Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Amazon, Altuğ ve Kirpi'li BMC; DIMDEX 2024 Fuarında

Türkiye’nin lider savunma aracı imalatçılarından BMC, Katar’ın başkenti Doha’da bu yıl 8’inci kez düzenlenecek DIMDEX 2024’te (Doha Uluslararası Deniz Savunma Fuarı ve Konferansı) KİRPİ II, ALTUĞ 8x8, AMAZON 4x4 zırhlı araçları ile BMC POWER tarafından geliştirilen yerli ve milli güç gruplarını sergileyecek.2023 yılında askeri kara araçlarında Türkiye’deki toplam ihracatın yüzde 52’sini tek başına gerçekleştirerek aynı alanda iki yıl üst üste ihracat lideri olan BMC, uluslararası arenada Türkiye’nin savunma sanayiindeki gücünü başarıyla temsil etmeye devam ediyor.
BMC, savunma sanayindeki en son teknolojik ürünlerin ve yeniliklerin sergileneceği DIMDEX 2024’te; mayına karşı korumalı araç sınıfında sağladığı üstün koruma düzeyi ile efsane haline gelen KİRPİ’nin geliştirilmiş versiyonu KİRPİ II, modüler tavan konsepti ile tek bir platformda çoklu görev kabiliyetine sahip ALTUĞ 8x8 ve yenilenen ergonomik tasarımıyla AMAZON 4x4 ile ziyaretçilerini bekliyor.BMC; fuar ve ödüllerle ilerlerken hafif ticari araçtan hala haber yok!

BMC POWER tarafından geliştirilen yerli ve milli güç grupları DIMDEX 2024’te ziyaretçilerle buluşacak.

BMC, 2024'te yatırımlarını arttıracak ve 2023'ün özeti

BMC POWER tarafından geliştirilen 400 beygir gücünde TUNA, 1500 beygir gücünde BATU motoru ile mavi vatanın ihtiyaçlarına yönelik özel olarak geliştirilen 600 beygir gücündeki marin motor LEVEND’de DIMDEX 2024’te ziyaretçilerle buluşacak.


DIMDEX 2024’TE SERGİLENECEKLER HAKKINDA


KİRPİ II 4x4 – MAYINA KARŞI KORUMALI ARAÇ 


Mayına karşı korumalı araç sınıfında sağladığı üstün koruma düzeyi ile efsane haline gelen KİRPİ’nin geliştirilmiş versiyonunda bağımsız süspansiyon sistemi bulunuyor. Yüksek koruma özelliklerine ek olarak geliştirilen KİRPİ II 4x4, hem yol tutuşunda hem de yolcu konforunda sınıfının öncüsü olmaya devam ediyor. 

Yeni BMC Kasser II / K2

Bağımsız süspansiyonlu KİRPİ II 4x4, monokok tip zırhlı kabin ve özel zırhlı camlar, şok edici koltuklar, silah istasyonu ve acil çıkış kapağı özelliklerinin yanı sıra, göreve yönelik birçok donanımı (KBRN koruma sistemi, atış yeri hedef tespit sistemi, otomatik yangın söndürme sistemi, iç konuşma sistemi, karıştırma güçlendirme sistemi vb.) ve özel tasarlanmış patlayıcı madde keşif ve imha robot kollu versiyonu ile öne çıkıyor.
ALTUĞ 8x8 – ZIRHLI PERSONEL TAŞIYICI


Yüksek seviyede ve artırılabilir modüler balistik mayın, EYP koruması ve KBRN koruma sistemine sahip ALTUĞ 8x8, muharebe sahasının kalesi iken atış yeri tespit sistemi ile avantaj sağlıyor. 7,62 milimetreden 120 milimetreye kadar her türlü silahı taşıma kabiliyetine sahip ALTUĞ 8x8, mayın ve el yapımı patlayıcılara karşı üstün koruma sağlıyor. ALTUĞ, 8 tona kadar faydalı yük taşıyabiliyor. Sökülebilir ve değiştirilebilir araç tavanı konseptiyle ‘’tek platformda çoklu görev kabiliyeti" barındıran ALTUĞ 8x8, 4 akstan dümenleme sayesinde gelişmiş manevra yeteneğiyle görev yapıyor.AMAZON 4x4 - ÇOK AMAÇLI ZIRHLI ARAÇ


AMAZON 4x4, 800 kilometre menzile ulaşıp, saatte 110 kilometre hıza çıkabiliyor. Azami yüklü ağırlığı 16 ton olan araç, 7 personelle görev yapıyor. Balistik, mayın ve el yapımı patlayıcı korumasına sahip AMAZON 4x4, uzaktan komutalı silah istasyonuyla caydırıcılık sağlıyor. Araçta, yangın söndürme ve iklimlendirme sistemleri, soğuk iklim paketi, patlak gider, merkezi lastik şişirme sistemi gibi standart donanımlar bulunuyor. Araçta, kendini kurtarma vinci, siren anons sistemi, sis havanı, iç konuşma sistemi gibi görev donanımları da yer alıyor.

Porsche, Audi, Mercedes, BMC ve BMW'den sonra o marka da bisiklet üretiyor

 TUNA 400 BG MOTOR


TUNA dizel motor, 4 silindirli yapısıyla 400 beygir güce sahip. 2 Şubat 2023 tarihinde BMC Arifiye Tesisleri’nde düzenlenen tören ile BMC Power tarafından ilk sevkiyatları gerçekleştirilen TUNA motoru, BMC’nin Çok Amaçlı Zırhlı Aracı VURAN 4x4’e entegre edilerek Türk Silahlı Kuvvetleri envanterindeki kara araçlarının ilk seri üretim yerli ve milli motoru olma özelliğini taşıyor. 


400 BG Motor Gücü, I Tipi 4 Silindirli, 8.4 L Motor Hacmi

Test odalarında tüm testleri tamamlanmıştır.

NATO AEP-5 dayanım testi tamamlanmıştır.

VURAN araçları üzerinde testleri tamamlanmıştır.

Seri üretim ilk sevkiyatı gerçekleştirilmiştir.

BMC, Busworld Türkiye 2024'te de var


BATU 1500 BG GÜÇ GRUBU


Türk mühendisleri tarafından tasarlanan ve geliştirilen ilk 12.8 silindirli motor olma özelliğine sahip olan V12 motorun 2021 yılında ilk ateşlemesi başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Test ve kalifikasyon çalışmaları BMC POWER test merkezinde devam etmektedir.1500 Beygir gücünde motorla uyumlu olarak, dümenleme ve frenleme kabiliyetine sahip ve yüksek tork aktarımlı transmisyon, yüksek verimli soğutma grubu ve çok fonksiyonlu kontrol ünitesi geliştirme projeleri de BMC POWER bünyesinde eş zamanlı olarak yürütülmektedir.


12 silindir – V Tip Motor

27.3 L Motor Hacmi

1500 Beygir Güç

6x2 Çapraz Tahrikli Transmisyon

 


LEVEND MARİN MOTOR


Sıralı tip 6 silindirli ve 4 zamanlı dizel motor teknolojisiyle LEVEND marin motor, 12 litre hacmiyle turbo şarj ve hava soğutma aspirasyon sistemine sahip. Common rail enjeksiyon tipi ve su soğutmalı yapısıyla LEVEND marin motor, mavi vatanın emrinde sektördeki önemli bir açığı kapatacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..