Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Engelsizlerde tırmanacak

 Tırmanmaya engel yok... Bu yarış hem final olarak anlamlı hemde engelsiz(!) bireyler için çok değerli..Motorsporlarının  halka ulaşması, doğayla içiçe olmanın yanında engelli vatandaşlarımızın katılımı, fark edilmesi ve bu heyecanı yaşaması adına çok önemli bir etkinlik olacak..
Ankara Otomobil Sporları Kulübü tarafından Kazan Belediyesi katkıları ile 9 Kasım 2014 Pazar günügerçekleştirilecek olan Türkiye Tırmanma Şampiyonası
son ayak yarışı, tırmanma branşında 2014 sezonu Türkiye Şampiyonlarını belirleyecek.
Kazan'ın Ahi köyünden başlayan 8,5 km uzunluğundaki etapta iki çıkış üzerinden koşulacak yarış, saat 13:30’da ilk otomobile verilecek start ile başlayacak.
Engelsiz Motorsporları Kulübü, Yön Sanat Derneği ve Dünya Serebral Palsi Derneği ile ortaklaşa gerçekleşecek organizasyonda, engelli bireyler de otomobil sporlarıyla tanışmış olacak. Engelsiz Motorsporları Kulübü başkan yardımcısı Erman Eranıl, Sinan Saatçi pilotajındaki öncü otomobilde co-pilot olarak start alacak.
 Kazan Belediyesi'nin destekleriyle gerçekleşecek organizasyonu tüm Ankaralılar ücretsiz olarak izleyebilecek.
ANOK Başkanı Metin Ertuğrul yarışmayla ilgili olarak, “Geçtiğimiz yıl Kazan Belediye Başkanı Sayın Lokman Ertürk'ün katkılarıyla Tırmanma yarışımızı uzun yıllardan sonra tekrar Ankara'da organize edebilmiştik. Kazan Belediyesi bu yıl da destek vererek, parkurun klasikleşmesi yarışın devamlılığı adına büyük katkılarda bulundu. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu yarışmayı çok daha iyi bir yere taşıyacağız. Sayın Lokman Ertürk'e sizlerin vasıtası ile bir kez daha teşekkürlerimi sunarım.” açıklamasını yaptı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..