Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

FIM ENDURO ŞAMPİYONASI

MotoPlus 2010 Fuarı'nda güzel bir haberde vardı.
Türkiye'nin tanıtımı ve motor sporları için uluslararası bir motosiklet yarışı daha ülkemizde gerçekleşecek..Dünyanın en ünlü Enduro yarışçılarının kıyasıya rekabet ettikleri ve 8 ülkede düzenlenen Maxxis FIM Dünya Enduro Şampiyonası (WEC) ‘nın bir ayağının ülkemizde düzenlenmesi için TMF Başkanı Süleyman Memnun ve TMF Enduro Komisyonu Başkanı Tolga Tolon tarafından başlatılan girişimler ve görüşmeler başarıya ulaştı.
WEC organizatör firması ve FIM Enduro Komisyonunun yarış organizasyon kriterlerine en uygun yer olarak TMF tarafından önerilen Fethiye ve çevresi, 2009 Aralık ayı sonunda Cenevre'de FIM Yıllık Toplantısında görüşülerek onaylandı.
Buna göre 4-5 Eylül 2010 tarihinde Dünya Enduro Şampiyonası 7. Ayağı , TMF tarafından organize edilerek Fethiye ‘de oluşturulacak yepyeni Dünya Enduro parkurlarında koşulacak.
Dünya Enduro Şampiyonası , Türkiye-Fethiye yarışı ile tarihinde ilk defa Asya kıtasında düzenlenecek olması nedeniyle dünya Enduro otoritelerince en özel yarış olarak değerlendiriliyor.
Tüm Enduro Yarışçılarının ve yarışseverlerin özlemle bekledikleri ve dünyanın en popüler bir diğer yarışı olarak kabul edilen Maxxis FIM Dünya Enduro Şampiyonası, TMF ‘ nin ülkemize getirdiği Dünya Motosiklet Yarışları serisinde önemli bir yere sahip olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..