Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Otomobilde Heyecan Rallikrosla Devam Ediyor

Otomobil; ulaşım aracından başka bir spor aracı, eğlence ve hobi tarafıda olan sıradışı bir alet.Ralli yarışları içinde aynı anda start alarak izleyenlere, adreanalin dolu anlar yaşatan bu sporun çok fazla seyirci tarafından izlenmesi için biraz raklam, biraz duyuru biraz daha farkındalık oluşturmaya ihtiyacı var.Hele bu yarış çamurlu bir parkurda olursa izlemek keyiften de öte gidebiliyor.


seyirci gözlerini parkurdan ayıramadı


2015 TOSFED Rallikros Kupası ilk iki yarışı, 25 Ekim
Pazar günü Bursa İznik Gölü Kenarında yer alan Orhangazi parkurunda koşuldu. 3 ayrı kategoride 16 sporcu, büyük heyecana sahne olan eleme ve final yarışlarında kıyasıya çekişti.
2015 TOSFED Rallikros Kupası’nda sezonun ilk 2 yarışı, 25 Ekim günü Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) ve Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) tarafından, Bursa İznik Gölü Kenarında yer alan Orhangazi parkurunda düzenlendi. 24-25 Ekim olarak 2 gün planlanan yarışlara, cumartesi günü aşırı yağış izin vermeyince, her iki yarış da aynı gün gerçekleştirildi. Pazar sabahın ilk saatlerinde güneşin yüzünü göstermesi ile rahat bir nefes alan organizasyon görevlileri, Orhangazi Belediyesi ekiplerinin yoğun çalışmaları ile kısa sürede parkuru hazır hale getirmeyi başardılar. Bursalı sporseverlerin büyük ilgi gösterdiği ve her eleme turunu nefeslerini tutarak izlediği organizasyon, otomobillerin motor hacimlerine göre belirlenen 3 ayrı kategoride koşuldu. Her kategoride 4 ayrı eleme yarışı ve final yarışı olmak üzere toplam 15 eşleşmeden oluşan TOSFED Rallikros Kupası 1.ayağı 16 sporcunun büyük çekişmesine sahne oldu.


 


Kategori 1’de Citroen Saxo VTS ile Bursa’dan Yiğit Yalçın birinci, İstanbul’dan Peugeot 106 GTI ile Vehbi Usluoğlu ikinci ve İzmir’den yine Peugeot 106 GTI ile Uygar Birgiliüçüncü olarak podyumda yer aldılar. Kategori 2’de Control2 ile Halid Avdagiç birinciliğin sahibi olurken, Renault Clio Ragnotti ile Bursalı Hakan Ertarman ikinci ve yine benzer bir otomobille Bursa’dan İsmet Toktaş üçüncü sırada günü tamamlayan sporcular oldular. Kategori 3’de ise günün en hızlı ismi yarışa Mitsubishi Lancer EVO VI ile Kuzey Kıbrıs’tan katılan Ömer Yıldız oldu. Bursalı Osman Uğur Mitsubishi Lancer EVO IX ile ikinciliği elde ederken, Ankaralı sporcu Sinan Saatçi Mitsubishi Lancer EVO IV ile üçüncülüğün sahibi oldu. 


Oldukça renkli ve heyecanlı görüntülere sahne olan TOSFED Rallikros Kupası 2.ayağında ise birinciler yine değişmedi… Kategori 1’de Citroen Saxo VTS ile Bursa’danYiğit Yalçın bir kez daha birinciliğe uzanırken, İstanbul’dan Nissan Micra ile Gürkal Menderes ikinci ve İzmir’den Peugeot 106 GTI ile Uygar Birgili üçüncü oldular. Kategori 2’de Control2 ile Halid Avdagiç bir kez daha damalı bayrağın altından geçen ilk isim olurken, Renault Clio Ragnotti ile Bursalı iki sporcudan Hakan Ertarman ikinciİsmet Toktaş üçüncü sırada podyuma çıkan isimler oldular. Kategori 3’de günün en hızlısı bir kez daha Mitsubishi Lancer EVO VI ile Kuzey Kıbrıs’tan Ömer Yıldız olurken, Ankaralı sporcu Sinan Saatçi Mitsubishi Lancer EVO IV ile ikinciliğin ve final turlarını sağ ön lastiği patlak olarak tamamlayan Bursalı Osman Uğur Mitsubishi Lancer EVO IX ile üçüncülüğün sahibi oldu.


TOSFED Rallikros Kupası’nda sezonun 3.ve 4. yarışları yine Orhangazi Belediyesi katkırıyla Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) ve Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü (KOSDER) tarafından 28-29 Kasım tarihlerinde Orhangazi Parkurunda gerçekleştirilecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..