Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Sofistike Off-Road SUV Markası JAECOO 7, Off-Road Test Sürüşünde Katılımcılardan Büyük Övgüler Aldı!

Çinli otomotiv markası JAECOO'nun ilk üst düzey arazi SUV modeli JAECOO 7, Türkiye’de de Off-Road parkurlarına çıkmaya başladı.  Test sürüşleri sırasında JAECOO 7'de bulunan ARDIS-Akıllı Tüm Zeminlerde Sürüş Sistemi aracın tüm arazileri fethetme kabiliyetini gösterdi...Off-Road SUV markası JAECOO, yaz aylarında Türkiye pazarına giriş yapacak. Sağlamlığın ön planda olduğu tasarımıyla öne çıkan JAECOO 7, güvenlik, konfor ve esnekliğin bir arada sunulduğu iç mekanıyla da geleneksel Off-Road genlerini ve Off-Road dünyasının estetik cazibesini yeniden yorumluyor. Safkan Off-Road deneyimini yeniden tanımlayan akıllı sistem ARDIS ile donatılıyor. JAECOO, benzersizliği arayan ve etrafını keşfetmeye hevesli, çok yönlü bir yaşam süren şehirli yeni elitlere hitap ediyor. 
Tasarım genlerini “klasiklerden ve klasiğin ötesinden” alan JAECOO’nun dünyanın en hızlı büyüyen otomobil markalarından biri olduğunu ifade eden JAECOO Türkiye Başkan Yardımcısı Ahu Turan ise, “JAECOO markamız şu ana kadar dünya çapında 37 ülkede 1.1 milyonluk bir hayran kitlesi kazanmayı başardı. JAECOO, uluslararası anlamda kullanıcılardan çok sayıda övgü almayı başardı. Müşterilerimize göre JAECOO, bir otomobilden daha fazlası. Aslında yaşam tarzı ve hayatımıza güç/ cesaret katarak kolaylıkla hedeflerimize ulaşmamızı sağlıyor. Bize yeni keşiflerde arkadaşlık ederken, seyahat deneyimini de daha keyifli ve teknolojik hale getiriyor” diye konuştu.Off-Road SUV segmentinin yeni neslini temsil eden JAECOO, Türkiye pazarına adım atmaya hazırlanıyor. Yaz aylarında yollara çıkmaya başlayacak olan JAECOO, Türkiye marka lansmanına “Klasikten Klasiğin Ötesine” temasıyla start verdi. JAECOO, “klasiklerden ve klasiğin ötesinden” gelen üst düzey SUV markalarının tasarım genlerine sahip ancak bu yapıya en son otomotiv teknolojisi yeniliklerini de ekliyor. Daha zengin konfigürasyonlara, daha fazla sürüş modu seçeneğine ve daha iyi yol tutuş ve şasi performansına sahip olmasıyla öne çıkacak olan JAECOO modelleri daha fazla yeni deneyim sunmayı amaçlıyor.

 


Son bir yıl içerisinde Meksika, Güney Afrika ve Şili gibi önemli pazarlara giriş yaparak küresel varlığını hızla artıran marka, küresel Off-Road pazarında yükselen bir yıldız haline geldi. Geçtiğimiz ay kentinde kapsamlı 2030 stratejisini açıklayan JAECOO, Off-Road pazarında yeni bir sayfa açarak segmentinde bir dönüşüm başlattı. JAECOO’nun sadece bir yılda dünya genelinde 37 pazara ulaştı. 1,1 milyonun üzerinde kullanıcının dikkatini çeken JAECOO, 873 bayiden oluşan bir ağ kurdu ve güçlü bir küresel marka etkisi oluşturarak küresel pazarlarda en hızlı büyüyen otomotiv markası haline geldi. JAECOO, önümüzdeki üç yıl içinde İspanya, İtalya ve Polonya gibi Avrupa'daki yüksek potansiyelli pazarlar da dahil olmak üzere, 3 binin üzerinde standart bayi kanalından oluşan küresel bir yapılanmaya sahip 60’ın üzerinde pazara girecek. Rekabet ortamında öncü olacağız!

