Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

‘Her Yerde Cumhuriyet, Her Yerde Barış’ Konvoyu

Klasik Otomobiller ve sahipleri, günümüzde giderek dikkat çeken Milli Birlik ve Değerlerimize dikkat çeken etkinliklerine devam ediyor..İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD), Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92’nci yıl dönümünü, İstanbul’un her iki yakasında da kutlamaya hazırlanıyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı organizasyonu kapsamında Mobil 1 tarafından desteklenen yüzlerce klasik araç, Boğaziçi Köprüsü’nde ‘Her Yerde Cumhuriyet, Her Yerde Barış’ konvoyu oluşturacak. Klasikler tarihe tanıklık ettiler, ediyorlar

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD), İstanbul Avrupa Yakası’nda Fatih Adnan Menderes Bulvarı’nda ve Anadolu Yakası’nda Kadıköy Bağdat Caddesi’nde gerçekleşecek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi geçit törenlerine katılmaya hazırlanıyor.

100’ün üzerinde klasik otomobilden oluşan konvoy, Kadıköy Bağdat Caddesi’ndeki resmi geçitten sonra, saat 13.00 civarında Boğaziçi Köprüsü’nden geçecek. Dernek üyeleri, Cumhuriyet’in 92’nci yılına ‘Her Yerde Cumhuriyet, Her Yerde Barış’ temasıyla vurgu yapacak. En yaşlıları Cumhuriyetin ilk yıllarında üretilmiş 1930 model Chrysler ve 1932 model Chevrolet marka araçlardan oluşacak konvoyun, vatandaşlar tarafından büyük ilgi görmesi bekleniyor.
Mobil 1’in de destekleriyle ulusal bayramlarımızı konvoylar düzenleyerek kutlayan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) en son 30 Ağustos’ta, 200’ün üzerinde klasik araçla İstanbul Park Formula 1 pistinden hareket etmiş ve Kadıköy Bağdat Caddesi güzergahında zafer turu atmıştı.
ATATÜRK’ÜN TÖREN ARACI YENİLENDİ
İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin kurucu üyesi olduğu Antika Otomobil Federasyonu, Cumhuriyetimizin 92’nci yılı anısına, Atatürk’ün 1935-1938 yılları arasında tören aracı olarak kullandığı 1934 model Lincoln Convertible marka aracı,16 aylık bir yenileme süreci sonrasında Anıtkabir Komutanlığı’na 26 Ekim günü gerçekleştirilen bir törenle teslim etti.


RESMİ GEÇİT KONVOYLARI:
VATAN CADDESİ - BAĞDAT CADDESİ


TARİH:
29 EKİM 2015 PERŞEMBE
SAAT: 11.00

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..