Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Türkiye’de bir ilk; Sarıkamış Kış Oyunları Festivali

 4x4 kar festivali Bembeyaz görüntüsü ve Şehitleriyle Sarıkamış yeni bir etkinliğe imza atıyor..15-17 Ocak 2016 tarihlerinde Türkiye'nin ve dünyanın gözü Sarıkamış'ta olacak..
Türkiye’nin bu kapsamdaki ilk kış oyunları festivali olan Sarıkamış Kış Oyunları Festivali Sarıkamış Kayak Merkezi’ nde gerçekleştirilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, Sarıkamış Kaymakamlığı, Sarıkamış Belediyesi ve
SERKA’nın (Serhat Kalkınma Ajansı) desteği ile Eksi36 Derneği tarafından organize edilen Sarıkamış Kış Oyunları Festivali 15 Ocak 2016, Cuma günü başlıyor. 2013 yılından beri yaz aylarında düzenlenen festival, ilk defa düzenleneceği kış mevsiminde ivmesini karda aklınıza gelecek her türlü oyun ve yarıştan alıyor. Hem profesyonel sporculara hem de amatör katılımcılara açık olacak festival Sarıkamış Kayak Merkezi’nde konumlanacak.
16 Ocak Cumartesi günü, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Spor Toto Teşkilat Daire Başkanlığı’nın desteğiyle yenilenen Sarıkamış Kayak Merkezi’ nin açılışının gerçekleşmesinin ardından, ralli yarışı, iglo yapımı, rallikros yarışı, Caterham, dağ bisikleti, tırmanma, kızak yarışı, karda kaşar kovalamaca ile devam edecek olan kış oyunları heyecanı 17 Ocak Pazar günü de devam edip, ödül törenin ardından sona erecek.
Sarıkamış, beyazın en çok yakıştığı ilçe olarak anılmaktadır.  Alplerden sonra “kristal kar”ın tek görüldüğü yer olan Sarıkamış, gün içinde dört mevsimi yaşatırken,  19.yy Baltık Mimarisinin örnekleri sizi büyülerken, doğası ve tarihi ile Sarıkamış, kış festivallerinin farklı bir yüzü olacak. 

Kar kış dinlemeden yarışa ve oyuna devam etmek için Sarıkamış’ta buluşalım!


Sarıkamış’ ta sekiz ay beyaz, dört ay ayaz, Kış Oyunları Festivali’ nde hikayeni sen yaz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..