JAECOO’nun dünyanın en hızlı büyüyen otomobil markalarından biri olduğunu ifade eden JAECOO Türkiye Başkan Yardımcısı Ahu Turan ise, “Markamız şu ana kadar dünya çapında 37 ülkede 1.1 milyonluk bir hayran kitlesi kazanmayı başardı. Müşterilerimize göre JAECOO, bir otomobilden daha fazlası. Aslında yaşam tarzı ve hayatımıza güç/cesaret katarak kolaylıkla hedeflerimize ulaşmamızı sağlıyor. Bize yeni keşiflerde arkadaşlık ederken, seyahat deneyimini de daha keyifli ve teknolojik hale getiriyor” dedi. 

JAECOO J7, Klasik off-road SUV’lara meydan okuyor!

Markanın, önümüzdeki 3 yılda 60’dan fazla ülkede 3 binden fazla satış noktasına ulaşmayı hedeflediğini vurgulayan Ahu Turan, şöyle devam etti: “Yeni nesil satış noktalarımızla gelecek/moda/teknoloji/ekoloji/e-spor temalı showroom alanları tasarlayıp, müşterilerimizle bağlarımızı kuvvetlendirmeyi hedefliyoruz. Marka stratejimiz gereği öncelikle Avrupa pazarına odaklanıp, burada başarı yakaladıktan sonra diğer pazarlara da güçlü bir şekilde girmeyi hedefliyoruz. 2024 yılında Türkiye ile birlikte İspanya, İtalya, Polonya ve Macaristan başta olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinde faaliyete başlıyor olacağız. JAECOO, yeni enerji çözümleriyle öne çıkan bir marka. Müşterilerimize tam elektrikli ve PHEV gibi yeni enerji çözümlerini sunarken, aynı zamanda bu teknolojileri sürekli geliştirerek, rekabet ortamında öncü olmayı hedefliyoruz. JAECOO markasını 3 kelime ile tanımlayabiliriz: sofistike, Off-Road ve duyarlı. Yani tasarımı ve üretim kalitesiyle sofistike hem şehir hem arazi koşullarına uygunluğuyla Off-Road, hem de sunduğu yeni enerji çözümleri ve sosyal sorumluluk bilinciyle çevresine duyarlı bir marka olarak geliştirildi.”

Off-road genlerini yeniden yorumluyor!

Küreselleşme yoluyla yerelleşmeyi teşvik etme ve yerelleşme yoluyla küreselleşmeyi destekleme yaklaşımıyla hareket eden JAECOO’nun Türkiye hamlesi, markanın 2030 stratejisi için stratejik bir odak noktası oluşturuyor. Sağlamlığın ön planda olduğu tasarımıyla öne çıkan JAECOO 7, güvenlik, konfor ve esnekliğin bir arada sunulduğu iç mekanıyla da geleneksel Off-Road genlerini ve Off-Road dünyasının estetik cazibesini yeniden yorumluyor. Safkan Off-Road deneyimini yeniden tanımlayan akıllı sistem ARDIS ile donatılıyor. Kum, kar, çamur ve arazi dahil olmak üzere yedi sürüş modu, senaryo tabanlı bir teknolojik mantıkla sürüş gereksinimlerini mükemmel bir şekilde karşılıyor, arazi sürüşlerinde gelişmiş bir hareket özgürlüğü sağlıyor ve aynı zamanda şehirli seçkinler için kişiselleştirilmiş bir sürüş deneyimi yaşatıyor. 14,8 inçlik ultra geniş panoramik ekranı, yeni W-Hud göz hizası ekranı ve 50 W ile sektörün en güçlü kablosuz hızlı şarj özelliği ile gelişmiş bir bilgi-eğlence deneyimi sunan JAECOO 7, 540° panoramik şeffaf şasi de dahil olmak üzere 21 adedin üzerinde ADAS işleviyle kapsamlı ve çok yönlü güvenlik özellikleri sunarak kullanıcıların diledikleri zaman ve endişe duymadan arazide sürüş yapmalarını sağlıyor. 

JAECOO 7, Avrupa SUV Pazarına Giriyor

Ayrıca, küresel 5 yıldızlı güvenlik standartlarına dayanan JAECOO 7, yenilikçi bir kafes tipi enerji emici gövde yapısına sahip. 10 adet hava yastığı ile birlikte otomobildeki her yolcuya acil durumlarda çok yönlü koruma, konforlu bir sürüş deneyimi ve güven veren bir sürüş sağlayarak “5 Yıldızlı koruma” sunuyor.

