Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

100 Yıl Sonra Çanakkale Yolculuğu

 Çanakkale yolları Çanakkale Savaşları'nın 100'üncü yıldönümünde şehitlerimiz, çok farklı bir etkinlikle anılacak...Akademisyenler, öğrenciler, mezunlar ve Bisikletliler Derneği üyelerinden oluşan toplam 40 sürücü, İstanbul-Çanakkale arasında altı gün sürecek 475 kilometrelik bisiklet yolculuğu sonrasında Çanakkale’de şehitlerimizi anacaklar.
Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi, Türk Milletinin eşsiz kahramanlığının sembolleştiği Çanakkale Zaferimizin 100. yılında kutsal saydığı değerler için ülkemizin her köşesinden gelerek kanlarını döken aziz şehitlerimiz anısına, “100. Yılında Çanakkale Zaferi Bisiklet Yolculuğu” temalı İstanbul’dan Çanakkale’ye bir bisiklet yolculuğu düzenliyor.

BİSİKLET ÜZERİNDE 475 KİLOMETRE YOLCULUK

Bisiklet yolculuğu; 18 Mart 2015 tarihinde FMV Işık Okulları İstanbul Erenköy Güneş Kampüsünden başlayacak, 6 gün 475 km pedal basılarak 23 Mart 2015 günü Çanakkale Şehitler Abidesinde şehitlerimizi anma töreni ile sona erecek.


BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜ’NDEN BİSİKLETLE GEÇİLECEK

40 bisiklet sürücüsü, ambulans, bisiklet römork aracı ve bir otobüsten oluşan konvoy, 18 Mart 2015 Çarşamba sabahı saat 10:00 ‘da İstanbul FMV Işık Okulları Erenköy Güneş Kampüsünden hareket edecek ve Boğaziçi Köprüsü geçilerek D100 karayolundan Silivri-Tekirdağ-Keşan-Gelibolu-Lapseki-Çanakkale-Eceabat rotasından Çanakkale Şehitler Abidesine ulaşılacak.

 

ÖĞRENCİLERİN RESİMLERİ SERGİLENECEK

Aynı kapsamda Nişantaşı, Ayazağa, Erenköy, İspartakule kampüsleri toplam 3100 İlköğretim öğrencisi arasında yapılacak resimlerden seçilecek 100 adet ‘Barış ve Dostluk’ temalı resim sergisi, 23 Mart-8 Nisan 2015 tarihleri arasında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Çanakkale Evi Galerisinde sergilenerek halka açılacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..