Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Türk Sporcu Vedat Ali Dalokay, İtalya Şampiyonu Oldu

Bitci Racing Team AMS sporcusu Vedat Ali Dalokay, takip ettiği TCR Italy’nin (İtalya Binek Otomobiller Şampiyonası) geçen hafta sonu Roma - Vallelunga pistinde gerçekleşen yarışlarında topladığı puanlarla, şampiyonanın bitimine bir yarış kala DSG klasmanında şampiyonluğunu ilan etti.


 

Son iki sezondur Türkiye dışında İtalya şampiyonalarını da takip eden ve sporcularıyla birçok önemli derece ve podyum başarısı elde ederek defalarca İstiklal Marşımızı dinleten Bitci Racing Team AMS, hem takım hem de ülkemiz motor sporları adına önemli bir sonuç olan TCR Italy şampiyonluğunu elde etmenin gururunu yaşıyor.
Sezon boyunca Imola, Misano, Mugello, Monza, Vallelunga gibi efsanevi pistlerde mücadele eden ve start aldığı 5 ayak 10 yarışta 6 birincilik, 3 ikincilik ve 1 dördüncülük ile birçok kez marşımızı dinleten Vedat Ali Dalokay, şampiyonayı sezon boyunca tam anlamı ile domine etti ve bitimine bir yarış kala şampiyonluğu ilan etmeyi başardı.Avrupa’nın en önemli ve zorlu TCR şampiyonalarından biri kabul edilen TCR Italy’de Seq klasmanında 34, Dsg klasmanında 14 olmak üzere 11 farklı ülkeden 13 takım ve 48 sporcu mücadele etmekte.    


Takım Direktörü İbrahim Okyay, “Bitci Racing Team AMS henüz üçüncü sezonunda genç bir takım olmasına rağmen hem Türkiye’de hem de Avrupa’da yarışmış, pist yarışları, karting, offroad gibi farklı branşlarda mücadele etmiş ve takip ettiği her branşta Takımlar ve Pilotlar Şampiyonlukları kazanmıştır. Takımda bugüne kadar 3’ü kadın olmak üzere 16 farklı sporcuyu yarıştırmıştır. Sadece 2023 sezonunda 7 sporcusu ile ikisi yurt dışında olmak üzere 3 farklı şampiyonada 34 yarışta start alan takımımız, bana göre şimdiden ülkemiz motor sporları tarihine elde ettiği başarılar ile en üst sıralarda kaydolmuştur.” diyerek düşüncelerini ifade etti.


Otokoç ana sponsorluğunda yarışan Bitci Racing Team AMS pilotu Vedat Ali Dalokay’ın diğer sponsorları Fly-Inn, Sonia, Jenerator İletişim, EvBodrum, Burla Tarım ve Old Faithful Geyser.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..