Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Ziraat Kupası degil Tosfed Pist Kupası

 Pist yarışıİzmir, motorsporlarında heyecanlı bir haftayı daha geride bıraktı.TOSFED Pist Kupası’nda adrenalin zirve yaptı..

İlk kez bu yıl düzenlenen TOSFED Pist Kupası’nın ilk etabı, 5 Nisan Cumartesi günü Ülkü Motorsporları Kulübü’nün organizasyonu ile İzmir Park’ta gerçekleştirildi. Amatör sporculara daha uygun şartlarda yarışmayı ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından teşvik ödülleri ile
desteklenmelerini hedefleyen kupanın ilk yarışı, 19 sporcunun katılımına sahne oldu.
 Tosfed Kupası Organizasyon, sabah verilen brifingin ardından antrenman ve sıralama turları ile başladı. Saatler 14:00’ü gösterdiğinde Kategori 1’deki 1600 cc araçlar ve Kategori 2’deki Dizel araçlar birlikte start aldı. Kategori 1 ve 2’nin ardından 14:40’ta ise pit kapıları bu kez Kategori 3 pilotları için açıldı. Tüm kategoriler için 2. yarışlar yapıldıktan sonra 16:45’teki ödül töreni ile TOSFED Pist Kupası ilk yarışında dereceye giren sporcular podyuma çıktı.
Kupalar sahibini buldu 
Kategori 1-2 birleştirilmiş klasmanda birinciliği elde eden Cenk Burak Çelik 1000 TL, ikinci Engin Bilgiç 750 TL ve üçüncü Ogün Taşkın 500 TL TOSFED tarafından verilen teşvik ödülü çeklerini TOSFED Genel Sekreteri Mete Bayrakçı’dan aldılar. Kategori 3’te ise Zafer Özgün 1000 TL’lik ödülün sahibi olurken, ikinci Tamer Dağlı’ya 750 TL ve üçüncü Eren Şahin’e 500 TL’lik çeklerini TOSFED Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Moral takdim etti.
  sıralama listesi
TOSFED Pist Kupası 1. Ayak sonuçları şu şekilde oluştu:
Kategori 1 – 1. Yarış :1. Egemen Çivicioğlu, 2. Okan Tanrıverdi, 3. Mehmet Yeğen
Kategori 1 – 2. Yarış : 1. Okan Tanrıverdi, 2. Mehmet Yeğen, 3. Egemen Çivicioğlu
Kategori 2 – 1. Yarış : 1. Galip Atar, 2. Osman Bilgin, 3. Cenk Burak Çelik
Kategori 2 – 2. Yarış : 1. Engin Bilgiç, 2. Cenk Burak Çelik, 3. Ogün Taşkın
Kategori 3 – 1. Yarış : 1. Zafer Özgün, 2.  Tamer Dağlı, 3. İsmet Toktaş
Kategori 3 – 2. Yarış : 1. Zafer Özgün, 2. Eren Şahin, 3. Tamer Dağlı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..