Ürün gamı JAECOO 5 ve 8 ile genişleyecek!

JAECOO, JAECOO 7 modelini pazara sunarak Türkiye Off-Road SUV pazarındaki boşluğu dolduruyor. Gelecekteki ürünlerin yapılanması, konumlandırması ve stratejisine odaklanan marka; JAECOO 8 ve JAECOO 5 gibi yeni modellerle ürün gamını sürekli geliştirmeye devam edecek. Küresel standartlara dayanan marka, JAECOO 7 PHEV ve JAECOO 8 PHEV modelleriyle başlayarak pazara yeni enerji ürünleri sunacak. JAECOO, Türk tüketicisinin Off-Road segmentinde yeni enerji beklentilerini tam olarak karşılamak üzere; içten yanmalı (ICE), hibrit (HEV) ve şarj edilebilir hibrit (PHEV) dahil olmak üzere birden fazla güç-aktarma seçeneği ile tüm pazar segmentlerine hitap edecek. Marka ayrıca, Türk kullanıcıların geri bildirimlerine odaklanarak, yeni otomobil satın alma deneyimleri yaratacak, Türkiye’deki önemli şehirleri ve iş bölgelerini kapsayacak şekilde satış ve servis ağlarını genişletecek ve Türk tüketicilere daha uygun hizmetler sunarak Türkiye’deki yerel stratejisini sürekli olarak geliştirecek.

Türk Kamu Refah Fonu kuracak!

JAECOO, Türkiye’de de sürdürülebilir kalkınma ve kurumsal sosyal sorumluluk projelerine destek olmaya devam edecek. Marka bu kapsamda, küresel ölçekte biyolojik koruma, çevre koruma ve savunmasız grupların bakımı gibi çeşitli alanlarda faaliyetler yürütmek üzere dünya genelinde kamu refahı kuruluşlarıyla iş birliği yapacağını açıkladı. “JAECOO, Türkiye'de, Türkiye için” eylem planı ile sadece kaliteli seyahat ürünleri sunmakla kalmayıp, aynı zamanda uzun vadeli, sistematik sosyal kamu refahı projeleri yürütmek için bir Türk Kamu Refah Fonu kurarak ESG geliştirme konseptini uygulayacak.Çinli otomotiv markası JAECOO'nun ilk üst düzey arazi SUV modeli JAECOO 7, Türkiye’de de Off-Road parkurlarına çıkmaya başladı.  Test sürüşleri sırasında JAECOO 7'de bulunan ARDIS-Akıllı Tüm Zeminlerde Sürüş Sistemi aracın tüm arazileri fethetme kabiliyetini gösterdi. Katmanlı testlerle karşı karşıya kalan JAECOO 7, tırmanma, eğim iniş, su geçişi, manevra kabiliyeti ve arazide toparlanma açısından rakiplerini aşan yetenekler sergiledi. JAECOO'nun Türkiye'deki ilk resmi etkinliği olan test sürüşlerinde markanın ilk üst düzey arazi SUV modeli JAECOO 7’nin gelişmiş özellikleri katılımcılardan büyük övgüler aldı. Benzersiz Off-Road tasarım estetiği, güçlü Off-Road teknik becerileri, mükemmel güvenlik donanımları ve gelişmiş akıllı teknolojisi ile JAECOO 7, markanın Türkiye pazarındaki faaliyetlerinin temelini oluşturuyor. JAECOO 7, seçkin Türk tüketicilerinin Off-Road tercihlerini mükemmel bir şekilde karşılayan çarpıcı bir SUV olmayı hedefliyor.

Off-road pazarının yükselen yıldızı JAECOO, İstanbul'da düzenlediği "J-Drive" test sürüşü etkinliği ile dikkatleri üzerine çekti. Çok sayıda profesyonelin tanıklık ettiği ve deneyimlediği JAECOO 7, beklentileri karşılayarak müthiş arazi performansı ve olağanüstü akıllı teknolojisini sergileyerek "Klasikten Gelen, Klasik Ötesine" felsefesiyle zarif cazibesini ortaya koydu.

