Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN.

Yeni Ram 700 by Fiat


Fiat çaktırmadan Amerika'ya yerleşiyor!!
Türkiye'de de üretilen Fiat Doblo biraz öncesinde ise Fiat Ducato; RAM markasıyla Kuzey Amerika'da satılıyor..Şimdi ise sırada yeni bir Fiat var.
Fiat'ın dünya otomobili Palio'nun kamyonet versiyonu olan Strada şimdilik Meksika'da, Ram 700 olarak satılıyor..Yakın gelecekte Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da satılabilir


 Fiat Strada, RAM 700 oldu.Zira geniş ve büyük motorlu araçlarıyla övünen bu coğrafya, artık küçük araçlarla haşır neşir durumda.Japonya ve Koreli otomobillerin daha çok tercih edilmesi, 3 büyükler olarak adlandırılan Amerikalı firmaların ise sıkıntı yaşaması somut bir delil olarak karşımızda.
Yazımızın kahramanı Ram 700; Brezilya'da imal edilen Fiat Strada'nın ta kendisi..


 


1598 cc'lik  4 silindirli motor, 115 beygir güce sahip.5 vitesli manuel şanzımanlı pikap, iki farklı karoser seçeneğiyle sunuluyor. Tek kabin kamyonetin yanında çift kabin olarak ikinci bir versiyonda bulunuyor.
Nerdeyse coupe/kupa tarzındaki tasarım, 3 kapıyla daha ilgi çekici görünüyor.Direksiyon tarafında tek kapı bulunurken diğer tarafta iki kapı ise dışarıya açılıyor. 
Böylelikle araca binmek daha kolay hale geliyor..

Aracın fiyatı 182 900 Meksika Pezosu, Amerikan parasıyla 13.576 Dolar...
Son bilgilere göre Michigan semalarında bir pikap benekli görüntüsüyle kimselere gözükmeden test ediliyor! Ram Promaster City gibi bu araçta, daha büyük motor hacmine sahip olarak Amerikan pazarına girebilir.
Aslında Doblo'nun pikap versiyonu Pratico'da RAM serilerine eklenebilir.
Belkide bu yönde bir çalışma bile olabilir!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..