Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

NiSSAN; JUKE NiSMO, MiCRA, QASHQAi ve X-TRAiL ile İSTANBUL AUTO SHOW'DA

Nissan Türkiye, İstanbul Autoshow’da 2-11 Kasım tarihleri arasında yeni modelleri
 ile ziyaretçileri karşılıyor. İstanbul Autoshow kapsamında Türkiye lansmanı yapılan Nissan Juke Nismo, 2013 yılının 2’inci çeyreğinde Türkiye yollarında olacak. Ziyaretçiler ayrıca Nissan Türkiye’nin satışa sunduğu 6 modelini ve çeşitli versiyonlarını inceleme fırsatı bulabilecek


Nissan Türkiye, 2-11 Kasım 2012 tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenlenen 14’üncü Uluslararası Otomobil Fuarı İstanbul Autoshow 2012’de Juke Nismo modelinin Türkiye lansmanını gerçekleştirdi. Türkiye’de satışa sunduğu 6 modelini ve modellerin versiyonlarını fuarda sergileyen Nissan Türkiye, fuara özel 0 faiz kampanyası ve ÖTV farkı yansıtılmayan fiyatları ile ziyaretçilerini salon 2’de ağırlayacak. Nissan Türkiye standında fuar boyunca Navara, Note, X- Trail ile birlikte jenerik modeller arasında yer alan Micra Ailesi’nden Puzzle ve Platinum; Juke Ailesi’nden Nismo, Shiro; Qashqai Ailesi’nden Yeni 1.6 dci Platinum, Sport, Sky ve +2 versiyonları yer alacak.
Yeni model ve versiyonlarını basın toplantısı ile tanıtan Nissan Türkiye ayrıca bir değerlendirme toplantısı da gerçekleştirdi. Nissan Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İlkim Sancaktaroğlu ve Nissan Türkiye Pazarlama Müdürü Mehmet Akın sözcülüğünde gerçekleşen basın toplantısında sektör ve marka değerlendirmesi yapıldı. Değerlendirmeyi yapan İlkim Sancaktaroğlu öncelikle sektörü ele alarak, yılsonu satış sonuçları öngörülerinin 760 bin olduğunu, 2012 pazarının 2011’e göre yüzde 12 gerilemiş olacağını ancak Avrupa’daki daralma ile karşılaştırıldığında Türkiye’nin daha iyi bir performans sergilediğini belirtti. Mevcut gelişmeler ve koşullar ile 2013 yılı pazar tahminlerinin belirsizliğini koruduğunu söyleyen Sancaktaroğlu, Nissan markasındaki gelişmeleri de aktardı.


“Performansımızı son 3 yılda 2 katına çıkarmış olacağız”


Nissan Türkiye olarak son yıllarda gösterilen performans ile Türkiye’nin Nissan için daha stratejik hale geldiğini belirten İlkim Sancaktaroğlu sözlerine şöyle devam etti; “Bildiğiniz üzere, Nissan Avrupa’da 26 model ile rekabet ederken, biz Türkiye’de ancak 7 model ile rekabet edebiliyoruz. Türkiye’de binek ve hafif ticari dahil toplam pazarın yüzde 20’sine hitap ediyoruz. Tüm bu kısıtlı imkanlara rağmen son yıllarda önemli bir performans göstererek 2012 için hedeflediğimiz toplamda yüzde 2,65, binekte ise yüzde 3,7 pazar payı ile performansımızı son 3 yılda 2 katına çıkarmış olacağız.”


Nissan Türkiye’nin, son dört yıldır arka arkaya pazardan daha fazla büyüyerek binek araç pazarının en çok satan 10 markasından biri olduğunu belirten İlkim Sancaktaroğlu ayrıca, “Nissan içerisinde Avrupa’da en çok araç satan 7’inci pazar olurken, bağımsız pazarlarda ise artık 1’inci sıradayız. Yılın son iki ayında da kampanyalarımıza devam edeceğiz. Özellikle Autoshow’a özel ÖTV farkı kampanyamızı ve 0 faizli kredi kampanyamızı devam ettiriyoruz. Biz ayağımızı gazdan çekmek istemiyoruz. Nissan’ın Yenilik ve Heyecan Konseptini hayata geçirdiğimiz 2012 yılını önemli bir başarı ile kapatmak istiyoruz. Bunun için de Fuara özel ÖTV farkı almayacağız, üstelik yüzde 0’dan başlayan kredi seçenekleri ile de tüketicilerin alımlarını kolaylaştırmak istiyoruz” şeklinde konuştu.


Nissan’ın global pazarda da büyümeye devam ettiğini belirten Sancaktaroğlu, 2012 Nisan - Eylül döneminde Nissan’ın gerçekleştirdiği 2 milyon 407 bin 148 adetlik satış ile geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 7,6 büyüme gösterdiğini ve Nissan Türkiye olarak da bu büyümenin bir parçası olmaya devam edeceklerini söyledi.


