Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni Avensis’te 1.6 lt’lik Dizel Motor ilk Kez...

Yeni Toyota Avensis'in üçüncü nesli, şık bir lansmanla tanıtıldı.  Toyota D sınıfında,  daha önce Corona ve Carina isimlerini kullanıyordu. 1997 yılıyla beraber araçta Avensis adı kullanılmaya başlandı.Sınıfının en başarılı  ve güvenli otomobillerinden biri olan Avensis, şimdi yenilenmiş yüzüyle otomobilseverlerin karşısına çıkıyor..


 Yeni Avensis, hem tasarruflu, hem yeni, hemde güvenli


Etkileyici ve güçlü bir duruş gösteren yeni ön ve arka tasarım; zarif çizgilere sahip, konforlu ve tamamen yenilenen iç mekanilk bakışta dikkat çekiyor. Yeni Avensis Toyota Avrupa bünyesinde Proje Direktörü olarak görev yapan Türk mühendis Ahmet Karaman’ın başkanlığındaki 70 kişilik bir tasarım ekibi tarafından baştan sona yenilendi. Kalite kavramına yeni bir bakış getirenAvensis,geliştirilen güvenlik özellikleri ile şimdi çok daha güvenli ve konforlu sürüş keyfini her versiyon ve donanım seviyesinde sunuyor. Üretime başlandığı 1997’den bu yana 1 milyon 711 bin 800 adedi aşan satış rakamına ulaşan Avensis’in yeni nesli İngiltere’de üretiliyor. Yeni Avensis, Sedan ve Station wagon (AvensisTouring Sports) gövde tipleriyle satışa sunuluyor.
Yeni Avensis’te Türk İmzası
Merkezi Belçika’da bulunan Toyota Avrupa’da 10 yıldan bu yana Proje Direktörü olarak çalışan Ahmet Karaman, Yeni Avensis’in D segmentindekitüm beklentileri karşılayacak bir otomobil olduğunu belirtti. Karaman, Yeni Avensis’tebakılarak ve dokunularak hissedilebilen “algılanan kaliteyi” en üst seviyede sunduklarını da kaydederek “Avensis, lider ve Toyota bayrağını taşıyan bir otomobil. Bir çok yeni teknolojinin standart olarak yer aldığı Yeni Avensis,premiumsegmentteki otomobillerde algılanan kaliteyi şimdi en üst seviyede sunuyor. Bunu kullandığımız malzemenin kalitesi, uyumugibi tüm detaylara azami düzeyde dikkat ederek gerçekleştirdik. Yeni Avensis ile çok başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

Yeni Avensis “Enerjik ve Zarif”
Yeni Avensis'inSedan ve Touring Sports versiyonları 'Enerjik ve Zarif' tasarım anlayışının buluştuğu bir görünüme sahip oldu. Kendine özgü çizgileriyle şimdi çok daha dinamik bir yapıya kavuşan Yeni Avensis’te, zarafet ve prestijilk bakışta hissediliyor.

Uzunluğu 40 mm. artan Sedan versiyonda 4.750 mm’ye, stationwagon gövde tipinde de 4.820 mm’ye ulaşanAvensis, kaslı ve kolayca fark edilebilen yeni ön tasarım ile Toyota’nın ‘KeenLook’ – Keskin Bakış ve ‘Under Priority’ - Öncelikli” tasarım anlayışının 2’nci jenerasyonunu sergiliyor. Cesur hatlara sahip ve kolayca ayırt edilebilir bir görünüme kavuşan Yeni Avensis, LED far kümeleri, tek krom kaplama bar, parlak siyah tampon ve krom çerçeveli ızgara ile güçlü bir duruş sergiliyor.

İşlenmiş yüzey 17 inç alüminyum alaşımlı jantlar ve yan aynalar Avensis’in etkileyici görünümünü tamamlıyor. Toyota logosunun odak noktasına konulduğuAvensis’in ön üst ızgara tasarımındaki krom çıtalarla uyum içindeki LED ışık çizgileri, otomobilin ön yüzüne benzersiz bir görünüm kazandırıyor.

Şık LED arka stop lambaları başta olmak üzere yenilenen arka tasarım ise Avensis’in geniş yol duruşunu ve dinamizmini ortaya koyuyor.Yeni Avensis Sedan versiyonundabagaj hacmi 509 m3 olurken, TouringSports’da da 543 m3’ten başlayarak 1609 m3’e kadar ulaşabiliyor.

