Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Pekin - Paris Rallisi, Anadol STC 16, Baba - Oğul Eriçler ve Start Verildi

8. Pekin-Paris Klâsik Otomobil Rallisi start aldı, Ali Eriç ve oğlu Alican Eriç bir Türk klasiği olan 1973 model Anadol STC-16 ile yola çıktı! Türk tasarımcılar tarafından tasarlanıp seri olarak üretilmiş ilk ve tek Türk spor otomobili olma özelliğini hâlâ koruyan aracın pilotluğunu Alican Eriç yaparken, baba Eriç ise co-pilot koltuğunda oturuyor. 


Sırada Buharkent Var!

Aydın’ın Buharkent ilçesi, 25-26 Mayıs tarihlerinde dördüncü kez 2024 Türkiye Tırmanma Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak. ICRYPEX ve Buharkent Belediyesi katkılarıyla Ege Otomobil Spor Kulübü (EOSK) tarafından düzenlenecek olan şampiyonanın 3. ayağı Buharkent Tırmanma Yarışı, 5 ayrı kategoride koşulacak.


Hyundai’nin sevilen SUV modeli TUCSON, yenilenmiş haliyle Türkiye’de

20 yıl önce yollara çıkan Hyundai’nin en popüler modellerinden biri haline gelen TUCSON, aralarında Türkiye’nin de olduğu Avrupa pazarında önemli başarılara imzasını attı. C-SUV segmentindeki rekabete yeni bir soluk getiren TUCSON, kullanım özellikleri ve şık tasarımıyla kullanıcıların kalbini fethederek, Hyundai’nin en çok satan ve beğenilen bir otomobil haline geldi. 


ikonik sarı rengiyle Yeni Nissan JUKE Türkiye’de!

 2010 yılından bu yana 1,3 milyondan fazla imal edilen ve Türkiye’de 37 binin üzerinde satılan Nissan Juke, yenilenen özellikleri ve çarpıcı renkleriyle Türkiye pazarına sunuldu. Nissan’ın Sunderland Fabrikasında bantlardan inen Nissan Juke, ilk nesildeki popülaritesinin ardından müşteri talebine yanıt olarak ikonik sarı dış renk seçeneğini yeniden satışa sundu.


İzmir hareketli MSC Divina, 2024 yaz sezonunu açtı

MSC Cruises, Türk turizm sektöründen yaklaşık 250 misafirin katılımıyla İzmir Limanı’na gelen MSC Divina gemisinde düzenlediği karşılama töreni ile 2024 yaz sezonununun açılışını yaptı.  2024 Yaz sezonu boyunca İzmir hareketli seferlerini gerçekleştirecek olan MSC Divina, 21 Ekim’e kadar 7 gecelik programlarıyla Ege ve Akdeniz turu kapsamında 24 kez İzmir’i ziyaret edecek. 


TEXACO® Team AMS, 19 Mayıs’ta Roma’da İstiklal Marşımızı Dinletti!

Başarı serisine yeni bir zafer ekleyen takım TCR European Endurance’ta pilotlar ve takımlar şampiyonluğunda lider durumda.İtalya’nın ünlü Vallelunga Pisti, Avrupa Nascar yarışları ile renklenen coşkulu ve bol adrenalinli bir hafta sonuna sahne oldu.Binlerce seyircinin akın ettiği etkinlik içerisinde ülkemizi temsil eden TEXACO® Team AMS,


Bahar yağmurlarında güvenli sürüşe dair!

Araç yağmur kaydırıcıları, bahar yağmurlarında sürüş risklerini minimize ederek daha güvenli bir sürüş deneyimi sağlıyor.Bahar ayları, doğanın yeniden canlandığı ve yeşillendiği, ancak yağmurların da sık yağdığı bir dönemdir. Yağmurlu hava, sürüş güvenliği açısından bazı zorluklar oluşturabiliyor. Bu noktada, araç camlarınız için yağmur kaydırıcı kullanmak, hem görüşünüzü iyileştirir hem de sürüş deneyiminizi daha güvenli hale getirir.

Heyecanla başlayan Tour of Sakarya sona erdi

Sakarya Bike Fest kapsamında koşulan Tour of Sakarya’nın son etabı, 19 Mayıs’ta başladı. Prolog etabıyla beraber başlayan ve 19 Mayıs’ta sona eren yarış Sakarya’nın doğal güzellikleri eşliğinde 513,4 km boyunca koşuldu. 137,5 km’lik son etap Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nden başladı.


Yeşil Bursa Rallisi'nde Nefes Kesen Hareketler

 Bursa Otomobil Spor Kulübü (BOSSEK) tarafından Atış Yapı ana sponsorluğunda organize edilen Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası 4. yarışı 48.Yeşil Bursa Rallisi, Castrol Ford Team Türkiye takımından Ali Türkkan-Oytun Albayrak ekibinin birinciliği ile sona erdi. 


Yenilenen Toyota Yaris Cross Hybrid, Türkiye'de

2021 yılında ilk kez tanıtılan, büyük bir beğeni toplayan ve sayısız ödülün sahibi olan  Toyota Yaris Cross Hybrid, yenilenerek B-SUV segmentindeki iddiasını daha ileriye taşıyor. Dünya’da Yılın Şehir Otomobili unvanına sahip Yaris Cross Hybrid, yenilenen ürün gamıyla birlikte Haziran ayından itibaren Türkiye’de de yollara çıkacak..


Leapmotor ve Stellantis'ten elektrikli araç satışlarına hız verecek ortaklık!

Stellantis ve Leapmotor arasında yüzde 51/49 hisseyle Stellantis liderliğinde kurulan Leapmotor International’da yetki süreci tamamlandı. En ileri teknoloji ve yeniliklerle elektrikli araçları yeniden tanımlamaya ve şirket içi geliştirmeye odaklanan Leapmotor International, hızla genişleme planları ölçeğini genişletirken hem Leapmotor hem de Stellantis'in değerinin artmasına yardımcı olacak.