JAECOO, kuruluşundan bu yana her zaman "Klasikten Gelen, Klasiğin Ötesine" kavramına bağlı olurken üstün kaliteden ödün vermeyenler için olağanüstü Off-Road deneyimleri yaratmaya kendini adıyor. JAECOO 7 sınır tanımayan yönleriyle hayatın birden fazla çıkış yolu olduğunu gösteriyor. Üst düzey bir Off-Road SUV olan JAECOO 7, ARDIS-Akıllı Tüm Zeminlerde Sürüş Sistemi ile üst düzey bir güvenlik sunuyor. SUV modeli, geleneksel Off-Road teknolojisini kapsamlı bir şekilde karşılaştırarak arazide sınır tanımayan bir sürüş sunuyor.

Arazi koşullarında üst düzey Off-Road performansı sergiledi!

JAECOO markası, JAECOO 7 modelini kapsamlı bir şekilde değerlendirmek için test sürüşü parkurunda eğimler, çapraz geçişler, eğimli geçişler ve dik inişler gibi zorlu arazi engelleri kurdu. Katmanlı testlerle karşı karşıya kalan JAECOO 7, tırmanma, eğim iniş, su geçişi, manevra kabiliyeti ve arazide toparlanma açısından rakiplerini aşan yetenekler sergiledi.Test sürüşleri sırasında JAECOO 7'de bulunan ARDIS- Akıllı Tüm Zeminlerde Sürüş Sistemi aracın tüm arazileri fethetme kabiliyetini gösterdi. İster kum, ister çamur veya arazi olsun, JAECOO 7 senaryo tabanlı teknolojik sürüş sistemleri sayesinde test sürüşü sırasında karşılaşılan çeşitli yol koşullarıyla mükemmel bir şekilde başa çıkabiliyor. Dik eğim senaryolarında JAECOO 7’nin 200 mm yerden yüksekliği, 21 derece yaklaşma ve 29 derece uzaklaşma açıları, sert geçiş kabiliyeti açısından tipik şehir SUV'larının çok ötesine geçerek karmaşık durumlarda bile üstün arazi kabiliyetleri sağlıyor.

JAECOO 7 modeli sürüş sırasında Off-Road modunda kumlu veya kayalık yol koşullarıyla karşılaştığında, ARDIS- Akıllı Tüm Zeminlerde Sürüş Sistemi ile kum, çamur ve kar modları arasında akıllıca geçiş yapabiliyor. Aracın patinaj önleme sistemi ise hassas tork dağılımı sağlayarak kaymayı önlemek için tekerlek torkunu uygun bir aralıkta tutuyor. Bu da JAECOO 7’nin ister yumuşak kum, ister düşük çekişin olduğu yüzeyler olsun, çeşitli senaryoları özgürce geçmesini sağlıyor.

Çapraz aks koşullarıyla karşılaşıldığında, Bosch IPB Akıllı Fren Kontrol Sistemi, JAECOO 7'ye 0,1 saniyeden daha kısa bir sürede rakiplerine kıyasla en hızlı tepki hızını kazandırarak, torku dört tekerleğe akıllı bir şekilde dinamik olarak dağıtıyor. Ayrıca bu sistem, diferansiyel kilidinin kilitleme kabiliyetini simüle ederek JAECOO 7'nin zorlu durumlardan zahmetsizce kaçma kabiliyetini en üst düzeye çıkarıyor.

Küresel ölçekte 5 yıldızlı güvenlik standartlarına göre geliştirildi!

Olağanüstü arazi performansına ek olarak, JAECOO 7’nin güvenlik ve koruma sistemleri de dikkate değer bir performans sergiliyor. Küresel ölçekte beş yıldızlı güvenlik standartlarına göre geliştirilen araçta, büyük boyutlu ikincil çarpışma emici kirişler, yolcu bölmesinin bütünlüğünü tamamen koruyan ve dış darbelerden kaynaklanan zararı etkili bir şekilde azaltan çelik bir kozayı andıran "5 adet uzunlamasına ve 3 adet yatay" gövde çerçevesi ile birlikte bir kafes enerji alanı kapsülü yapısını benimsiyor. Aynı zamanda, JAECOO 7'nin yüksek dayanıklı çelik yapısı, 5.11 tavan basıncına kadar yük kapasitesi ve 23000Nm/deg’e kadar burulma sertliği ile gövdenin yüzde 80’inden fazlasını oluşturarak aracın genel güvenliğini artırıyor ve sürüş performansını büyük bir ölçüde optimize ediyor.

