Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Formula 1'de Mercedes Rüzgarı esiyor

Pistlerin en sevilen yarışı F1'de, Alman yıldızı kendinden söz ettiriyor..
Otomobil, ticari araç, bir çok farklı çalışma ve etkinlik içinde yer alan Mercedes Benz, altıncı yarışıda ilk iki sırada bitirdi.. Avustralya, Malezya, Bahreyn, Çin ve İspanya'da ilk sırayı alan Mercedes AMG Petronas pilotları Nico Rosberg birinciliği, Lewis Hamilton da ikinciliği rakiplerine bırakmadı.


İlk 2 sıra Mercedes'in


Tüm F1 yarışlarında podyumun en tepesinde olan Mercedes AMG Petronas pilotları, bu yarış sonunda sezonun beşinci dublesine Monaco’da imza attı.. Malezya, Bahreyn, Çin ve Barselona’da duble yapan Mercedes AMG Petronas pilotları, Monaco-Monte Carlo Grand Prix’inde de aldıkları derecelerle ilk altı yarış sonrası pilotlar ve takımlar sıralamasında ki şampiyonluğa giden yerlerini sağlamlaştırdılar.

Cuma günü yapılan antrenman turlarıyla başlayan Monaco Grand Prix’i heycanında en hızlı zamanlara imza atan Lewis Hamilton ve Nico Rosberg, dünkü sıralama turlarında da fırtına gibi esti. Yarışa Nico Rosberg birinci, Lewis Hamilton da ikinci sırada başlarken, her iki pilot yarış sonuna kadar üstünlüklerini korumayı başardı ve damalı bayrağı yarışa başladıkları gibi 1 ve 2. sırada gördüler.

Nico Rosberg, Monaco Grand Prix’i sonrası aldığı 25 puanla toplamda 122 puana ulaşarak pilotlar sıralamasında ilk sırayı takım arkadaşı Lewis Hamilton’dan geri almayı başardı. Lewis Hamilton da pilotlar sıralamasında hanesine 18 puan daha yazdırarak, 118 puanla ikinci sırada yer aldı.

Takımlar sıralamasında ise Mercedes AMG Petronas uzak ara üstünlüğü bulunuyor. Sezonun 6. yarışı sonrası şimdiden 240 puana ulaşan Mercedes AMG Petronas markalar şampiyonluğuna emin adımlar ile yürürken en yakın takipçisi Red Bull Racing-Renault ile arasındaki fark 141 puan oldu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..