Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yüzde yüz yerli otomobil ECTO, 1,6 TL’lik elektrik harcıyor


ECTO; yeni yerli otomobilmizin adı.
Kısaca Ekolojik Türk Otomobili anlamına geliyor!
Minik kent otomobili toplam 75 000 TL ye mal olan bir projenin ürünü.Özellikle gıda, su, küçük eşya ve yükler için biçilmiş kaftan.Yerli otomobilin en büyük destekçisi ise yerli bir firma olan Pizza Pizza.Şarj süresi 6 saat.Azami hız 60 km/saat.
ECTO gibi çevreci araçlar hem daha az maliyetle daha çevreci oluşlarıyla yakın geleceğin araçları...


 ECTO, Edremitte yolla çıktı


Türkiye’nin en yaygın şube ağına sahip olan yerli pizza markası Pizza Pizza, çevre dostu ve ekonomik “Ekolojik Türk Otomobili” ECTO’nun hayata geçmesine destek oldu.
 Sıfır karbon salımı ile çevre dostu olan elektrikli araç ECTO, paket servise yeni bir soluk getirmeye aday.Fosil yakıt kaynaklarının azalması, maliyetlerin artması ve çevreye verdikleri zarar, tüm dünyada elektrikli araçların inovasyonuna yapılan yatırımı arttırdı. Türkiye’de de mühendisler Çağatay Hergül ve Murat Güngör’ün hayalini kurdukları Ekolojik Türk Otomobili “ECTO”, Pizza Pizza’nın sponsorluğunda gerçeğe dönüştü. 1,5 yıllık proje ve üretim süreci ile hayata geçirilen projenin maliyeti ise 75 bin TL. Geçtiğimiz yıl ilki görücüye çıkan, bu yıl da ikincisi üretilen ECTO’lar, sadece 200 kg ağırlığında ve saatte 60 km hıza erişebiliyor. 6 saatte şarj olan ve tam şarjla 50 km yol alabilen yüzde yüz yerli ECTO, 1,6 TL’lik elektrik sarfiyatıyla fosil yakıtlı araçlara göre çok daha ekonomik. Performansı kadar sevimli tasarımıyla da herkesin beğenisini toplayan ECTO, paket servis sektörüne yeni bir soluk getirmeye aday.


Pizza Pizza’nın Edremit Şubesi’nin paket servisinde kullanılmaya başlanan çevre dostu ECTO’lar, markanın çevresel ayak izini azaltırken işletme giderlerini de düşürüyor. Tasarımıyla motosikletlerden daha güvenli olduğu belirtilen ECTO, paket serviste oluşan kazaların ve yaraların önüne geçerek de sektöre katkı sağlayacak.


 ECTO, Edremitte yolla çıktı


Çevreci, ekonomik ve güvenli ECTO’ların seri üretime geçmesi için de çalışmalar devam ediyor. Yurtdışındaki motor üreticilerinin ilgisini çeken Ekolojik Türk Otomobili “ECTO”nun önümüzdeki dönemde yollarda olması planlanıyor.Pizza Pizza Hakkında
İzmir Alsancak’ta 1995 yılında açılan Pizza Pizza, kullandığı farklı teknik, özel olarak üretilen pizza çeşitleri ve doyurucu menüleri ile İzmir’in önemli markaları arasında yerini aldı. Bugün İzmir ve Ege Bölgesi başta olmak üzere, tüm Türkiye’de 45 ilde 144 şube ile müşterilerine hizmet veren Pizza Pizza’nın yurtdışında Azerbaycan, İran, Irak, Lübnan, Rusya ve Suudi Arabistan’da 12 şubesi bulunuyor. Türkiye’nin en büyük yerli “pizza restoranlar zinciri” olan Pizza Pizza, hizmet kalitesi için belirlediği yüksek standardın tüm restoranlarında aynı olmasını sağlamak, bu standartları kontrol altında tutabilmek ve AR-GE çalışmalarını profesyonel düzeye çıkartmak için bütün üretimini İzmir’in Torbalı ilçesindeki tesislerinde gerçekleştiriyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..