Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Ve, TransAnatolia'da son etap


Dakar'a değil Anadolu'ya gel..
 Önemli bir yarış daha ,sona yaklaşıyor.
TransAnatolia gibi spor ve sosyal unsurlar taşıyan faaliyetler, ne yazık ki, tanıtım eksikliği gibi sebeplerle halka tam ulaşmıyor veya ulaşamıyor.İstanbulpark örneğindeki gibi büyük bir potansiyel, malzeme ve parkurlar sözkonusu.


 Ralli Raid TürkiyeYine de Trans Anatolia'nın yapılabilmiş olması bile büyük bir olay.
Türkiye’nin tek uluslararası ralli raidi olan Transanatolia finişe doğru gidiyor 


TransAnatolia


Geçmişten günümüze Asya ile Avrupa arasında bir köprü görevi görmüş olan Anadolu Yarımadamız tarih boyunca çok çeşitli kültürlere ev sahipliği yaptı. Son dört yıldır Anadolu’nun güzellikleri arasında devam eden macera beşinci yılında da Türkiye’nin en zor rallisi olma iddiasını sürdürüyor..


 


30 Ağustos’ta Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Ankara’dan start alan Transanatolia, 6. Gününe tam gaz devam ediyor.
İlk 5 gün boyunca zorlu parkurlardan geçen pilotlar, 6. Günlerinde sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Çayıralan ve Topaklı etaplarını tamamlamak üzere yola çıktılar.
Toplam 41 pilotun start aldığı Transanatolia’nın altıncı gününde yarışmacılar transfer ve özel etaplarıtamamlayıp tekrar Göreme’deki kamp alanına ulaşacaklar.
5. GÜN SONUÇLARI
MOTOSİKLET KATEGORİSİ
Alessandro Botturi

BUGGY KATEGORİSİ
Tsanko Tsankov
Zornitsa Todorova

KAMYON KATEGORİSİ
Marino Mutti
Roberto Zambelli

4X4 KATEGORİSİ
Ahmet Tınkır
Ali Günpay

RAID KATEGORİSİ

İsmal Cumhur Dural
Kürşad Gülerman


 Ralli Raid Türkiye


30 Ağustos - 6 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleşen 5.Transanatolia Rally Raid, ralli motosikletleri, arazi araçları ve buggy’lerin katılımıyla zorlu toprak, çamur ve su geçişlerinden oluşan parkurda tam 7 gün süren Türkiye’nin tek “rally raid”dir.


RALLY RAID: 3-15 gün arasında değişen süreler içerisinde, 1.500-10.000 km uzunluğunda off-road parkurlarda gerçekleştirilen, ralli motosiklet, arazi araçları, ATV ve buggy’lerin birlikte yarıştığı rallilerdir.

Fotoğraf, bilgi www.transanatolia.com www.facebook.com/transanatoliaofficial

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..