlik konusunun TEMSA’nın gelecek vizyonunun en önemli unsuru olduğunun altını çizerken, “Bugün itibarıyla otobüs segmentimizde, hem model sayısı hem de teknolojik yetkinlik anlamında dünyanın sayılı üreticileri arasında yer alıyoruz. 

Mercedes'li Daimler'den Elektrikli Mitsubishi Üretimi

Elektrifikasyon ve alternatif yakıtlı araçlar alanındaki tecrübemizi, şimdi de Fuso ile birlikte hafif kamyon segmentine taşımaktan dolayı çok mutluyuz. Bundan yaklaşık bir yıl önce yenilenen Fuso Canter araçlarımızın Türkiye’deki lansmanını yapmıştık. Şimdi de Fuso eCanter ile, hafif kamyon alanındaki büyüme adımlarımıza bir yenisini ekliyoruz. 

Mitsubishi Maraton ve Canter'den sonra Colt'ta Türkiye'de üretilecek

Fuso Canter araçlarımızla, uzun yıllar boyunca müşterilerimize taşıma kapasitesi ve yakıt tasarrufu anlamında büyük avantajlar sağladık. Şimdi de, sektörümüzün ve şehirlerimizin yeşil dönüşümüne büyük katkıda bulunacak Fuso eCanter ile müşterilerimizin sahip olma maliyetini ciddi şekilde düşürerek, onlara yeni bir maliyet avantajı imkanı sunacağız” dedi

Yeni Canter, 8 modeliyle Türkiye'de
Kaynak; Baısn Bülteni
https://www.mitsubishi-fuso.com/
https://www.fusocanter.com
https://www.temsa.com
https://www.fuso-trucks.de
https://ovando.cloud/cv/
https://www.autolider.com.uy/camiones-fuso/canter
https://www.mitsubishi-fuso.com/en/distributor-network/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..