Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni otomobil markaları

Otomobil dünyasında da her gün kartlar yeniden dağıtılıyor, günün sonunda toplanıyor. Ve ertesi gün her şey yeniden başlıyor..Yeni modeller, yeni fabrikalar olurken, bazıları da yenilere  yer açmak ister gibi kapanıyor..Ülkemizde; yerli  markalı, yerli otomobil imalatı tartışılırken  dünya genelinde de elektrikli araç üretme çalışmaları hızla ilerliyor. Kaliteli ve kalitesiz mallarını eleştirdiğimiz, oradaki Türkler e baskı yapıldığını zaman zaman gazetelerden! öğrendiğimiz Çin bile, bir çok markasını, dünya pazarında öne çıkarmaya çalışıyor.
Yeni markalara Çin dışından bir örnek; RAM.
Amerika Birleşik Devletleri'nin 3 büyüklerinden biri olan
 Chrysler LLC firmasının bir markası; Ram.
Sadece Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da  satılıyor.
Zaman içerisinde başka ülkelerde de uygulamaya geçilebilir.
Chrysler ; 1925 yılında kurulduktan sonra Dodge, Plymouth, Jeep ve Eagle markalarına sahipti. Bir dönem Mitsubishi ile ortak çalışma içindeydiler.Eagle bu ortaklığın markasıydı.Artık Plymouth ve Eagle markası da üretilmiyor.Daimler ile olan ortaklık veya satın alınma da uzun sürmedi. Bu ortaklık Chrysler Sanayi adıyla üretim yapan yerli firmamızın adının Askam olarak değişmesine  de sebeb oldu.

En son olarakta Chrysler- Fiat birlikteliği iyi sonuç verecek gibi. 
Tam bu noktada, markanın efsane kamyonet modellerinden Dodge Ram, 
Kuzey Amerika'da bir kaç seneden beri Ram markasıyla satılmaya başladı. Rover Mini, Austin Mini ve Morris Mini derken Mini markasının ortaya çıkması gibi.
Unutmadan Chrysler'e ait bir de elektrikli otomobil markası var; GEM.

Dodge Ram----> Ram  1500 / 2500
Markaların logoları
İki araç arasındaki logonun durumuna dikkat edin. Seul'de gerçekleşen otomobil fuarında GM- Daewoo'nun Alpheon adıyla, SSangYong'un W adı altında yeni bir marka çalışması olasılığı da var.
Alpheon'un Buick La Cross ve Opel İnsignia ile benzerliğine! bakın.

Resimler/Kaynak;  Chrysler.com , Autoblog.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..