Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

NEFES KESEN ANLAR

Otomobil yarışları her zaman heyecan verici olmuştur. 
SUV veya cip şeklinde adlandırılan, yükseltilmiş araçların yarıştığı  zor  arazi şartlarında gerçekleşen off road yani yoldışı yarışlar; doğayla, insanoğlu ve makinenin bir araya geldiği ender etkinliklerden biridir.Bu heyecan verici yarışlardan biri geçtiğimiz günlerde Kemerburgaz'da yapıldı.
 Bu adrenalin dolu yarıştan ise muhteşem fotoğraflar geriye kaldı..Türkiye Offroad Şampiyonası beşinci etap yarışı kısa adı İSOFF olan İstanbul Offroad Kulübü
tarafından 27 Ekim Pazar günü Kemerburgaz Çiftalan’ da gerçekleştirildi.
5 etaptan oluşan yarışın ilk 3 etabı kapılı etap düzeninde koşulurken, 4. ve 5. etaplar formula formatında İSOFF Challenge ile aynı anda koşuldu.
İzleyicilerden de büyük ilgi gören 16 aracın 80 km.lik mücadelesi sonucunda Türkiye Şampiyonası 5. yarışını kazanan ekip Nihat Keskin–Yasemin Toker oldu. Genel Klasman ikinciliğini Cengiz İnceli–Erkan Dağlar ekibi elde ederken üçüncülüğü Yusuf Zafer Ertuğrul–Selçuk Bilgeç ve Zeki Karaçaylı–Serkan Birincioğlu ekibi paylaştı.
 
Sınıf 1’de Güral Gündoğdu–Cevdet Durdu ekibi, Sınıf 2’de Batuhan Korkut–Kaya Genç ekibi birinci olurken, Sınıf 3’de Nihat Keskin–Yasemin Toker ekibi birinciliğin sahibi oldular.
Aynı gün gerçekleştirilen İSOFF Challenge´ta 27 ekibin toplam 20 turluk mücadelesi sonucunda Ali Doğaner–Baybars Öztürk ekibi birinciliği elde ederken, Adnan Ofluoğlu-Ahmet Yurtseven ekibi ikinci Baba oğul yarışmacılar Fatih Eren-Erol Eren ekibi de üçüncü oldular. Doğaner–Öztürk ekibi aynı zamanda 2013 İsoff Challenge’ın da galibi oldular


Yarışın  ve belkide sezonun en muhteşem anı...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..