Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

BEŞ YILDIZLI YENi SUBARU FORESTER

 2013 Şubat ayıyla satışa sunulacak yeni Subaru Forester  Euro NCAP güvenlik testlerinden 5 yıldız aldı. Dört farklı darbe testi ile sınavını başarıyla geçen yeni Forester üstün teknolojik donanımı sayesinde çarpışma durumunda sürücü ve yayaları maksimum oranda koruduğunu ispatladı.
Subaru efsanesinin dördüncü nesli yeni Forester Euro NCAP Güvenlik testlerinden alınabilecek en yüksek 5 yıldızlı notu aldı. Zarif ve kompakt tasarımı, güçlü 4X4 özellikleri ve sadece Subaru’ya özgü Boxer motoru sayesinde rakiplerinden farklı bir konumda yer alan Forester gelişmiş güvenlik özellikleri ile de ayrışıyor.
Spor otomobiller üretme konusunda uzun yıllara dayanan deneyime
sahip olan Subaru’nun, “Confidence in Motion” mottosu ile yeniden geliştirdiği 4. Nesil Forester modeli darbe testleri kapsamında “Yetişkin Yolcu Koruması”, “Çocuk Yolcu Koruması”, “Yaya Koruması” ve “Güvenlik Desteği” kategorilerinde en iyi skoru elde etti. Euro NCAP Enstitüsü’nün belirlediği kriterlere göre bir aracın bütün bu çarpışma testlerinden en üst düzeyde sonuçlar alması ve Elektronik Araç Yol Tutuş Sistemi gibi gelişmiş güvenlik özellikleri ile donatılmış olması gerekiyor. Buna göre yolcu kabinini tavandan kapılara, sütunlara ve zemine kadar her alanda “halka biçimindeki takviye şasileri” ile donatılan yeni Forester’ın çarpma anında güvenliği de maksimuma çıkarıldı. Yan bariyer testinde tüm gövde bölgelerinin korunması dalında en yüksek skor elde edilirken aracın ön tamponu yayanın korunmasında yine en yüksek puanı aldı.
Aktif ve Pasif güvenliğe önem veriliyor
Subaru hem pasif hem de aktif güvenliğe önem veriyor. Yeni Subaru’da diğer tüm Subaru modellerinde olduğu gibi, Symmetrical AWD sistemi ve yatay yerleşimli Subaru Boxer Motor standart olarak bulunuyor. Symmetrical AWD, motor gücünü 4 tekerleğe eşit olarak dağıtarak üstün yol tutuş ve güvenlik sunarken, yeni bir AWD kontrol sistemi olan “X-MODE” ise tümsekli ve kaygan yol koşullarında aracın dengede kalmasını sağlıyor. X-MODE düğmesine basarak sistem kolaylıkla aktif hale getiriliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..