Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

0’dan 100 km’ye 3.7 Sn de Çıkan Elektrikli MG Cyberster, IAA Mobility’de Tanıtıldı

Köklü İngiliz otomobil markası MG, 2024 yılındaki 100. yıl kutlamaları sebebiyle yollara çıkarmayı planladığı MG Cyberster isimli elektrikli 2 kişilik roadster modelini, seri üretim olarak Münih’teki IAA Mobility’de sergiledi. MG4 Electric XPOWER ve MG Marvel R ile birlikte ziyaretçilerinin yoğun ilgisiyle fuarın yıldızlarından biri konumuna gelen MG Cyberster’ın,  2024’ün yaz aylarında Türkiye pazarında da satışa sunulması planlanıyor. 
Elektrikli tavan mekanizmasıyla yaklaşık 15 saniyede coupe’den roadster’a dönüşebilen MG Cyberster, tek ya da çift elektrikli motorlarıyla yüksek performans, gelişkin alt yapı elemanlarıyla da mutlak yol tutuş karakteri sunması beklenirken, WLTP normlarına göre 500 km’nin üzerindeki elektrikli menziliyle de yeni bir dönemi başlatması bekleniyor.
 MG (Morris Garages), Münih’te düzenlenen 2023 IAA Mobility’de, markanın ikonik roadster ruhunu yeniden ortaya çıkaran Cyberster modelinin Avrupa lansmanını gerçekleştirdi. MG’nin 100. yılı için hazırlanan tamamen elektrikli iki kişilik roadster model Cyberster’ın, 2024’ün yaz aylarında Türkiye’de satışa sunulması planlanıyor. Fuarda seri üretim versiyonuyla sergilenen iki koltuklu bir roadster olan Cyberster, MG markasının merakla beklenen spor otomobil üretimine dönüşünü gözler önüne seriyor. MG Cyberster, tamamen elektrikli güç aktarma sistemi, kapsamlı teknolojik sürüş destek sistemleri ve çağdaş kabini ile, köklü mirası geleceğe taşımaya hazırlanıyor. Cyberster’ın tasarımı; uzun kaputu, alçak burnu ve tamamen açılabilen tavanı MG markasının zengin mirasına ve çok beğenilen roadster geçmişine gönderme yapıyor. Ayrıca özgün kanat tipi kapılar ve “Kammback” arka tasarım gibi çarpıcı özelliklere de sahip.
Efsane Roadster Geleneği Elektrikli Olarak Geri Dönüyor!

Dünyanın en prestijli mobilite etkinliklerinden birinde en fazla öne çıkan yeniliklerden biri konumuna gelen MG Cyberster, markanın efsaneleşen roadster segmentine geri dönüşünü simgeliyor. Tamamen elektrikli MG Cyberster, markanın çarpıcı mirasını, çağdaş tasarım dili ve sofistike bir EV güç aktarma sistemiyle birleştiriyor. Tek motor olarak 231 kW ya da 250 kW’lık güç çıkışlarına ek olarak 150 kW+ 230 kW’lik çift elektrikli motorlarla üretilecek olan MG Cyberster’ın, versiyona bağlı olarak arkadan itişli veya dört tekerlekten çekişli aktarma ile yollara çıkması planlanıyor. 

Fransız Peugeot, Yeni E-3008'in ilk fotoğraflarını yayınladı

Versiyona göre 0-100 km/s hızlanması 5.2 saniye ile 3.7 saniye arasında değişecek olan MG Cyberster, 195 km/s ile 208 km/s arasında değişen, elektronik olarak sınırlandırılmış maksimum hızlara ulaşabilecek. İki kişilik elektrikli sürüş keyfi için menzilin, 500 km’nin üzerinde sunulması planlanıyor. Elektrikli tüm MG modellerindeki, araçtan araca şarj (V2L: vehicle-to-load) özelliği, Cyberster’da da sunulacak. 19 ve 20 inçlik alaşım jantlarla yollara çıkmaya hazırlanan MG Cyberster, Brembo tarafından üretilen frenlerle yüksek durma performansı sunmayı planlıyor. Önde çift salıncaklı bağımsız süspansiyon, arkada 5 kollu süspansiyon sistemiyle geliştirilen elektrikli roadster, markanın ikonlaşan sürüş karakterini günümüze taşıyacak. Elektrikli katlanabilen tavan ise yaklaşık 15 saniyede işlemini tamamlayabiliyor.


MG, Fuarda En Yenilerini Sergiledi!

Doğan Holding çatısı altında faaliyet gösteren Doğan Trend Otomotiv’in temsil ettiği ve 2024 yılında 100. yaşını kutlayacak olan MG, 2023 IAA Mobility’de en önemli yenilikleriyle yer aldı. MG Cyberster’e ek olarak, 320 kW (435 PS) gücü ve dört tekerlekten çekişli yapısıyla ateşli kompakt hatchback sınıfında yeni bir dönemi işaret eden MG4 Electric XPOWER ve performanslı SUV kategorisinde 3 elektrik motorunu barındıran MG Marvel R da ziyaretçilerin yoğun ilgisine maruz kaldı. 

3 yorum:

  1. Mazda ile akraba platformu mu kullanılmış

    YanıtlaSil
  2. Mg arabalar iyi distrübütör kötü bu kadar net araba servis ağı gibi yedek parca aksesuar gibi seyleri gelistirecegine dogan trend paso yok o fenomen yok bu youtube icerik üreticisine reklam diye para sacıyor mg ehs phev yani hs modeli kasa degisti avrupada satista bizde ise yok piyasada çünkü eldeki stok bitmedi elindekini yeni halini getirirse bu fiyata veremez

    YanıtlaSil
  3. Çinli elektrikli araçlara ek %50 vergiden sonra getirmezler

    YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..