Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni Audi RS 6 Avant GT, 463 kW (630 PS) güç ve 850 Nm torka sahip

Yeni Audi RS 6 Avant GT, model serisinin tepe noktasını oluşturuyor. Hem dış hem de iç mekana yönelik özel ayrıntılar içeren bu özel versiyon etkileyici tavan spoyleri, yeniden tanımlanan difüzör ve farklı tasarıma sahip 22 inçlik jantlarıyla model serisindeki en üst konumu vurguluyor. 


 


İç mekan kaliteli spor koltuklar, yeni bir renk kombinasyonu ve orta konsolda sınırlı sayıda üretilen otomobilin seri numarası gibi özel detaylarla dikkat çekiyor. RS 6 Avant GT'ye özel, hafif, ayarlanabilir coilover süspansiyon ve yeniden ayarlanan arka akstaki quattro spor diferansiyel sürüş deneyimini daha da keskinleştiriyor. Çift turbo beslemeli V8 motor, 463 kW (630 PS) güce sahip. Ayrıca 2.300 ila 4.500 d/d aralığında 850 Nm tork sağlıyor. 


 


Audi RS 6 Avant GT fikri, 2020'deki RS 6 GTO konseptine dayanan bir ‘Çırak Projesi‘ne uzanıyor. Kaporta ve gövde, boya, motor ve mekanik tamiri eğitimi alan on iki çırak, Audi Design'ın desteğiyle projede altı ay boyunca çalıştı. Büyük oranda 1989'daki efsanevi Audi 90 quattro IMSA GTO yarış otomobilinden esinlendiler. Ortaya çıkan sonuç ise, genç yeteneklerin çıraklık döneminde bile markaya katkıda bulunabileceklerinin bir kanıtını oluşturuyor.


 


Benzersiz bir görünüm

Yeni Audi RS 6 Avant GT, RS 6 GTO konseptini temel alan daha da etkileyici görünümü sayesinde, ürün gamındaki diğer modeller olan RS 6 Avant ve RS 6 Avant performans versiyonlarının önüne geçiyor. Etkileyici ön cephe, açıkça RS 6 GTO konseptinden esinleniyor. 

Singleframe ön ızgara ve ön hava girişleri parlak siyah renge sahip. Bu uygulama, otomobilin daha da alçak ve geniş görünmesini sağlıyor. Ön tampondaki dikey kanatçıklar, yeni hava giriş ızgarası ve güçlü tampon altı eki keskin görünümü daha da güçlendiriyor. Audi Sport GmbH ilk defa tamamen yeni bir kaput kullanmakla kalmıyor, aynı zamanda onu karbon fiberden de üretiyor. özel kaplama, yeniden tasarlanan kaputun karbon malzemesini gerçekten göz alıcı hale getiriyor ve gövde rengiyle etkileyici bir şekilde çerçeveleniyor. 22 inçlik tekerleklerin arkasındaki entegre hava çıkışları, tekerlek yuvasındaki hava basıncını azaltıyor ve fren soğutmasını iyileştiriyor. Kaput gibi, büyük tekerlekleri çevreleyen çamurluklar da ilk kez tamamen karbon fiberden üretiliyor. Bu hem aracın kendisi hem de Audi Üretimi açısından öne çıkan bir özellik.


 


Profilden bakıldığında marşpiye eklentileri, parlak karbon yan ayna kapakları ve RS 6 Avant GT için özel olarak tasarlanan 6 kollu 22 inç jantlar dikkat çekiyor. Özel versiyon arka cephesiyle de dikkat çekiyor. RS 6 GT yazısı etkileyici görünüyor. Görsel olarak alçalan ve tasarıma özel olarak uyarlanan bagaj kapağı işlev ile görseli harmanlıyor. İşlevsel difüzörün ortasındaki dikey reflektör otomobilin daha da geniş görünmesini sağlıyor. Ayrıca motorsporlarından ilham alan çift spoyler genel görünümü tamamlıyor. Bu spoyler çırakların konsept otomobilinden neredeyse 1:1 oranında aktarıldı. Bunun dışında RS 6 Avant'ın tarihinde ilk kez tavan rayları daha düz ve sportif bir siluet için kaldırıldı.


