Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yardımlaş ve Yarış yardımlaş ve yarışÇamur içindeki aracın kurtulma çabaları...
Otomobil yarışlarının hepsi illgi çeker, heyecanlandırır. 
 Ancak yol dışı araçların, halk deyimiyle ciplerin veya yazımızdaki gibi TOSFED Trial Kupası'ndaki sıra dışı her yerde rastlanmayacak araçları görmek ve yardımlaşmayı yerinde izlemek daha içten, daha hoş.. 
2014 TOSFED Trial Kupası 5. yarışı, Bursa Alternatif Sporları
Kulübü tarafından, 13 ekip 26 araç ve 52 sporcunun katılımı ile Bursa Demirtaş Çim Kayağı Tesisleri’nde organize edildi...

TOSFED Trial Kupası’nın 5. yarışı 21 Eylül Pazar günü tarihinde kısa adı BASK olan Bursa Alternatif Sporları Kulübü tarafından Bursa 4x4 Aksesuar, Bursa Büyükşehir Belediye Spor, Koçaslanlar, Kent Meydanı AVM, Almira Hotel, Huma Oto, Pierre Lucci, Aydın Mutfak, Metin İnşaat, Yase Design katkıları ile organize edildi.
Demirtaş Çim Kayağı Tesisleri’nde gerçekleştirilen organizasyon; 2 araç ve 4 sürücüden oluşan ekiplerin renkli ve heyecanlı mücadelesine sahne oldu. Özel olarak hazırlanan parkurda engel ve kapıların ekip olarak aşılması esasına dayalı trial yarışında, ekipler tüm engelleri en kısa zamanda aşmak için ter döktü.
Pazar sabahı saat 10:00’da başlayarak saat 17:00’ye kadar devam eden sıradışı heyecan, 13 ekip 26 arazi aracı ve 52 sporcunun katılımına sahne oldu. İzleyenlerin tek bir noktadan rahatlıkla takip edebildiği parkurda düzenlenen yarış Bursalı sporseverlerin yoğun ilgisine sahne oldu.
Okan Sayın-Kaan Sayın ve Cemafer Bulut-Ali Demirayak ekiplerinden oluşan İstanbul'dan ISOFF Superzuki takımı birinciliğin sahibi oldu.
 
İlker Sazcılar-Serdar Nalıncılar ve Orhan Uysal-Murat Elam ekiplerinden oluşan Bursa'dan BASK-NASA takımı ikinciliği elde ederken, Cem Taşçıoğlu-Umut Bayrak ve Ali Çapan-Halil İbrahim Yeşilselvi ekiplerinden oluşan İstanbul'dan Kayalar takımı da üçüncü oldular.

 yardımlaş ve yarışYarış sonunda gerçekleştirilen ödül töreninde, dereceye giren sporculara kupa ve teşvik ödüllerini TOSFED Başkanı Metin Çeker verdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..