İç mekanda “Klasiğin Ötesine” geçiyor!

İç mekana girildiğinde ise JAECOO 7, akıllı teknolojideki hünerlerini sergileyerek "Klasiğin Ötesine" odaklanıyor. Tüm donanımlarda standart olan endüstri lideri 8155 çipi, saniyede 80 trilyon işlemlik maksimum hesaplama gücüne ulaşarak 2 saniye içinde ultra hızlı açılma ve 30 saniye içinde 20'den fazla komuta yanıt verme olanağı sağlayarak JAECOO 7'ye gelişmiş yanıt hızı, sorunsuz çalışma ve karar verme yetenekleri kazandırıyor.

Ayrıca JAECOO 7, sınıfında öncü 14,8 inç boyutunda ultra büyük bilgi-eğlence sistemi ve yeni W-HUD arazi tipi baş üstü gösterge ile donatılıyor. Böylece model, çoklu ekran etkileşimini kolayca sağlıyor. Çevre görüş sistemi ek olarak 540 derece panoramik şeffaf şasi görüşüyle, doğrudan çevre ve gövde altı koşulları hakkında bilgi aktararak karmaşık yol koşullarında kapsamlı ve çok yönlü güvenlik sunarak kullanıcıların "Kolaylıkla sürmelerine, endişelenmeden araziye çıkmalarına" olanak tanıyor.

JAECOO 7 ayrıca yüzde 20 ila yüzde 80 şarj için sadece 40 dakika gerektiren sektörün en yüksek 50W kablosuz hızlı şarjı ile donatılıyor. İster şarj gücü ister ısı dağılımı olsun, benzer seviyedeki şarj cihazlarından daha iyi performans göstererek arazi maceraları sırasında telefonun pil ömrüyle ilgili endişeleri hafifletiyor. 

Ayrıca JAECOO 7, AQS hava temizleme sistemi, negatif iyon jeneratörü, PM0.3 filtresi ve kabinin kendi kendini temizlemesi gibi özelliklerle ilk kez "Net Kübik Yeşil Kabin" konseptini sunarak araç içinde sağlıklı, kirlilik içermeyen ve yeşil taze bir atmosfer deneyimi yaratıyor. Sessizlik açısından, JAECOO 7 büyük miktarda ses yalıtım malzemesi kullanıyor. Zemindeki bileşenler iç mekandaki akustiği optimize ediyor ve lamine ön camlar kullanıcıların süper sessiz bir kabin ortamının keyfini çıkarmasını sağlarken ultraviyole ışınlarının yüzde 99'unu etkili bir şekilde engelleyerek arazi deneyimlerinin kalitesini artırıyor.Kaynak; Basın Bülteni

20 yorum:

 1. Chery'nin .QQ, Tiggo, Arrizo, Omoda, eQ, Karry, Exeed, Jaecoo, Jetour, iCar premium markalarıdır. Misal bizde Omoda 5 olarak satılan araç İngiltere'de Omoda tek başına bir markadır böyle düşünün. Toyota'nın Lexus'u, VW'nin Audi'si, Hyundai'nin Genesis, Honda'nın Acura'sı ve Nissan'ın İnfiniti'si ne ise Chery'nin Jaecoo'su da odur

  YanıtlaSil
 2. Araçlar çok lüks fakat yakıtları felaket

  Mehmet Yuksel

  YanıtlaSil
 3. Chery tabanlı ama farklı marka adı altında geliyor, fiyatı uygun olsa tercih edilebilir belki ama 2 milyon ve üzerinden bahsediliyor

  Muhlis Ağgez

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şu an TR de var bir kaç tane 8 Milyon fiyat.
   Aracı yurt dışında inceleme şansım oldu minimum 4-5 milyon olur fiyatı.

