Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Elektrikli BMC'ler, ne zaman yollara çıkacak? Kimle iş birliği yapılıyor?

Türkiye'nin önde gelen otomotiv firmalarından BMC, elektrikli araçlar konusunda  da faal. Ancak, bildiğimiz kadarıyla seri imalata geçmiş bir araç yok ama 2025'te başlayacak! Elektrikli BMC 415 hafif kamyonlar İstanbul Havaalanın'nda uzun zamandır görev yapıyor. BMC - DMA işbirliğiyle hayata geçmişti. Bunun dışında tanıtımı yapılan üç farklı aracı biliyoruz; Procity +  EV, Neocity 10M EV ve Neocity 8.5M EV..BMC Otomotiv, güç konusunda Amerikalı Cummins ile işbrliği halinde. Dizel motorun yanında elektrikli araçlarda da yeni işbirlikleri geliyor.

Cummins Inc.'in sıfır emisyon iş segmenti olan Accelera™ by Cummins. [NYSE: CMI], transit otobüs operasyonlarına akü çözümleri sağlamak üzere Türkiye ve Avrupa'nın lider otobüs ve kamyon üreticisi BMC Otomotiv ile işbirliği yapıyor. Şirketler, Accelera'nın BMC'nin şehir içi otobüslerine güç vermesi için bir niyet mektubu (LOI) imzaladı. Bu, Accelera'nın en yeni nikel manganez kobalt (NMC) pil paketi olan BP97E'nin Avrupa'da ilk kez kullanılacağı anlamına geliyor.BP97E, yüksek enerji yoğunluklu bir pil takımıdır ve Accelera'nın NMC pil platformundaki en son gelişmedir. 97 kWh'ye kadar tek paket depolama kapasitesi, onu ağırlığa duyarlı uygulamalar için etkili bir çözüm haline getiriyor. Patentli platform tasarımı ve esnek montaj seçenekleri, birçok elektrikli otobüs türüne ve diğer uygulamalara entegrasyonu kolaylaştırıyor. Toplu taşıma firmaları, altılı pil konfigürasyonu ile 582 kWh'ye kadar yerleşik enerji seçeneği aracılığıyla topluluklarına hizmet etmek için gereken enerji seviyesini özel olarak ayarlayabilir. Bu, yolcular için verimli ve güvenilir ulaşım sağlarken aynı zamanda sürdürülebilirliği de destekleyecektir.
Yeni elektrikli araç, iki yerli firma ortaklığından

Accelera eMobility Genel Müdürü Brian Wilson, “NMC bataryamızın BMC ile işbirliği içinde Türkiye ve Avrupa'da piyasaya sürülmesi, batarya-elektrik tekliflerimizi dünya çapında yeni bölgelere genişletmemiz açısından Accelera için bir dönüm noktasıdır” dedi. "Elektrikli şehir içi otobüslerine güç sağlamak için BMC ile işbirliği yapmak, Accelera'nın yenilikçi, sıfır emisyonlu teknolojiler sunma yeteneğini gösteriyor ve biz de Avrupa'daki şehirleri ve kasabalar için sürdürülebilir çözümler sağlamak üzere birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz."

Yeni Elektrikli BMC Procity + EU 2023

Şehir içi otobüsler, BMC'nin iç pazarı olan Türkiye'de imal edilerek  Avrupa genelinde faaliyet gösterecek. Bu otobüsler, yüksek kapasite talebi olan büyük şehirlerde çok önemli bir rol oynuyor. Proje halihazırda devam ediyor ve BP97E akülerinin 2024 yılının ilk yarısında, otobüslerin ise 2025 yılında müşterilere teslim edilmesi bekleniyor.

G A S T R O S T E E L

Accelera'nın çok kimyalı pil ürün portföyü, çeşitli elektrikli ticari araçlara ve endüstriyel uygulamalara uyacak şekilde tasarlanmış nikel manganez kobalt (NMC) pilleri ve lityum demir fosfat (LFP) pilleri içeriyor..

BMC Otomotiv, tüm ticari araçlarını elektrikliye çevirecek!
Kaynak; https://www.accelerazero.com/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..