 


Müşteriler RS 6 Avant GT için iki renkli özel çıkartmaları seçebiliyor. İlki, Arkona Beyazı kaplamayla birlikte Audi Sport'un geleneksel renkleri olan siyah, gri ve kırmızıyı birleştiriyor. Ön ve arkadaki model logoları da bu renklerde geliyor. Bu renk kombinasyonu seçildiğinde özgün tasarımlı jantlar her zaman parlak beyaz uygulanıyor. Alternatif olarak siyah ve gri tonlarındaki çıkartmalar Nardo gri veya Mythos siyah gövde rengiyle sunuluyor. Audi Sport GmbH, buna uygun olarak parlak siyah veya mat siyah jantlar sunuyor. Singleframe ön ızgara ve bagaj kapağı üzerindeki dört halka ve model yazısı standart olarak siyah uygulanıyor. Bunun dışında Arkona Beyaz, Nardo Gri, Metalik Kronos Gri, Metalik Madeira Kahverengi ve Metalik Mythos Siyah olmak üzere farklı gövde rengi seçenekleri bulunuyor.


 


RS 6 Avant GT, standart olarak RS tasarım paketi plus ile üretim hattından çıkıyor. Siyah iç mekan, direksiyon simidi dikişleri, orta konsolun yanları, orta kol dayama ve kapı panelindeki kol dayama ve RS 6 GT yazılı paspaslar gibi noktalarda kırmızı ve bakır renk kombinasyonuyla zenginleştiriyor. Deri-Dinamica kombinasyonuna sahip yeni RS spor koltuklar ve koltuk başlıklarının hemen altındaki RS 6 GT yazısı da bu renk şemasını içeriyor. Koltuğun ortasındaki petek şeklindeki dikişler Kırmızı ve spor koltuğun yan dikişleri ise bakır uygulanıyor.


 


Kol dayamalar, ön konsol, yanları da dahil olmak üzere orta konsol ve kapı çıtaları Dinamica siyah mikrofiber uygulanırken, dekoratif kaplamalar Dinamica koyu siyah mikrofiber uygulanıyor. Dekoratif kaplamalar isteğe bağlı olarak açık gözenekli karbon olarak da sunuluyor. Emniyet kemerleri tamamen kızıl rengiyle dikkat çekiyor. Ayrıca orta konsolda, 660 adetle sınırlı sayıda üretilen otomobilin seri numarası yer alıyor.


 


Performansta bir sonraki seviye

Yeni RS 6 Avant GT, 463 kW (630 PS) güç ve 850 Nm maksimum tork üretiyor. Bu, baz RS 6 Avant ile karşılaştırıldığında 22 kW (30 PS) ve 50 Nm artış anlamına geliyor. Serinin en hızlısı, RS 6 Avant'tan 0,3 saniye daha hızlı ve 0'dan 100 km/s hıza 3,3 saniyede ulaşıyor. RS 6 Avant GT, 0-200 km/s hızlanmasını sadece 11,5 saniyede tamamlıyor ve bu değerle RS 6 Avant'tan 0,5 saniye daha hızlı. Maksimum hızı 305 km/s olup etkin fren performansı için RS seramik frenler devreye giriyor.


 


4.0 TFSI motorun gücü, optimize edilen vites değiştirme sürelerine sahip standart sekiz vitesli Tiptronic şanzıman üzerinden sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi quattro'ya aktarılıyor. RS 6 Avant performans gibi, RS 6 Avant GT de en güncel merkezi kilitli diferansiyel ile donatılıyor. Bu çözüm kompakt olup motor gücünü ön ve arka aksa 40:60 oranında dağıtıyor. Kayma meydana geldiğinde daha iyi tutuşa sahip aksa otomatik olarak daha fazla tork aktarılıyor. Bunun yüzde 70'e kadarı ön aksa ve yüzde 85'e kadarı arka aksa aktarılabiliyor. Yeni orta diferansiyel sürüş dinamiklerini iyileştiriyor, belirgin şekilde daha hassas viraj performansı ve limitlerde daha az önden kayma sağlıyor. 


