Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Aileler için biçilmiş 4x4!

Dört çekerli otomobiller, yola tutunmanın dışında prestij ve gösterişli bir görüntü amacını da karşılıyor.Özellikle bozuk yüzeyli yollarda, yağışlı ve karlı günlerde güvenli bir yolculuk sağlayan araçlar, son dönemlerde otomatik vites, dizel motorlu araçlar gibi yükseliş  eğiliminde..

Otomobil sınıfında Volkswagen teknolojisini de beraberinde getiren en yeni 4x4 , 81.900 TL’den başlayan fiyatlarla yollara çıkıyor..
Skoda, ürettiği en performanslı araç olan Octavia RS ve Combi RS’in ardından Octavia Combi 4x4 ile daha da genişletti. Temmuz ayında Türkiye pazarına sunulan Octavia Combi 4x4,
81.900 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Ayrıca lansmana özel sınırlı sayıdaki araç için, 3.900 TL değerindeki panoramik sunroof da hediye ediliyor. “Markanın Lokomotifi konumundaki Octavia’nın, yeni versiyonu Combi 4x4, geniş ve hareketli yaşam tarzına sahip aileler için farklı alternatifler sunuyor.

Bir stationwagon olmasına karşın, 4x4 çekiş sistemiyle hobi amaçlı kullanımlara olanak tanıyan Octavia Combi 4X4, hareketli yaşam tarzının yanı sıra çocuklu ve evcil hayvan sahibi aileler için de ideal. Octavia Combi 4X4, özellikle şehir dışında, zorlu yol şartlarına sahip bölgelerde yaşayanlara hitap ederken, 588 litrelik standart yükleme kapasitesiyle sınıfında lider. Arka koltuklarının katlanmasıyla yükleme hacmi, 1.718 litreye kadar çıkabiliyor.
Türkiye’de Elegance donanım paketi, ekonomik 1.6 litrelik dizel motor ve 6 ileri manuel vites kutusuyla satılan Octavia Combi 4x4, 100 kilometrede ortalama 4.5 litre yakıt tüketimiyle de fark oluşturuyor.
Octavia Combi 4x4’te kullanılan 5. nesil Haldex kavrama sistemi, ani kalkışlar ve hızlanmaların yanı sıra, yüksek süratli seyir ve kaygan zemin gibi güvenliği tehdit eden durumlarda çekiş sistemini ve tork dağılımını yöneterek maksimum yol tutuşu sağlıyor. Elektronik Haldex kavrama sistemi, aracın ön tekerlekleri çekiş kaybı yaşadığında, arka tekerleklere tahriki çok hızlı şekilde aktararak, zor durumlardan çabucak kurtulma imkanı sunuyor. Bu da onu rakiplerinin bir adım ötesine taşıyor.
Skoda’nın günden güne artan bilinirliliği ve imajına büyük katkı sağlayan, Türkiye’de özellikle "konfor, güven, ekonomi, geniş iç hacim ve bagaj kapasitesi” ile tercih nedeni olan Octavia, Ocak-Temmuz döneminde markanın satışlarında önemli bir paya sahip oldu. Temmuz ayında 654 adet ve yüzde 46’lık payla markanın en fazla satan modeli olan Octavia modeli, Ocak-Temmuz döneminde de 3 bin 113 adede ulaştı. Aynı dönemde Octavia’yı 1394 adetle Superb, 991 adetle Yeti, 657 adetle Rapid Sedan ve 396 adetle de Rapid Spaceback izledi.

Yüce Auto
* Skoda Türkiye Distribütörü Yüce Auto bir Doğuş Otomotiv ortaklığıdır.
* Orhan Yüce tarafından kurulan Yüce Grubu, otomotiv sektöründe 60 yıllık bir geçmişe sahiptir.
*  Otomobil Distribütörleri Derneği’nin de kurucusu olan Orhan Yüce, aynı zamanda derneğin “Onursal Başkanı“dır.
* Yüce Auto A.Ş. Türkiye genelinde 34 yetkili Satış, 39 yetkili Servis ve Yedek Parça Satış Noktası ile hizmet vermektedir.
* 2013 yılında 12.833 araç teslim eden Yüce Auto, bir önceki yıla göre satışlarında %27 artış sağlayarak %1.93‘lik pazar payına ulaşmıştır.
Skoda Auto
* 100 yılı aşkın geçmişiyle dünyanın en eski otomobil üreticileri arasında yer alan Skoda, 1895’te üretimine önce bisiklet ve motosikletle başladı.
* Skoda, 16 Nisan 1991 tarihinden itibaren bir Volkswagen Group markasıdır.
* Marka, bugün dünya çapında 8 farklı modelin üretim ve satışını gerçekleştiriyor: Citigo, Fabia, Roomster/Praktik, Rapid, Rapid Spaceback, Octavia, Yeti ve Superb.
* 2013 yılında tüm dünyada 920.800 araç satışı gerçekleştirmiştir.
* 2013 yılında Skoda, 15 milyonuncu aracını üretti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..