Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Mitsubishi Pajero; Dakar'dan 3 milyona

 Mitsubishi'nin ve 4x4 dünyasının efsanevi modellerinden Pajero 3 milyon sınırını geçti..Kökleri  1870 yılına giden Mitsubishi, ilk otomobili Model A'yı 1917'de  imal ederken ilk 4x4 prototipi PX33'ü 1937 yılında hazırladı. 
1982 yılından beri üretilen Pajero; Montero, Shogun  ve Nativa adından başka Dodge Raider ve Colt Shogun markalarıyla da yollara çıkmış. Her türlü arazi ve yolda başarılı olan Pajero,


 Mitsubishi'nin efsanevi SUV modelidünyanın en zorlu yarışlarından Dakar Ralli'nde de  bir çok şampiyonluklar yaşadı..


Mitsubishi Motors’un üstün arazi yeteneklerine sahip efsanevi modeli Pajero, 
3 milyon üretim adedine ulaştı.

Sportif amaçlı otomobillerin (SUV) yaygınlaştığı günümüzde, her daim yeniliğini koruyan Mitsubishi Pajero, 3 milyonuncu adedin üretilmesiyle yeni bir dönüm noktasına ulaştı.
Otomobil tutkunlarıyla ilk kez buluştuğu 1982 yılından bu yana modern yaşam tarzının simgesi haline gelen SUV’ların öncüsü olan Pajero, üst üste dört neslinin ardından özellikle Avrupa’da büyük ilgi görüyor ve bu ilgi, Avrupa’yı Pajero için bir numaralı pazar haline getiriyor.

Mitsubishi Motors’un Japonya’nın Gifu şehrindeki fabrikasında üretilen Pajero, efsanevi Dakar Rallisi’nde 12 galibiyet ve Cross Country Rallisi’nde 4 FIA Dünya Kupası olmak üzere mükemmel yarış performansıyla da başarısını ve üstün 4x4 teknolojisini kanıtlıyor.


 Mitsubishi'nin efsanevi SUV modeli

Mitsubishi trendlere yön vermeye devam ediyor…
Mitsubishi Motors, Pajero’nun devamı niteliğindeki 2013 GC-PHEV elektrikli hibrit konseptiyle de SUV segmentinde ki iddiasını sürdürmeyi planlıyor. Outlander PHEV’in teknolojisinden esinlenerek geliştirilen bu konsept Grand Cruiser, 3.0 litre V6 süper şarjlı MIVEC benzinli motor, 8 ileri otomatik vites, yüksek kapasite elektrikli motor ve yüksek kapasiteli bir aküye sahip yenilikçi güç aktarma mekanizmasıyla (PHEV), yolcularına iş veya keyif için en iyi yolculuğu vaat ediyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..