 


Özel versiyonu diğer RS modellerinden daha da ayırmak için arka akstaki quattro spor diferansiyel, RS 6 Avant GT için özel olarak ayarlandı. Yeni parametreler Dinamik sürüş modunda daha fazla çeviklik ve arka aks ağırlıklı bir yapı sağlıyor. Sportif, dengeli ve son derece hassas sürüş özellikleri ortaya çıkıyor. Ayarlanabilir coilover süspansiyon ilk kez ve sadece RS 6 Avant GT için standart olarak sunuluyor. RS 6 Avant ile karşılaştırıldığında sürüş yüksekliğini on milimetre azaltıyor ve dinamizm ile konforu mükemmel bir şekilde harmanlıyor. Daha yüksek yaylanma oranı, üç kademeli ayarlanabilir amortisörler ve daha sert stabilizatörler (önde yüzde 30, arkada yüzde 80 daha sert) gövdenin daha az salınıma girmesini sağlıyor ve bu da eğlence faktörünü bir kez daha önemli ölçüde artırıyor. Ayrıca bireysel ayarlamalar yapmak üzere gereken araç ve yönlendirmeler de araçta yer alıyor. Bunun dışında alternatif olarak Dinamik Sürüş Kontrolü (DRC) ile RS spor süspansiyon plus veya RS uyarlanabilir havalı süspansiyon da sipariş edilebiliyor.


 


Yeni yüksek performanslı 285/30 R22 ebatlarındaki Continental Sport Contact 7 lastikler, dinamik sürüş için gerekli tutuşu sağlıyor. Lastikler hem kuru hem de ıslak yol koşullarında daha iyi yol tutuş sağlıyor ve hızlı virajlarda önden kayma eğilimini azaltarak tüm hız aralıklarında daha hassas yol tutuş sağlıyor. Ayrıca yeni lastiklerle 100-0 km/s fren mesafesi iki metreye kadar kısalıyor.


 


En düzey üretim kalitesi

Yeni RS 6 Avant GT'yi farklı kılan şey, normal RS 6 Avant'tan farklı olarak, montajın tamamının Neckarsulm'daki üretim hattında gerçekleşmemesi. Gövde ve boya işlemlerinin ardından 660 adet özel üretim araç, Audi R8, Audi e-tron GT quattro ve RS e-tron GT modellerinin küçük seri olarak üretildiği Böllinger Höfe tesisine gidiyor. Audi'nin Neckarsulm üretim tesisinin yakınında yer alan bu oldukça esnek tesis, grup içinde özel bir yere sahip olup bu nedenle Audi RS 6 Avant GT burada tamamlanıyor. Nihai montaj, bu özel seri için özel olarak oluşturulan üç montaj istasyonunda yedi deneyimli personel tarafından gerçekleştiriliyor. Her araç bir gününü orada geçiriyor. GT'ye özel tüm özellikler, dünya genelinde üretilen 660 adet RS 6 Avant GT modelinin her birine elle monte ediliyor. Buna kaput, çamurluklar, yan marşpiyeler, çift spoyler, ön ve arka tamponlar ve ayarlanabilir coilover süspansiyon da dahil.


 


Böllinger Höfe üretim tesisi net karbon nötr. Audi bunu için, hem marka hem de Neckarsulm tesisi için önemli bir kilometre taşı olan çevre dostu elektrik ve yenilenebilir kaynaklardan gelen ısıyı kullanıyor. Audi'nin henüz yenilenebilir enerji kaynakları yoluyla önleyemediği CO2 emisyonları, sertifikalı çevre projelerinden alınan karbon kredileri kullanılarak dengeleniyor. Böylece tesis, premium üreticinin tamamen sürdürülebilir üretime yönelik çevre programı olan Mission:Zero'ya önemli bir katkıda bulunuyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..