Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Renault, Film Festivali başladı

 Renault filmde
Otomobil dünyasi her  alanda olduğu gibi sanat dünyasıyla da samimi.33 İstanbul Film Festivali,  Renault'larla açılışı yaparken Türk Sineması'da 100 yaşına basıyor.Birinci Dünya Savaşı'nın başladığı yıl, Türk sinemasınında başlangıcı oldu.
İstanbul Film Festivali’nin açılış galasında Renault, “Filme Gider” araçlarıyla Festivalin Onur Ödülleri’ne değer görülen ünlü isimlerini kırmızı halıya taşıdı. Festival boyunca Renault, “Filme Gider” araçlarını ülkemize davetli yabancı ünlü isimlere tahsis edecek.Ayrıca Facebook’ta Renault’yu takip eden sinemaseverler, festivalin merakla beklenen filmlerine bilet kazanabilecek.

Renault, ince ve güçlü silüeti ile en gösterişli otomobillerinden Latitude modellerini, İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın düzenlediği İstanbul Film Festivali’ne tahsis etti. Festival için “Filme Gider” araçları haline getirilen otomobiller, festival galalarına katılan yıldızları kırmızı halıya taşıdı.
 Renault konvoyu

İstanbul Film Festivali’nin 4 Nisan Cuma akşamı Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen açılış töreninde Türkiye sinemasına yıllar boyu emek veren isimlere İstanbul Film Festivali Onur Ödülleri takdim edildi. Renault, Onur Ödülü’ne layık görülen senarist Umur Bugay, oyuncu Sevda Ferdağ, yapımcı Abdurrahman Keskiner ve müzisyen Atilla Özdemiroğlu’na “Filme Gider” Latitude araçlarını tahsis etti. “Filme Gider” araçlarıyla galaya gelen diğer sinema emektarları Yıldız Kenter ve Menderes Samancılar oldu.

Tüm festival boyunca farklı etkinlerle ülkemize davetli pek çok yabancı ünlü yıldızı Renault Latitude konforuyla festival etkinliklerine taşıyacak.

Festival Filmlerine Ücretsiz Katılmak İsteyenler için adres: Facebook.com/RenaultTurkiye

200’den fazla yapımı sinemaseverlerle buluşturacak olan festivalde sinema tutkunları, bazı filmlere Renault davetlisi olarak katılabilecek. Facebook üzerinden gerçekleştirilecek sorulara yorumlarını paylaşan kullanıcılar farklı festival filmlerine bilet kazanma şansı yakalayacak.

“Twizy modelimiz de festivalde kamera önünde”

Renault MAİS Genel Müdürü İbrahim Aybar, Renault ve sinema ilişkisini şöyle özetledi: “Lumiere Kardeşler’in ilk kameranın patentini almalarından sadece 4 yıl sonra Renault otomobil de bir filmde yer aldı. Sonraki yüzyıl sinema da otomotiv endüstrisi de büyük teknolojik değişimler geçirdi. Renault, sinema ilişkisi ise hiç kesilmedi. James Bond’dan Ve Tanrı Kadını Yarattı’ya kadar birçok unutulmaz filmde Renault otomobilleri film sahnesindeydi. Renault olarak prodüksiyon şirketleri için tüm modellerden oluşan 40 araçlık bir filomuz bulunuyor. Bu yıl festival kapsamında gösterilen Terry Gilliam’ın Sıfır Teorisi’nde de Twizy modelimiz yine kamera önünde.”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..