Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Bağımsız Araştırmalara Göre Suzuki Sorunsuzluğuyla Podyuma Çıktı!

İspanya’da Tüketiciler Örgütü (OCU) tarafından Avrupa genelinde 9 ülkede 29.873 otomobil kullanıcısıyla gerçekleştirilen kapsamlı ankete göre, Suzuki en sorunsuz ilk iki markadan biri oldu. Araçlarının sorunsuzluğu, sağlamlığı ve sürücü memnuniyeti açısından en yüksek ikinci puanı kazanan Suzuki, güvenilirliğini bir kez daha kanıtlamış oldu.

Akıllı Hibrit teknolojisi ve üstün arazi yeteneklerine sahip, sağlam modelleriyle öne çıkan Suzuki, sorunsuzluk ve dayanıklılık alanındaki liderliğini şık tasarım ve konforlu sürüş ile birleştiriyor.  Suzuki’nin, Avrupa’da olduğu gibi ülkemizde de sağlam ve dayanıklılığı ile öne çıkan modelleri, yeni bir otomobil sahibi olmak isteyen kullanıcılar tarafından gönül rahatlığıyla tercih ediliyor. Suzuki, ülkemizde tüm modellerinde Garantim ON’da programıyla 10 yıla varan garanti ayrıcalığı da sağlıyor.


Otomotiv endüstrisinin köklü markalarından Suzuki, üretim kalitesi ve sorunsuz otomobilleriyle dünya çapında kullanıcıların tercihi olmaya devam ediyor. Japon otomotiv markası, sektörel araştırmalarla sağlamlığını ve güvenilirliğini kanıtlıyor. Bu kapsamda Suzuki, İspanya’da Tüketiciler Örgütü (OCU) tarafından, 9 Avrupa ülkesinde toplam 29.873 otomobil kullanıcısının katıldığı araştırmayı büyük bir başarıyla tamamladı. Otomobil kullanıcılarının; araçlarının güvenilirliği, sağlamlığı ve yaşadıkları arızalar hakkındaki deneyimlerine dayanarak yapılan bağımsız araştırma sonuçlarına göre Suzuki, en düşük arıza oranına sahip, en sorunsuz otomobil markaları arasında ikinci sırada yerini aldı. Avrupa genelinde 276 otomobil modelinin yer aldığı ankette, araçların sorunsuzluğunu değerlendirmek için sadece arıza sayısı değil, aynı zamanda sağlamlığı, aracın yaşı ve kat edilen kilometre gibi dikkat çeken unsurlar da dikkate alındı. Bu değerlendirmelere göre Suzuki, ilk 2 marka arasında yer alarak sağlamlığını bir kez daha kanıtlamış oldu. 


Sorunsuzlukta en yüksek puanları hibritler elde etti!


Ankette kullanıcılara yöneltilen sorular ise, otomobil satın alım sürecinden sonra kaç arıza yaşadıkları ve bu arızalardan hangilerinin kritik seviyede olduğuydu. Suzuki’nin Akıllı Hibrit Teknolojisi’ne sahip otomobilleri ile ikinci olduğu sorunsuzluk endeksi hesaplanırken, aracın kullanımını engelleyen veya güvenliğini etkileyen büyük bir arıza mı yoksa daha basit bir sorun mu olduğu dikkate alınıyor. Bu soruların cevapları, bir otomobilin sorunsuzluğunun belirlenmesini sağlıyor. Aynı zamanda bu cevaplar otomobilini değiştirmeyi düşünenler için oldukça büyük önem taşıyor. Ankete katılanların yüzde 39'u, bir aracın sorunsuzluğunun, fiyatından ve ihtiyaçlara uygun olmasından daha önemli olduğunu belirtti. Motor tipine göre, sorunsuzlukta en yüksek puanı elde eden otomobil kategorisi benzinli hibritler oldu. 


Suzuki Akıllı Hibrit Teknolojisi ile öne çıkıyor!


Daha yüksek yakıt verimliliği elde etmek için Suzuki’nin geliştirdiği Akıllı Hibrit Sürüş Sistemi, hafif, kompakt bir ISG (entegre marş alternatörü) ile mükemmel şarj ve güç kaynağı performansına sahip lityum-iyon aküyle (batarya) motoru destekliyor ve şarj gerektirmiyor. Bu sistem motora, çalıştırma, hızlanma, frenleme, kayma gibi neredeyse tüm sürüş koşullarında yardımcı oluyor  ve böylece enerji dengesini optimize ediyor. Bununla birlikte yakıt ekonomisinin yanı sıra alan kullanımında da tasarruf sağlayan mükemmel dengeyle bu sistem, kompakt otomobiller için en uygun hibrit sistem olarak öne çıkıyor.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..