Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Dünyanın en değerli ve en çok satan otomobil markası, yine o..

 Toyota Dünyanın ve Japonya'nın en büyük otomobil / otomotiv markası Toyota, adından söz ettirmeye devam ediyor..Dünya otomotiv satışında ve imalatında ilk sırada yer alan marka, diğer otomobil firmalarınında uğradığı arızalı otomobilleri geri çağırma furyasından başarıyla çıkıp eski günlerine dönerken bıraktığı birinciliğe dönerken, yedinci kez dünyanın en değerli otomotiv markası oldu..

Toyota, 2014 BrandZ™ en değerli 100 küresel marka raporunda tüm otomobil markalarını geride bıraktı ve bir kez daha “dünyanın en değerli otomotiv markası” seçildi.

Dünyanın en değerli 100 markası arasında yer alan Toyota, otomobil sektöründeki birinciliğini devam ettirdi. Toyota’nın marka değeri de yüzde 21 artarak yaklaşık 29,6 milyar dolara yükseldi.

Toyota ayrıca otomotiv sektöründe en çok büyüyen markalardan biri olmayı da başardı. Toyota, BrandZ raporunun yayınlanmaya başladığı 2006 yılından bu yana kendi sektöründe 7. kez birinci sırada yer aldı.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Toyota’nın yenilikçi çizgisinin ve yeni teknolojilere yaptığı yatırımın her yıl karşılığını bulduğunu belirterek şunları söyledi;

“Toyota, otomobil üretimindeki liderliğinin yanında teknoloji liderliği ile de ön plana çıkmıştır. Toyota, teknoloji başta olmak üzere çevre, sürdürülebilir ulaşım, güvenlik, konfor, enerji tasarruflu otomobiller yapma gayreti için yılda 10 milyar doları AR-GE merkezlerine aktarmaktadır. Toyota’nın teknolojiye yaptığı yatırım ve müşterilerine verdiği önem markamızı son 7 yıldır zirveye taşımıştır. Temel felsefesi insana saygı ve sürekli iyileştirme olan Toyota, en değerli otomobil sıralamasında markamızı zirvede tutmaktadır” 
 
 

 en iyi markaBrandZ raporunda; dünya genelinde 80 ülke ve bölgede Toyota’nın 6 milyon adeti geçen 24 farklı hibrit modelinin satışlarındaki artışların bu başarıda büyük rol oynadığı da kaydedildi. Toyota, gelecek 2 yıl içinde 15 yeni hibrit otomobili de pazara sunmaya hazırlanıyor.

Millward Brown tarafından yapılan araştırmayla en değerli 100 global marka için 30 ülkede 2 milyon kişinin katılımlıyla elde edilen sonuçlar; BrandZ’in finansal analiz ve iş performansı sonuçlarının değerlendirilip birleştirilmesiyle ortaya çıkıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..