Toplam Crossover Satışlarının 3’te 1’i Nissan’danNissan Türkiye İstanbul Autoshow’da, öncülük ettiği kompakt crossover segmentine yeni bir soluk getirecek. Yeni modeli tanıtan Nissan Türkiye Pazarlama Müdürü Mehmet Akın, Juke Nismo’nun Nissan’ın ezber bozan marka kimliğinin yansıması olduğunu belirtirken, “2010 yılında Juke modeliyle ezberleri bozduk, Compact Crossover segmentine öncülük ettik. Şu an crossover segmentindeki toplam satışlardan üçte biri Nissan modellerine ait diyebiliriz. Ezber bozmak ve oyunun kuralını değiştirmek Nissan’ın DNA’sında var. Nissan yine ezberleri bozacak. Juke Nismo ile Compact Crossover segmentinde performansın ve oyunun kurallarını yeniden belirleyecek. Türkiye’de satışa sunacağımız 2013 yılının 2’inci çeyreğinde bu değişime birlikte tanıklık edeceğiz” şeklinde konuştu.


Autoshow’a özel fotoğraflı Juke

Nissan Türkiye, Autoshow için düzenlediği Facebook kampanyası ile sayfa takipçilerinin fotoğraflarını taşıyan Juke tasarladı. Nissan Türkiye’nin Facebook sayfasından başlatılan kampanya ile Juke üzerinde fotoğrafının yer almasını isteyenlerin seçtikleri fotoğraflar Autoshow’daki aracın üzerinde özel baskı ile yer aldı.


Nismo, Nissan’ın en başarılı yarış otomobilleri ile aynı DNA’ya sahip

Nismo adının Nissan Motorsports’dan geldiğini belirten Mehmet Akın, Nismo’nun Nissan’ın Japonya’daki motor sporları departmanı tarafından geliştirildiğini söyledi. Spor odaklı kullanım, performans ve heyecanın yanı sıra farklı bir tasarım ve bireysellik seçeneklerini sunan Juke Nismo, standart Juke modelinin radikal tasarımını Nismo’nun motor sporları alanındaki uzmanlığından esinlenerek gerçekleştirilen sportif performans artırımı ile birleştiriyor.


Nissan’ın en başarılı yarış otomobilleri ile aynı DNA’ya sahip olan Nissan Nismo’ya özel yenilenen iç ve dış tasarım, 2WD manüel şanzıman veya 4WD CVT şanzıman seçenekleri, Nismo’yu segmentinin ilk ulaşılabilir performans değiştiricisi yapıyor.


İstanbul Autoshow’da Türkiye için görücüye çıkan, mevcut DIG-T modeline uyarlanan Juke Nismo, doğrudan enjeksiyonlu 1,6 litre benzinli turbo motorun kendisine göre ayarlanmış bir versiyonu ile çalışıyor. Bu motor 6.000 devirde 190 bg güce, 2.400–4.800 d/d aralığında ise 240 Nm torka sahip. Performans açısından bakıldığında, otomobilin 200km/s maksimum hıza sahip 4WD modeli 0'dan 100 km/s hıza 8.2 saniyede çıkarken, 215 km/s maksimum hıza sahip 2WD versiyonu ise 7.8 saniyede çıkabiliyor.


Dünyanın en güçlü 1.6 dizel motoru Autoshow’da

Nissan tarafından Qashqai 1,6 dCi Platinum AVM versiyonu için 230 milyon Euro yatırım sonucunda son teknoloji ile yeniden geliştirilen, dünyanın en güçlü 1.6 dizel motoru Autoshow ziyaretçilerinin odak noktası olacak. 360 derece görüş özelliğine sahip olan Qashqai 1.6 dCi Platinum AVM versiyonu yakıt tüketimi, sürüş konforu ve çevreci olma özellikleri ile dikkat çekiyor. Qashqai 1.6 dCi Platinum, 130 HP motor gücü ve 320 Nm tork ile 2.0 lt dizel motorlarla aynı dinamizmi sunuyor. 6 ileri düz şanzıman ile sürüş konforu ve performanstan ödün vermeyen bu yeni versiyon karma yakıt tüketiminde kilometrede 4,5 lt, şehir dışı yollarda da kilometrede 3,9 lt yakıt tüketimi sağlayarak sektördeki çıtayı yükseltiyor.


Kilometre başına 119 gr karbon salınımı yapan Qashqai 1.6 dCi Platinum bu özelliğinin yanı sıra stop / start özelliği ile de çevreciliğini koruyor. Öte yandan Stop / Start özelliği yakıt tüketimindeki tasarrufa da destek oluyor.


Qashqai 1.6 dCi Platinum, 360 derece ‘Çevre Görüş Sistemi’ni de içerisinde bulunduruyor. Park etmeyi çok kolay bir hale getiren ‘Çevre Görüş Sistemi’, 360 derece kamera özelliği ile Nissan Connect ekranından aracın kuşbakışı 4 yönlü görüntüsünü veriyor. Göz ile görülemeyecek engellere takılmadan park etmeyi kolaylaştıran bu üstün teknoloji ile Nissan, Qashqai modelini daha da güçlendiriyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..