Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Dacia Duster, zorlu Anadolu yollarında


Otomobil dünyasının en ekonomik, en ulaşılabilir 4x4 araçlarından Dacia Duster, zorlu TransAnatolia Yarışı'na katılıyor.Dacia Duster, Avrupa ve Güney Amerika'da farklı yarışlara katılmıştı, bu kez standart bir verisyonla rakiiplerine geçmeye çalışacak olan araç; bazı ülkelerde Renault Duster olarak satılıyor..Aracın pilotuysa motosporlarından ve tv programlarından tanıdığımız Saffet Üçüncü. 


 Duster yarıştaMotorsporlarının en önemli isimlerinden Saffet Üçüncü herhangi bir özel işlemden geçmemiş, standart bir Dacia Duster ile bu zorlu parkuru geçiyor. Bu sayede Duster, şehir içi konfor ve erişilebilirliğinin yanı sıra zor arazi şartlarında da dayanıklılığı ve performansıyla gücünü bir kez daha kanıtlıyor. Transanatolia’da Saffet Üçüncü’ye Renault Mais İletişim Direktörü Umut Canpolat co-pilot olarak eşlik edecek.
Son beş yıldır Anadolu’nun güzellikleri arasında devam eden Transanatolia Rally Raid macerası, altıncı yılında, parkurun değişmesi, teknik, güvenlik donanımın artması, uluslararası yayın kuruluşlarının dahil olması, dünyanın en zorlu rallisi Dakar katılımcılarının artması ile heyecanı başka bir boyuta taşımaya hazırlanıyor.
Ankara’dan start alıp Tuz Gölü, Kapadokya, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars, Giresun, Tokat ve Yozgat’tan geçerek, yine Ankara’da sona erecek olan 6. Transanatolia Rally Raid, toplam 3 bin 170 km’lik parkuruyla dünyanın en uzun ve zor ralli raid’lerinden biri oluyor.
Dacia markası Türkiye’de yükseliş trendini sürdürüyor. Dacia, 2014 yılında toplam pazarda marka sıralamasında 8. sırada yer aldı. Dacia Türkiye, 2014 yılında binek + hafif ticari araç pazarından aldığı %4,5 pay ile rekor pazar payını gerçekleştirerek, uluslararası platformda Dacia satışlarında en başarılı ülkeler arasında yer alıyor. Türkiye Dacia ile bugün, dünya sıralamasında 5. sırada yer alıyor.
2010 yılında lansmanı gerçekleştirilen Dacia Duster günümüze kadar 750 binden fazla (Renault Duster ile birlikte 1,5 milyondan fazla) müşterinin gönlünü fethetti. Türkiye’de ise Duster, müşterilerin en çok tercih ettiği dizel SUV modeli. Aynı zamanda Duster, Türkiye’nin en çok satılan 4x4 modeli oldu.

Not; Güzergah sonradan değiştirilmiş, Transanatolia'nın resmi sitesinden bilgi alabilirsiniz..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..