   Evren Can Uras

   Sil
 4. Araç elektrikli mi ? Menzili nedir

  Mehmet Çıkıncı

  YanıtlaSil
 5. X-trail, kodyaq, 5008 gibi araçları çok fena gömer bu araç.

  Fehim Özgür

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 4.5 metre boyu var , ufacık bir şey . Başta bende büyük zannediyordumda c suvmuş , Nissan Qashqai boyutunda . Yani öyle xtrail falan gömemez

   Mehmet Erdem

   Sil
 6. Togdan çok güzel duruyor

  Muhsin Ilgın

  YanıtlaSil
 7. 250 bine Türkiye'ye verilir Türkiye bunu 2milyondan aşağı vermez ÖTV MTV üstüne derken dahada fazla olabilir

  Murat Usta

  YanıtlaSil
 8. Önden İtalyan arabası Togg, geriden Range

  Sinan Günay

  YanıtlaSil
 9. Togg u anımsatıyor

  Ahmet Yavuz

  YanıtlaSil
 10. Bence adamlar yapıyor ve gayet de iyi satıyorlar, önümüz seneye piyasa ve Servisi 10 numara görürsünüz...

  Kemal Kaya

  YanıtlaSil
 11. Hele siz bir de tiggo 9 pro yu görün

  Ömer Sağlam

  YanıtlaSil
 12. Ben 2019 Qashqai kullanıcısıyım aracından çok memnunum değiştir isem ne alayım diye araştırdığımda BYD Yangwang U8 ile Jaecoo 7 Suv araçların internet üstünde 3 aydır takip ediyorum BYD Çin de 3 milyon satılıyor 1 çin yanı şu an için 4.54 TL Ülkemize geldiğinde hiç ucuz olmayacak diğer SUV Jaecoo 7 olarak tanıtıldı görünüş olarak ve testlerini incelediğimde çok güzel kullanılan teknolojide çok güzel ama çok kısa sürede Jaecoo 7 üstüne Jaecoo 8 ve 9 çıkarttılar araştırmalarında hepsi aynı kasa aynı motor aksesuar farklılıkları olan araçlar ya nezaman ürettin ne zaman 8 ve 9 çıktı Ülkemize gelene kadar kaç seri daha çıkacak belirsiz sen aracı alıyorsun bir ay sonra yeni serisi çıkıyor ve aracın eski seri oluyor bu ne saçmalık aynısı Tiggo içinde geçerli ben bu yüzden Çin araçlarından tamamen soğudum Büyük firmalar bir model veya seri araç ürettiğinde 5 yıl veya 8 yıl aynı kasada kalma sözü veriyor aksesuar farkı olsada kasa aynı kalıyor Çin araçları ise devamlı yeni seri çıkartıyor satarken aracınız kaç model olduğu değil serisi eski olduğundan Aracınızın piyasa değeri hiç olmayacak şimdi Ülkeye yeni giriş yaptığından bu sorun pek anlaşılmadı ama bir kaç sene sonra aldığınız fiyatın yarısına satarsınız
  Çin Arabasına karşı değilim ama devamlı yeni seri üretmesi bende büyük bir soru işareti...

  Baybars Arslan

  YanıtlaSil
 13. Tiggo 8 den kalite olarak neyi üstün ki ?
  Mesela koltukları gerçek deri mi ?
  Neyi premium anlamadım gitti

  Mehmet Erdem

  YanıtlaSil
 14. Duruşu, kalıbı Jeep grand wagoneer gibi heybetli, gerçekten Çinlinin premium markası jaecoo.


  Süleyman Emrah

  YanıtlaSil
 15. Gerçekten çok güzel araba

  Kayhan Gümüş

  YanıtlaSil
 16. Türkiye fiyatı 2 milyonun üzerinde olur

  Cevher Ayran

  YanıtlaSil
 17. Piyasaya girse ne olur ?
  fiyatlar belli değil ❌
  satış tarihi belli değil ❌
  Teslimat tarihi belli değil ❌
  Kampanyalar belli değil ❌
  Benim naçizane görüşüm 1.700 den fazla bir fiyata gelirse almak akıl karı hiç değil

  Hakan Durmuş

  YanıtlaSil
 18. 1.5 civarı olursa çok satar

  Mehmet Küçüktüfek

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..