Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

RAKiPLERiNE GÖRE HEM UCUZ! HEM GÜÇLÜ; O BiR GT-R

Nissan, Japonya'nın ve dünyanın önde gelen firmalarından biri. Otomotivin bir çok alanında faaliyet gösteriyor.1980'li yıllardan beri Türkiye pazarında rakiplerine meydan okuyan Nissan; son dönemlerde Micra'nın dışında tek hacimli ve SUV tipi araçlarıyla pazarda yer alıyor. İlk geldiği yıllarda beğeni kazanan Sunny ise uzun yıllardan beri yok.


2008 yılında İstanbul AutoShow Fuarı'nda da yer alan GTR ise Nissan'ın Türkiye sitesine yer almıyor.Japonya otomobil firmaları diğer dünya markalarına göre
her sınıfta daha çok çeşitlilik arz ediyor.  
Bu sebeple bana göre diğer markalardan daha farklı bir konumda.
Nissan özellikle otomobilin yanında Patrol, Qashqai , X-Trail, Pathfinder gibi 4x4 araçlar ile 370 Z ve GT-R ile  ilgi çekici bir marka.
GT-R'nin çizgileri; 
otomobil ile ilgili yayınlarda bu tip araçlar için söylenildiği gibi erkeksi, maço, baştan çıkarıcı, cazip gibi sözlerle lafı uzatmaya gerek yok,  kısaca çok güzel bir otomobil..
 Bu spor otomobil ünlü Nissan Skyline  GT-R'nin
takipçisi.2007 yılından beri üretiliyor.
 Geçtiğimiz aylarda dahada güçlenen ve geliştirilen GT-R, 
üstün mühendislik anlayışı ve teknolojiyi kullanmadaki başarıyı yansıtan teknoloji ödüllü olan
( 2008-Japonya)  En Gelişmiş Teknoloji Ödülüne 
sahip olarak sadece yollarda değil motorsporlarının bir çok alanında başarıdan başarıya koşuyor..550 beygir gücündeki otomobil 632 Nm torka sahip..
Avrupalı bir çok lüks spor otomobilden ucuz olan GT-R teknolojik özellikler ve güç olarak çoğundan daha iyi. Ancak, bu güçlü ve harika otomobil Nissan Türkiye'nin internet sitesinde olduğu gibi Nissan satış  mağazalarında yer bulamıyor!
Not: 2020 Haziran itibarıyla; Nissan bir Renault-Nissan_Mitsubishi İttifak markası.Ama bünyesinde Nissan'dan başka Infiniti, Mitsubishi ve Datsun da var.
Foto; http://www.gtrnissan.com
http://www.nissan-global.com
http://www.nissan.com.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..