Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Motosiklet ve otomobil de üretmek isteyen HABAŞ, Busworld Türkiye 2024 Fuarı'nda Yerini Alacak

HABAŞ, Türk sanayisindeki lider rolünü otomotiv sektöründeki yatırımları ile pekiştirmek amacıyla Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nde ticari araç üretim tesisi, Çiğli Organize Sanayi Bölgesinde motorsiklet üretim fabrikası kurmaya karar vermiş ve Honda Türkiye binek otomobil fabrikasını satın almıştır. HABAŞ bu bağlamda yatırımlarını gerçekleştirmektedir.Türk Sanayisinde 67 yılı aşkın köklü bir geçmişe sahip, %100 yerli ve milli öz sermaye ve %100 Türk Mühendisliğiyle faaliyet gösteren HABAŞ, otomotiv sektörünün yeni oyuncusu olarak faaliyetlerini hızlandırıyor ve yatırımlarına devam ediyor.


HABAŞ, dinamik ve çağın ötesinde bir tasarıma sahip, tüm bileşenleriyle en üst düzeyde müşteri memnuniyetini hedefleyen bir felsefeden yola çıkarak ilk araçlarını üretmiş, sektöründe yeni bir segment yaratabilecek araç çeşitliliği sunmaktadır. Kurmuş olduğu güçlü Ar-Ge ve Ür-Ge merkezinde son teknoloji tasarım argümanlarıyla sektöre hizmet vermektedir.HABAŞ, dayanıklı, kullanımı pratik, üstün teknolojiye sahip, düşük işletme maliyetli, dinamik ve kaliteli araçları çevreye duyarlı ve esnek bir üretim altyapısıyla kullanıcılarına sunarak "Dünya Markası Olma" hedefini gerçekleştirme yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.


HABAŞ, BUSWORLD TÜRKİYE 2024 FUARI'nda 4 otobüsünü sergileyecek


COMFORTCITY / Dizel 12m Tam Alçak Tabanlı Şehiriçi Otobüs

Şehrin yeni yüzü ile şehiriçi yolculuklar artık daha rahat, güvenli ve konforlu olacak. EURO6 E çevre dostu ve 300PS gücünde 11 lt. PACCAR güçlü motoru ve optimum dizaynı ile şehirdeki tüm zorlu koşullardaki yollarda üstün bir performans ve düşük yakıt tüketimi sağlar.


Yenilikçi bir tasarım, LED gündüz farları, sürücünün tüm bilgileri kolayca okuyabileceği dijital ve konfigürasyonunu ayarlanabilen modern dijital gösterge paneli, yükseklik ve derinliği ayarlanabilir sportif görünümlü ergonomik direksiyon; ergonomik, bel destekli, kolçaklı ve yüksek başlıklı rahat sürücü koltuğu, güçlü klima, optimum düzeyde tasarımla birlikte artırılan yolcu kapasitesi , tam alçak tabanlı dizaynı ile tüm yolcuların rahatlıkla iniş ve binişlerini sağlayan tasarım, aracın yana yatma özelliği ve rampası ile tekerlekli sandalyeli yolcuların ve bebek arabalı annelerin araca rahat iniş ve binişi, USB portlar, intarder ve yokuş kalkış desteği (hillholder) standart özellikleri ile birlikte isteğe göre sunulabilen kameralı dikiz aynaları, sürücü kabin kliması, otomatik merkezi yağlama sistemi, yolcu bilgilendirme sistemi, yolcu sayma sistemi, elektrikli havalandırma kapağı ile COMFORTCITY tüm ihtiyaçları fazlası ile karşılayabilecek düzeyde.


COMFORTCITY - e / Elektrikli 12m. Tam Alçak Tabanlı Şehiriçi Otobüs

Şehirde sessiz, güvenli, çevreye duyarlı ve konforlu yolculuklar artık COMFORTCITY-e ile hayal değil. COMFORTCITY-e çevre dostu, sıfır emisyonlu 410kW gücünde 3100 Nm tork sağlayan elektrikli VOITH motoru, HABAŞ AR-GE merkezi tarafından geliştirilen bataryaları, yüksek teknoloji kullanılarak geliştirilen hafif karkas yapısı ile daha fazla yolcu kapasitesi ve düşük yakıt tüketimi sağlayarak kullanıcılarına optimum fayda sağlıyor.


ALFACITY - e / Elektrikli 8.2m. Tam Alçak Tabanlı Şehiriçi Midi Otobüs

Şehiriçi midi otobüs segmentinde tam alçak tabanlı ve 3 kapısıyla (ön-orta-arka) ALFACITY-e şehrin dar yollarında üstün manevra kabiliyeti ile kendini gösteriyor.

ALFACITY-e çevre dostu, sıfır emisyonlu 250kW gücünde 2805 Nm tork sağlayan elektrikli VOITH motoru, HABAŞ AR-GE merkezi tarafından geliştirilen bataryaları ile dar, inişli, yokuşlu şehir yollarında yolcuların segmentinde tek olan 3 kapısından rahat iniş ve binişi sağlaması, kameralı dikiz aynaları ile farklı bir kulvarda.


ALFALUX - e / Elektrikli 8.2m. Şehirlerarası Midi Otobüs

İleri teknoloji tasarımı ile şehirlerarası Midi Otobüs segmentinde 8.2m. uzunluğuna en yüksek yolcu kapasitesini sığdıran ALFALUX-e, artık yolculukların rahat, sessiz ve huzurlu olmasını sağlıyor. ALFALUX-e çevre dostu, sıfır emisyonlu 250kW gücünde 2805 Nm tork sağlayan elektrikli VOITH motoru, HABAŞ AR-GE merkezi tarafından geliştirilen bataryaları ile uzun menzilli, yüksek yolcu taşıma kapasitesi (35+1+1), geniş bagaj kapasitesi ile kullanıcıların birinci tercihi.


HABAŞ, araçlarını BUSWORLD TÜRKİYE 2024 Fuarı'nda Salon 3, A11 no.lu stand ta ziyaretçilerin karşısına çıkaracak..Kaynak; https://www.habas.com.tr/
Basın Bülteni
https://www.habas.com.tr/Category/Alias/otomotiv
https://www.habas.com.tr/Category/Alias/Otobus

1 yorum:

  1. Habaş Honda yı yerli oto olarak yeniden üretecekti diyorlardı? Ses soluk çıkmadı. Otobüs üreticisi olacaklar herhalde?

    YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..