Kalite ve zarifliği ile yeni iç tasarım

Geliştirilmiş duyusal kalitenin hakim olduğu iç mekan zarifliği, konfor ve rahatlığı hemen hissettiriyor. Terracottave açık gri iç döşeme renkleri, yenilenen tasarımıyla orta versiyondaAlcantara ve deri, üst versiyonda ise vücudu daha iyi saran tam deri döşemeli koltuklar ile bir üst seviyeye çıkan kabin içi sessizlik seviyesi,Avensis’te konforlu sürüş sunuyor.

Sınıfında fark yaratacak bir özellik olarak dikkat çeken 4.2inç’likrenkli TFT ekran ile 8inç’lik renkli multimedya dokunmatik ekrana sahip“Toyota Touch 2” ile yolculuklar eğlenceli hale geliyor. “Toyota Touch 2” AM/FM radyo, CD/MP3 çalar, Bluetooth ile kablosuz cep telefonubağlantısı, cep telefonundan müzik dinleme ve çalma listesinden seçim yapabilme, araç bilgisi, USB girişi ile iPod ve uyumlu mobil cihazlar için bağlantı ve şarj imkanı, entegre geri görüş kamerası özelliklerini içeriyor. Yeni geliştirilen “Toyota Touch 2 withGo” multimedya sisteminde Türkçe dahil olmak üzere dil seçeneği 20’ye ulaşıyor.

Güvenlik Ön Planda
Yeni Avensis’te konforlu sürüş olanağı sunulurken, güvenlik donanımları da en üst seviyede düşünülmüş.Saatte 50 km üzerinde bir hızda acil fren durumunda, uyarı veren Acil Fren Sinyali; Hız sınırlayıcı; Adaptif Ön Aydınlatma sistemi (AFS), Araç Denge Kontrol Sistemi (VSC ), Direksiyon kontrol kaybını tespit eden ve otomatik yönlendirme yaparak frenleme yapan VSC + ile Yokuşta Kalkış Destek Sistemi (HAC) Yeni Avensis’in güvenlik donanımları arasında bulunuyor. Yeni Avensis, hem tasarruflu, hem yeni, hemde güvenli


1.6 lt’lik Dizel Motor İlk Kez Kullanıldı
2 dizel 3 benzinli motor seçeneği ile sunulacak olan Yeni Avensis’te1.6lt D-4D dizel motor ilk kez kullanıldı. 6 ileri manuel şanzımana sahip1.6lt D-4D dizel motor2.0 lt’lik dizel motordan 20 kg daha hafif.Bu motor 4000 d/dak’da 112 hp, 1750-2250 d/dakaralığında 270 Nmtork üretiyor. Yakıt tüketimi iseortalama 4.2lt/100 km olarak belirlendi. Yeni 1.6lt D-4D motorun yüksek performans ve düşük yakıt tüketimi açısından oldukça büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Yeni Avensis’te,1.6lt D-4D’nin yanı sıra, ilk kez bir Toyota’da kullanılacak 143 hp üreten 2.0 lt D-4D güç ünitesi de dikkat çekiyor. Yeni Avensis’in motor gamında; iki dizel motorla birlikte 132 beygirlik güç üreten 1.6lt, 147 beygirlik güç üreten 1.8 lt ve 152 beygirlik güç üreten 2.0 lt benzinli motor da yer alıyor. Yakıt tüketimi kapsamlı revizyonlarla yüzde 4 oranında düşürülen 1.8 ve 2.0 lt benzinli motorlar, otomatik Multidrive S şanzımanla birlikte performansı en üst noktaya taşıyor.

3 yorum:

  1. Eski Toyota Avensislerin kendine has bir duruşu ve özgünlüğü vardı. Yeni Avensislerin hiçbir özgünlüğü yok eski Avensisler yeni kasalarından bence çok daha iyiydi. Toyota günden güne Avensis'i mahvetti. Toyota gibi bir markanın yıllardır Avensis'in yerine bir model çıkaramaması ya da yerine başka bir araç çıkaramaması çok garip birşey. Toyota yıllardır Avensis'i Hyundai de Sonata'yı mahvetti

    YanıtlaSil
  2. Japon kafalılar arabayı ve özellikle içini biraz gösterişli yapın. Evet sağlam araba yapıyorsunuz bozulmuyor araçlar ama arabanın içi bomboş. Bu arabayı üretim bandına çıkartırken bi passat alında içine bi bakın akılsızlar. Yaris corolla satarak dünya lideri oldunuz. Ama üst segmentlerde yoksunuz.

    YanıtlaSil
  3. sorunsuz bir arabaya binmek istiyorsaniz Toyota tercih sirasinda 1. alman vag gruplari illet arabalar onca.para say yok dsg titreme yok turbosunda ariza yok bakimlari parcasi pahali 16 sene corolla kullandim benzini bitti sadece saat gibi ;)

    YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..