Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni Kia EV 9: Mükemmel Menzil ve Hızlanma

Kia, sıfır emisyon hedefi ile yeni çağın modern yaşam tarzı için tasarladığı ve ürettiği tam elektrikli SUV modeli Yeni EV9’u düzenlenen global lansman toplantısında tanıttı. Kia’nın zıtlıkların birleşimi tasarım felsefesini yansıtan Yeni Kia EV9, 563 km'ye kadar sürüş menzili ve 800V ultra hızlı şarj özelliğine sahip.


 

Kia’nın ilk defa elektrikli bir modelinde kullandığı üç sıra koltuk düzenine sahip olan Yeni EV9, güçlü, sofistike ve teknolojik açıdan gelişmiş bir elektrikli araç deneyimi sunuyor. Altı ve yedi koltuk seçeneklerine sahip olan Yeni Kia EV9, WLTP’ye göre 563 kilometreye varan onaylı sürüş menzili ile öne çıkıyor.

 Tasarım Felsefesi: ‘Zıtlıkların Birleşimi’ 


Aracın dikkat çekici tasarımı; doğanın, modernliğin ve teknolojinin zıt niteliklerinde uyum bulan 'Zıtlıkların Birleşimi' tasarım felsefesine dayanıyor. Ön cephesinde Kia’nın ikonikleşmiş kaplan burnu tasarımını dijital olarak barındıran, güçlü ancak sakin duruşu ve sahip olduğu akıllı yenilikler ile Yeni EV9; hem uzun yolda, hem şehir içinde, hem de arazide şoför ve yolculara her zaman rahat, huzurlu ve konforlu bir yolculuk sağlıyor. 


 


Tamamen Yeni Elektrikli SUV Standartları


Kia'nın Elektrikli Küresel Modüler Platformu (E-GMP) üzerine inşa edilen Yeni EV9, E-SUV segmentinde standartları yükseltiyor. Uzun aks mesafesi ve tamamen elektrikli araç mimarisi, üç koltuk sırasının her birinde konfor ve her bir yolcu için geniş alan sağlıyor. Altı koltuklu versiyonda ikinci sıra koltukları isteğe bağlı olarak döner koltuk özelliği ya da relaxation özellikli tercih edilebiliyor. Döner koltuklar ise üçüncü sıraya bakacak şekilde hareket edebiliyor ve yolcular için yüz yüze seyahat imkânı tanıyor.


Yeni EV9 ayrıca dijital yan aynalar, elektrikli kapı kolları, birinci ve ikinci sıra için soğutmalı koltuklar ve panoramik ekran gibi yolculukları daha konforlu ve rahat kılan yeniliklere de sahip.


Yeni Kia EV9, 563 kilometreye varan sürüş menzilini, 15 dakikada 249 kilometreye ultra hızlı şarjla tamamlıyor.Mükemmel Menzil ve Hızlanma


Yeni Kia EV9, arkadan itişli veya dört çeker olmak üzere iki seçenek sunuyor. Her iki versiyon da Kia'nın dördüncü nesil batarya teknolojisine sahip 99,8 kWsa batarya ile donatılıyor.Arkadan itişli versiyon, 149,5 kW güç ve maksimum 350 Nm tork sağlayan bir elektromotora sahip. Bu versiyon 0-100 km/s hızlanmasını 9,4 saniyede tamamlıyor ve 185 km/s maksimum hıza ulaşıyor. WLTP normuna göre 563 km tamamen elektrikli sürüş menzili sağlıyor. 


Yeni Kia EV9 dört çeker (AWD) seçeneği için her biri 141 kW güç ve 350 Nm tork üreten iki elektromotora sahiptir. GT-Line versiyonu 5,3 saniyede 100 km/s’e, en yüksek hız olarak 200 km/s’e ulaşabiliyor. AWD versiyonları WLTP normuna göre GT-Line versiyonunda 505 km elektrikli sürüş menzili sağlıyor.


800 volt ultra hızlı şarjı destekleyen altyapıya sahip olan Yeni Kia EV9, böylece şarj için daha az zaman harcıyor. 15 dakika şarj, arkadan itişli versiyonda 249 km'ye, dört çeker versiyonda ise 226 km'ye kadar sürüş menzili sunuyor.


Kia’nın bugüne kadar ürettiği en geniş binek otomobil olan Yeni EV9’un uzunluğu 5.015 mm. GT-Line versiyonunda 1.980 mm genişliğe, 1.780 mm yüksekliğe ve 3.100 mm aks mesafesine sahip olan Yeni EV9, bagaj ve ön bagajın dışında geniş yolcu kabini ile ek saklama alanları sunuyor. Arkadan itişli versiyonda önde maksimum 90 litrelik bagaj hacmi bulunurken, dört çeker versiyon 52 litre depolama alanı sağlıyor. Arka bagaj ise ikinci sıra koltuklar dik konumda 828 litre, üçüncü sıra koltuklar dik konumda 333 litreye kadar depolama alanı sunuyor.

5 yorum:

 1. Harika bir SUV olmuş ama muhtemelen yollarda hiç göremeyeceğimiz bir araç.

  YanıtlaSil
 2. 5 milyon ve Kia? Şaka mı bu

  YanıtlaSil
 3. Hyundai zamanında 185 bine ix55, 202 bine Genesis, 85 bine Genesis Coupe ve i40 108 bine satışa sunulmuştu. Benzer stratejiyi Kia Optima ve Stinger’ı satışa sunarakta yapmıştı. Bu tip araçlar marka değerini arttırmak ve yükseltmek için Türkiye’ye getiriyorlar Hyundai TR benzerini geçtiğimiz yıl Ioniq 6’yı satışa sunarak yapmıştı yine kuzeni Kia ile Türkiye’de benzer yolu izliyorlar

  YanıtlaSil
 4. Kia isterse uzay mekiği üretsin Kia her zaman Kia’dır ülkemizdeki marka algısı bellidir asla Audi, BMW, Mercedes’in marka algısının yanından bile geçemez. Kaldı ki bu fiyat seviyelerinde yerine alınabilecek binbir tane alternatif seçenek var Kia ne kadar iyi bir otomobil üretirse üretsin ülkemizdeki standartı her zaman belli olan bir markadır

  YanıtlaSil
 5. segmentine göre karsılastırma yapılırsa E aegment bir premium araç en düsük 6.5 milyondan baslıyor Lüks segment E sınıfı alamayan genis ailelerin tercihi olacaktır zaten E segmenti olmasından dolayı çok fazla satıs rakamlarına ulasacağını sanmıyorum çünkü E segment araçlar zaten fazla satmaz

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..