Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni Lada Vesta SW Sportline

LADA uygulamasında ilk kez pratik aile gövdesine, güçlendirilmiş motora ve sportif şasi ayarlarına sahip bir model pazara sunuluyor. SW modeli, satışları Kasım 2023'te başlayan LADA Vesta Sportline sedandan bir takım teknik özellikler bakımından farklılık gösteriyor, özellikle otomobillerde farklı arka yay ve amortisör ayarları bulunuyor. Sedan gibi Vesta SW Sportline da bir rüzgar tünelinde test edilerek orijinal bir gövde kiti geliştirildi ve sürükleme ve bastırma kuvveti katsayıları açısından iyi göstergelere ulaşıldı. SW gövdeli otomobiller, ticari taşıma,  aile, gezi, seyahat  konusunda genişletilmiş yetenekleriyle de öne çıkıyor. Sedan'ın bagaj bölmesi hacmi 480 litre iken, SW'nin pencere pervazına kadar 825 litre hacmi vardır. Ayrıca, standart donanım listesinde kompakt aerodinamik tavan rayları da yer alıyor.
LADA Vesta SW Sportline, LADA Sport serisindeki diğer otomobiller gibi karakteristik, tanınabilir stiliyle öne çıkıyor. Bu, alçaltılmış bir siluet ve orijinal tekerlekler üzerinde geniş tekerlekler, aerodinamik bir gövde kiti, agresif tampon kabartması, iki krom egzoz ucu ve tamponlarda klasik bir kırmızı çizgidir.Vesta SW Sportline'ın iç tasarımı, imza niteliğindeki kontrast kırmızı ve siyah kaplamaya ve anatomik şekilli ön koltuklara sahiptir. Araba, 118 beygire yükseltilmiş 1,6 litrelik bir motorla donatılmıştır. Motor hem sivil hem de spor modlarda etkin çalışacak şekilde ayarlanmıştır. Orijinal ön ve arka amortisörler sayesinde stabilite artırılırken süspansiyonun iyi enerji emilimi sağlanır. Yüksek performanslı frenler güvenli bir yavaşlama sağlar.LADA Vesta SW Sportline, Techno'nun en üst versiyonunu temel almaktadır. Ekipman, Yandex çevrimiçi hizmetlerine sahip LADA EnjoY Vision Pro multimedya, navigasyon ekranlı dijital gösterge paneli, arka görüş kamerası, klima, ısıtmalı ön koltuklar, ısıtmalı ön camın tüm yüzeyi, arka park sensörleri ve diğer seçenekleri içerir. 17 inçlik "Forvet" jantlar özellikle LADA Vesta Sportline ailesi için geliştirilmiştir: jant tasarımları sağlamlık ve fren mekanizmalarına hava akışı sağlar.


Kaynak; www.lada.ru

4 yorum:

 1. Lada bunu kendi başına mı SW haline getirdi yoksa Renault dan gelen bir şey mi bu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vesta SW, Renault'lu günlerde imal edilmiş bir otomobil. Bu araçta, ilk Vesta SW'nin güncellenmiş hali..

   Sil
  2. Anladım hocam. Ruslar halen daha Fransız Renault lu zamanının ekmeğini yiyor yani. Rus lada bu işten çok karlı çıktı.

   Sil
  3. Evet, Çin faktörü de var, Ukrayna-Rus ssavaşı bitmezsse Çin modellerini de Lada markasıyla göreceğiz..

   Sil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..