Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

ART VESPA YARIŞMASI ve VESPA LX 150

Zaten kendisi bir sanat eseri olan Vespa, yine kendi adını taşıyan tasarım yarışmasıyla kendinden sözettirdi..Bu yıl 4'cü kez gerçekleştirilen özgün tasarım yarışması 
Art Vespa’nın kazananları açıklandı. Hayallerindeki Vespa’ları ortaya çıkaran yarışmacılardan Cüneyt Özalp tasarımıyla birinci olurken, yine birbirinden ilgi çekici tasarımlarla Vespalara hayat veren Züleyha Bozkurt ikinci, Ergin Doğanay ise üçüncü oldu. Yarışmaya destek veren Radyo Eksen’e özel kategoriyi ise
radyonun logosunu kurukafalı özel tasarımıyla birleştiren Seher Kış kazandı.
Tüm dünyada bir tasarım ikonu olan ve ‘Avrupa’nın En Çok Satan iki Tekerleklisi’ olarak kendisinden bahsettiren ettiren VESPA’nın yetenek avcısı tasarım yarışması Art Vespa’nın kazananları belli oldu. İlki 2009 yılında gerçekleştirilen Art Vespa tasarım yarışmasında Türkiye’nin duayen reklamcılarının jüri üyeliği eşliğinde Ferco Motor ve Radyo Eksen işbirliğiyle yola çıkan yarışmada, birinci olan Cüneyt Özalp, “Kiss” isimli tasarımıyla Vespa LX 150 motosiklet ve Vespa Academy’i eğitimi kazandı. Cüneyt Özalp tasarımında dünyaca ünlü Hard Rock Grubu Kiss’in fenomen olmuş makyaj stilinden esinlendi ve gerçek bir rock motoru yarattı.


Bir başka özgün tasarımcı ve yarışmanın ikincisi olan Züleyha Bozkurt, A-STYLE kask ile Vespa Academy eğitimi kazandı. Art Vespa üçüncüsü olan Ergin Doğanay ise Vespa Academy eğitim ödülünün sahibi oldu. Bu yıl yarışmaya yeni eklenen Radyo Eksen kategorisinde de Seher Kış, kurukafalı özgün bir tasarımla birinci oldu ve iPad Mini 16gb wi-fi siyah kazandı.

Katılım katlanarak artıyor!

İtalya Piaggio C S.p.a.’nın uluslararası ekibiyle Türkiye’nin duayen reklamcı ve tasarımcıları Atilla Aksoy, Metin Aroyo, Selim Demirdelen, Faika Ergüder, Hakkı Mısırlıoğlu, Derin Sarıyer, Özkan Yurdusev ve Gülşah Güray’ın jüri üyesi olarak bir araya geldiği yarışmada bu yıl reklamcılar ve grafikerlerin yanı sıra güzel sanatlar, endüstri mühendisliği ve mimarlık öğrencilerinin de yoğun ilgisi vardı. Geçtiğimiz yıl 467 tasarımcı tarafından başvuru yapılan yarışmaya bu yıl katılım artarak 970 kişi başvuru yaparken, 113 kişiden de toplam 232 tasarım geldi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..