Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

En Yakın Drag Şampiyonası Bu Hafta Sonu

Kepez Belediyesi’nin Odabaşı Mahallesi’nde yarış severler için açtığı Kepez Drag Pisti’nde Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF)’nun 2023 yarış takviminde yer alan KIA Öztopraklar Türkiye Drag Şampiyonası’nın 2. Ayak Yarışı 16-17 Eylül tarihlerinde düzenlenecek.
Geçtiğimiz günlerde Otodrag tutkunlarını Kepez’de buluşturan Kepez Belediyesi, bu hafta sonu da motor tutkunlarını ağırlıyor. Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun 2023 yarış takviminde yer alan KIA Öztopraklar Türkiye Motodrag Şampiyonası’nın 2. Ayak Yarışları, iki gün boyunca Kepez Belediyesi’nin katkılarıyla Odabaşı Mahallesi’ndeki Kepez Drag Pisti’nde gerçekleştirilecek.


Kepez Drag Pisti’nde motosikletlerin 402 metre süren yarışı Süper Street, Pro Street, Street2, Street750, Street600, Standart1, Standart2, Pro200, Pro300 ve Kadınlar sınıfında düzenlenecek.


Türkiye’nin dört bir yanından sporcuların katılacağı yarışlar 16 Eylül Cumartesi günü antrenman ve sıralama turlarıyla başlayacak. 17 Eylül Pazar günü ise birbirinden heyecanlı yarışlar Kepez Drag Pisti’nde düzenlenecek.Süper Street kategorisine katılacak yarışçıların motosikletlerini teknik kontrol esnasında depo ve arka kuyruk sökük vaziyette teknik kontrole getirmeleri gerekmektedir.

* 2023 yarış sezonunda bütün branşlarda geçerli olmak üzere her bir yarış için kulüp lisansı bulunan sporculardan 550 TL, Ferdi lisans sahibi sporculardan da 950 TL katılım bedeli alınacaktır. 16 yaş ve altı genç sporcular ile kadın sporculardan ücret alınmayacaktır.


Kaynak; TMF

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..