Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN.

Eski Alman Yeni Çin Premium Otomobil Markası

 Eski Alman'ın yeni ve ilk modeliOtomobil dünyasına adımını atan yeni marka; Borgward.Şimdilik yeni ve tek modeli olan BX7; 
 SUV kategorisinde bir araç.1929'da Alman kenti Bremen'de kurulan marka, 1963 yılında olaylı bir süreç sonucu iflas edip tarihin tozlu raflarına saklanan bir otomobil markası.Maybach, Datsun, Bugatti gibi yıllar sonra hortlatılan (!) Borgward'ın bazı kaynaklara göre
sahibi Çinli Foton'muş. Ancak daha önceki yıllarda çıkan haberlere ve Alman oluşuna bakarak sanki bir  Volkswagen  yapımı bir filmmiş gibi geliyor!!!
Borgward.com/ adresinde firmanın adı  Borgward Group AG olarak yer alıyor.
 
Frankfurt'taki Otomobil Fuarı'nda  tanıtılan yeni BX7  genel hatlar bakımında Volkswagen Tiguan'a, ön tarafından ise ABD'li ancak Çin'de satılan Buick'le benzerlik gösteriyor.
Borgward; Hansa, İsabella,  Goliath, 2000, P100, 230 gibi otomobillerin yanında B Serisi kamyonet, minibüs, otobüsler, Borgward  IV; hafif tank ve BFK-1 Kolibri helikopter üreten köklü firma.
  Alman markanın eski sedan modeli
 2012 yılında Alman otomotiv dergielrinde de eyr alan bir haberde 1950'li yıllrda ürettiği 3 tekerli araçlara atıta bulunualark Volkswagen  şirketnin Caddy modelini 3 tekerlekli olarak Borgward markasıyla imal edeceğine dair haberler yer almıştı!
Araca gelirsek 4.7 metre uzunluğa, 2224 beygirlik 2000 cc turbo motora, 300 Nm torka, 4x4 yürüyüş düzenine sahip.Yarı otomatik şanzımanlı SUV,  2017 yılından itibaren Almanya'da da satışa sunulacak.
 Eski Alman'ın yeni ve ilk modeli
 http://www.borgward.com/
 http://www.otometre.com/2012/04/borgward-3-tekerli-vw-caddy.html
 https://en.wikipedia.org/wiki/Borgward

1 yorum:

  1. Yandan Volkswagen Tiguan bayağı benziyor. Bunun gerçek sahibi volkswagen mi diyorsunuz yani? Foton'un ürettiği araçlara baktım gerçekten de bu aracın seviyesinde bir aracı yok. Birden bire böyle bir araç yapacak hale geldilerse helal olsun valla :) Şöyle bir yerli otomuz olsa yok satardı :)

    YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..